reklama
 1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

  Zamknij powiadomienie

Niechęć do przedszkola

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez xxpaulina87xx, 28 Kwiecień 2018.

 1. Cześć dziewczyny. Mam problem. Syn (3,5 roku) nie chce chodzić do przedszkola. Jak tylko go rano budzę, otwiera oczy i pierwsze słowa'mamo, nie chce iść do przedszkola'. Mówimy, tłumaczymy, że w przedszkolu jest fajnie, że się pouczy i pobawi. Przez pewien czas było dobrze, teraz znów to samo. Dodam, że w domu mamy 6 miesięczną córkę. Syn ja uwielbia i ona widać też jest za nim. Zazdrości nie ma. ;)
   
 2. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  No właśnie moim zdaniem jest zazdrość - bo jak on ma iść do przedszkola skoro siostra może zostać z mamą w domu?
   
 3. reklama
 4. Kamila198234

  Kamila198234 Fanka BB :)

  Fakt. Może zapisz się z córeczką na zajecia np. Muzyczne jeżeli są w twoim mieście i pokaż że też musi chodzić to szkoły. U koleżanki tak pomogło. Ja też swojej córce mówiłam że bycie niemowlakiem to nie sam miód i przytulanie mamy. To bolący brzuszek, ząbkowanie i mokra pielucha. Moja córka ma 10 lat uwielbia brata ale też mówiła czemu ona musi a on nie. Pomimo że rozumie czemu.
   
 5. Witam,
  fakt, iż dzieci się uwielbiają nie oznacza, że nie rywalizują międy sobą, prawdopodbnie mogą robić to nieświadomie. Syna na pewno lubi spędzć czas w przedszkolu, jednak wie, że w trakcie pobytu w placówce, Pani jest tylko na wyłączność młodszej córki i to jest głównym powodem pornnego zachowania dziecka. Dlatego warto tłumaczyć chłopcu, że spędzany czas w domu z córką nie wiąże się z ciągłą opieką i zabawą z nią, ale również innymi domowymi obowiązkami. Aby potwierdzić swoje słowa może Pani raz na jakiś czas zatrzymać syna w domu, w celu potwierdzenia swoich słów, aby dziecko zobaczyło, jak wygląda Pani dzień w domu i samo doszło do wniosku, że w przedszkolu czeka go zabawa i przyjemność z rówieśnikami. Dobrym rozwiązaniem może też okazać się w tej sytuacji spędzenie choćby połowy dnia tylko z synem od czasu do czasu, aby dać mu poczucie bezpieczeństwa i matczynej miłości. Pomóc w przetrwaniu tego czasu i zrozumieu sytuacji mogą książeczki " Zuzia i nowy dzidziuś", "Będę mieć rodzeństwo" oraz "Tupci Chrupcio. Mam rodzeństwo".
   
 6. zielinskakasia

  zielinskakasia Aktywna w BB

  Może trzeba wytłumaczyć, że siostra jest za malutka, a on jaki już prawie 'dorosły' chłopak ma inne obowiązki? :)
   

Poleć forum