reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nic nie pomaga na odparzenia... jak sobie poradzić?

ja tez uzywalam triderm naprawde uwierzcie mi ze to co mi poradziliscie ja uzywalam jutro pojade z mala do lekarza musze to wyleczyc a pampersy hmmm ciagle proboje innych i co i nic nadal sa odparzenia wietrze robie wszystko co tylko sie da a jej sie nic nie poprawia
 
reklama
ja tez uzywalam triderm masc robiona z apteki naprawde uwierzcie mi ze to co mi poradziliscie ja uzywalam jutro pojade z mala do lekarza musze to wyleczyc a pampersy hmmm ciagle proboje innych i co i nic nadal sa odparzenia wietrze robie wszystko co tylko sie da a jej sie nic nie poprawia
 
Na krosti używaliśmy tormentiolu, na zwykle odparzenia bepanten plus, do tego długie moczenia w wodzie z mydłem. Polecam szczególnie bepanten plus!
No i częste wietrzenia oraz zmienianie pieluch
 
No i tyle rad, co uzytkowniczek,a wiekszosc sprzecznych...bo co dziecko to jednak inna pupcia i metody jej ratowania. kiedy Hania zaczela byc uczulona na laktoze objawilo sie to ogromna biegunka, z wielka iloscia sluzu. problem byl podwojny bo Henielaktoza uczulalaod wewnatrz i zewnetrznie kupka w ktorej tez byla laktoza, wiec odparzenie zrobilo sie w ciagu dwoch dni do krwi. Tez przerobilam wszystkie mozliwe kremy z ktorych najgorzej zachowal sie- o dziwo- wlasniesudocrem , a kupilam ze dwa opakowania, bo przeciez taki rewelacyjny.
W despercji zastosowalam sposob babci i poloznej:
1. kapac dziecko w krochmalu
2. Wietrzyc z pol godziny po kapieli
3. Zasypac maka ziemniaczana
4. Zasmarowac tormentiolem wymieszanym pol na pol z linomagiem( sa sprzeczne opinie na temat tormentiolu, dlatego mieszanie z linomagiem)
5. Zapomniec o chusteczkach do mycia pupy. Zastapic woda z mydlemza kazda zmiana pieluszki.
6. linomag+ tormentiol do kazdej zmiany pieluszki.

Po dwoch dniach juz byla tylko lekko zaczerwieniona pupka, po tygoniu ani sladu odparzenia.
Polecam, acz nie gwarantuje sukcesu, bo co pupcia to inne wymagania.Powodzenia:tak:

Zgadzam się, mój synek jest alergikiem i też miał straszne odparzenia. Odkąd odstwiłam chusteczki nawilżane wszystko znikło. Do smarowania pupci używam Linomagu z tlenkiem cynku, nie wysusza tak mocno jak Sudocrem i jest rewelacyjny.
 
A my do mycia pupci tylko czysta woda a nie żadne chusteczki nawilżane. Dla nas najlepszym kremem okazał się PENTACREM, którego używamy prawie od początku i tylko wtedy gdy go nie używaliśmy to mieliśmy małe problemy z odparzeniami. Ma fajniejszą konsystencję od sudocremu, łatwiej się rozprowadza i jest tańszy.
 
Ja używam SUDOCREMU a na mocniejsze odparzenia TORMENTIOL jest na prawdę super i żadnych chusteczek tylko ciepła woda i wata.Ala po chusteczkach zaraz dostaje uczulenia
 
Wszystko wyleczy maść noworodkowa, którą przepisuje lekarz ogólny do zrobienia w aptece (taką maść mają zawsze na oddziale noworodkowym w szpitalu).Mój syn miał odparzenie z małymi nadżerkami (prawdopodobnie po zmianie pampersów), wszystko przechodzi od ręki, po dwóch, trzech nałożeniach maści grubszą warstwą na zmienione miejsca. Powodzenia :)
 
reklama
Do góry