reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie lubi być w chuście?

Witam:) mój maluszek skończył już 3 miesiące:) kupiłam chustę kółkową jednak maluch lubi być noszony tylko przez krótką chwilke w pozycji pionowej (wierci się i denerwuje) a o pozycji leżącej to mogę tylko pomarzyć (wrzask na całego). Na rękach też nerwus gdy noszę go odwróconego do siebie ale gdy zmienie pozycję na przodem do świata to już inne dziecko (wiem że nie powinno się tak często dzieci nosić), jak małego przekonać do chusty?

 
reklama
nie nosić w pozycji kołyskowej - ta się sprawdza do 6tego miesiąca. Nie wiem jaką masz chustę kółkową - ale jezeli taką, którą się daje mocno na dziecku dociągnąć to spróbuj nosić w pozycji na biodrze.
 
dziewczyny jestem w 28tyg ciazy, i zastanawiam sie nad kupnem chusty po urodzeniu (a lepiej wczesniej) Nie wiem tylko od czego zaczac, chce cos praktycznego na dluzszy okres od urodzenia (bo nie stac mnie na zmiany co chwila)

mozecie cos polecic dobrego?
dzieki
 
chusta długa wiązana - wystarczy do 3 roku życia - wzór kolor i cena zależą od ciebie - ceny dobrych chust zaczynają się od ok 160 zł kończą się na ponad 500 zł. aa i od razu celuj w chustę TKANĄ skośnokrzyżowo - chusta elastyczna sprawdzi się do 3-4 miesiąca.
 
A ja zakupiłam taką oto chustę :
1012281775_2
i albo ja nie umiem go wkładać albo po prostu ta chusta nie dla niego. Nie wiem czy prawidłowo wkładam, a noszenie na rękach bardzo lubi, nawet śpi mi na rekach. Zastanawiam się czy nie powinnam była kupić wiązanej. Nie wiem, moze ktoś z Was ma taki rodzaj chusty?
 
pamiętaj aby w tej chuście układać dziecko zawsze bokiem do siebie -brzuszek do brzuszka- to powinno pomóc.
A generalnie dzieci w okolicy 2-3 miesiąca wolą już pozycje pionowe.
 
Witam:-)

Ostatnio kupilam chuste elastyczna Moby D, bo bardzo podoba mi sie idea noszenia dziecka w chuscie, potem zamierzam zmienic te chuste na tkana:) Jednak teraz mam problem bo jak w temacie moj maluszek nie lubi byc w chuscie. W gre wchodzi tylko pozycja pionowa, ale nie da rady mu schowac raczek, bo wtedy prezy sie, odpycha i jest wrzask. Z raczkami na zewnatrz wytrzymal mi dwa razy, po 10-15minut:-( Moj szkrabik jeszcze nie siada samodzielnie wiec nie powinnam go chyba nosic z wyciagnietymi raczkami?
Jak mam przekonac go do chusty?
A tu kilka fotek
t99.jpg tak nie da sie go nosic
t98.jpg a tak po chwili zaczyna sie wiercic i sie denerwuje
t97.jpg
t94.jpg
 
Ostatnia edycja:
hej :-)

moja Monika też na początku nie bardzo chciała być w chuście...

przede wszystkim nie zraź małego do chusty - ja na początku dłuzej się motałam niz Monia w chuscie była ale teraz jest OK ;-) wyjmowałam ją jak tylko zaczynała się wiercić...

mam taką zasadę że jak mi ryczy w chuście, w wózku...gdziekolwiek... to nie wyjmę póki płacze...pokołyszę, pogadam, pocałuję i jak się uspokoi to dopiero potem wyjmuję... no ale najlepiej nie dopuścić do sytuacji kiedy dziecko jest zniecierpliwione ;-)
 
reklama
żabeczko, pozatym czas na tkaną chustę ;) w chuście elastycznej tak dużej dziecko jak twój syn może już czuć się : za gorąco, za ciasno, za sztywno.
pozatym 3 miesięczniak ma już swoje zdanie na wiele tematów :) przyzwyczai się nie ma co się martwić.
spróbuj podwójny krzyż z chusty tkanej, lub z jakimś dobrym nosidłem ergonomicznym dopasowanym do dzieci w tym wieku ( ONOnatural lub Bondolino)
 
Do góry