reklama

Niechęć do przedszkola

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez xxpaulina87xx, 28 Kwiecień 2018.

 1. xxpaulina87xx

  xxpaulina87xx

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Cześć dziewczyny. Mam problem. Syn (3,5 roku) nie chce chodzić do przedszkola. Jak tylko go rano budzę, otwiera oczy i pierwsze słowa'mamo, nie chce iść do przedszkola'. Mówimy, tłumaczymy, że w przedszkolu jest fajnie, że się pouczy i pobawi. Przez pewien czas było dobrze, teraz znów to samo. Dodam, że w domu mamy 6 miesięczną córkę. Syn ja uwielbia i ona widać też jest za nim. Zazdrości nie ma. ;)
   
 2. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  77
  No właśnie moim zdaniem jest zazdrość - bo jak on ma iść do przedszkola skoro siostra może zostać z mamą w domu?
   
 3. reklama
 4. Kamila198234

  Kamila198234 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Fakt. Może zapisz się z córeczką na zajecia np. Muzyczne jeżeli są w twoim mieście i pokaż że też musi chodzić to szkoły. U koleżanki tak pomogło. Ja też swojej córce mówiłam że bycie niemowlakiem to nie sam miód i przytulanie mamy. To bolący brzuszek, ząbkowanie i mokra pielucha. Moja córka ma 10 lat uwielbia brata ale też mówiła czemu ona musi a on nie. Pomimo że rozumie czemu.
   
 5. Anna2202

  Anna2202

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  fakt, iż dzieci się uwielbiają nie oznacza, że nie rywalizują międy sobą, prawdopodbnie mogą robić to nieświadomie. Syna na pewno lubi spędzć czas w przedszkolu, jednak wie, że w trakcie pobytu w placówce, Pani jest tylko na wyłączność młodszej córki i to jest głównym powodem pornnego zachowania dziecka. Dlatego warto tłumaczyć chłopcu, że spędzany czas w domu z córką nie wiąże się z ciągłą opieką i zabawą z nią, ale również innymi domowymi obowiązkami. Aby potwierdzić swoje słowa może Pani raz na jakiś czas zatrzymać syna w domu, w celu potwierdzenia swoich słów, aby dziecko zobaczyło, jak wygląda Pani dzień w domu i samo doszło do wniosku, że w przedszkolu czeka go zabawa i przyjemność z rówieśnikami. Dobrym rozwiązaniem może też okazać się w tej sytuacji spędzenie choćby połowy dnia tylko z synem od czasu do czasu, aby dać mu poczucie bezpieczeństwa i matczynej miłości. Pomóc w przetrwaniu tego czasu i zrozumieu sytuacji mogą książeczki " Zuzia i nowy dzidziuś", "Będę mieć rodzeństwo" oraz "Tupci Chrupcio. Mam rodzeństwo".
   
 6. zielinskakasia

  zielinskakasia Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Może trzeba wytłumaczyć, że siostra jest za malutka, a on jaki już prawie 'dorosły' chłopak ma inne obowiązki? :)
   

Poleć forum