reklama

nauka wstawania a zasypianie u niemowlaka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez paamelaa295, 2 Czerwiec 2014.

1. paamelaa295

paamelaa295 Zaciekawiona BB

Witajcie mamusie!
    Jak wasze niemowlaczki zasypiały w momencie kiedy już nauczyły się same stać w łóżeczku?

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Przy cycu, albo same, nawet nie wiem kiedy, gdy się zmęczyły zabawą w łóżeczku.

3. reklama
  4. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Normalnie, zawsze synka odkładaliśmy do łóżeczka z misiem,i szedł spać :)

5. mamastaszka

mamastaszka Fanka BB :)

Popieram Ewelinę to tzw technika PP - Podnieś- Połóż. Tulisz, uspokajasz i odkładasz. Jak sie buntuje to od poczatku. Powyżej roku - to samo tyle że nie wyciągasz z łóżeczka.Jeżeli wstaje- poprostu pozwlasz mu sie wyszaleć z misiakiem w łóżku i kładziesz go co chwilę w pozycji do spania az załapie jak sie ułózyc- mój długo sie uczył, bo lubi na boku lub pleckach a samemu wychodziło mu pupą do góry...;-).Wyciszenie i przytulenie przed spankiem oczywiście obowiązkowe, ewent kołysanka/melodyjka.
    Technika ta oparte jest na zasadach behawiorystki Tracy Hogg," Zaklinaczka dzieci"-ksiązka trudna, jak sztfeta i szachy zarazem,bbb praktyczna, dobrze na poczatku przejrzec "język niemowląt" dot okresu 0-3 m żeby naczyc sie interfejsu autorki. , . Stosuje jej zasady, bo byłam zielona i zmęczona zarazem i mam zadowolone, spokojne dziecko, uregulowany względnie spokojny dzień. Lubie towarzyszyć synkowi jak zasypia samodzielnie - teraz juz ma 14 mieś robi luliluli z misiakiem. I jest to dla mnie przyjemnością, zwł ze kosztowało mnie to troche pracy przy niedokońca wyjściowo zdrowym dziecku .pzdr.ms

Poleć forum