reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nianie, żłobki, przedszkola i szkoły

Tak sobie wczoraj z ciekawości zerknęłam jak tam cenowo przedstawia się nasze osiedlowe przedszkole. Otwarte od 6 do 17, między 8-13 bezpłatnie, pozostałe godziny 2,08. Za drugie dziecko połowa ceny, a 3 bezpłatnie. 3 posiłki 5zł, 2 posiłki 4zł, 1 posiłek 2,5. Płatne do 5 każdego miesiąca.


Teraz tak sobie zerknęłam na stronie szkoły córci ile będę płaciła za ubezpieczenie, okazało się, że o 8zł więcej :szok: (w tamtym roku było 42, teraz 50zł), mam nadzieję, że co roku nie będą podnosili o tyle zł ;-)
 
reklama
no ja za ubezpieczneie Mateusz w zlobku place 250 euro rocznie a miesieczny koszt zlobka 500€ ..pampersy i jedzenie wliczone na szescie ..od 7.30-18.00. calosciowa kwaota dla nie rezydentow to 605€ do 18.00 a do 18.30 625€. Dal rezydentow zawsze 105 euro doplaca comune.
We wlsozech w zlobkach komunalnych czyli panstwowych koszt dzinnego wyzywienia to 4,5€

moja koleznka ma syna w zlobku panstwowym i placi max 600€ czyli tyle co ja za prywatne. W panstwowych opata meisieczna wyliczna jest na podstwie zarobkow rodzicow... wypelnia sie takie cos zwane ISE i pozniej przeliczaja ..ale wystarczy ze dwojka rodzicow ptracuje i zarabia minimu czyli kazdy rodzico tu to ok1000€ to juz wskakuje w najwyzsza stawke...conajmniej jakby z miesiecznym dochodem 2000e na rodzine bylby sie bogaczami
..porabane to wszystko na sczescie przedszkola juz troche tansze..wiec trzeba przezyc pierwsze trzy lata i poznije bedzie mozna odetchnac...jak sie znajdzie miejsce w panstwowym przedszkolu
 
u nas przedszkole czynne od 7:30 do 15:30 , trochę krótko :baffled:, no ale to urok wsi :no:, mam nadzieje ze do czasu jak Lilka pójdzie to troche wydłużą godziny
 
estragon, niby tak, tam gdzie teraz mieszkam to jest czynne 3x w tyg po 4h, tam gdzie bede ja zapisywac to niby dluzej , jesli znajde prace to będzie kłopot.....mam wrazenie ze te godziny to dla niepracujacych rodziców sa... a nie kazdy moze liczyc na pomoc dziadków, którzy odprowadza i odbiorą dziecko
 
Chcialam podpytac jak to jest w przedszkolach u waszych maluchow,a chodzi mi o
-urodziny-zanosicie tort rano razem z dzieckiem,czy dowozicie go pozniej,czy jestescie przy tym jak jest podawany tort?
-mam tez pytanie co do oplat,jak to wyglada,jesli dziecko bylo 2tyg a 2 tyg nie,to placicie za ten miesiac polowe?czy oplata jest z gory a potem sa zwroty?
I jeszcze pytanie czy na weekendzie majowym sa otwarte przedszkola?
 
Chcialam podpytac jak to jest w przedszkolach u waszych maluchow,a chodzi mi o
-urodziny-zanosicie tort rano razem z dzieckiem,czy dowozicie go pozniej,czy jestescie przy tym jak jest podawany tort?
-mam tez pytanie co do oplat,jak to wyglada,jesli dziecko bylo 2tyg a 2 tyg nie,to placicie za ten miesiac polowe?czy oplata jest z gory a potem sa zwroty?
I jeszcze pytanie czy na weekendzie majowym sa otwarte przedszkola?


julita jesli chodzi o weekend majowy to chyba musisz dopytać bo każde przedszkole ma inaczej, co do opłat za wyżywienie to jesli zgłoszę wcześniej to odlicza, natomiast godziny zadeklarowane sa płatne z gory i nie podlegają odliczeniu, jeśli dziecka nie ma
 
reklama
Chcialam podpytac jak to jest w przedszkolach u waszych maluchow,a chodzi mi o
-urodziny-zanosicie tort rano razem z dzieckiem,czy dowozicie go pozniej,czy jestescie przy tym jak jest podawany tort?
-mam tez pytanie co do oplat,jak to wyglada,jesli dziecko bylo 2tyg a 2 tyg nie,to placicie za ten miesiac polowe?czy oplata jest z gory a potem sa zwroty?
I jeszcze pytanie czy na weekendzie majowym sa otwarte przedszkola?
1. U nas zanosi sie rano. Nie ma rodziców, dzieci same mają bal.
2. Bez względu na to ile dziecko dni było w przedszkolu- płaci się całe czesne, nie ma zwrotów. Za miesiące wakacyjne też się płaci, nawet jeśli dziecko byłoby 2 miesiące na wakacjach;-).
3. u nas 1-3 maj nieczynne. Dziewczyny też kiedyś muszą odpocząć i zregenerować siły:sorry:.
 
Do góry