reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie moge przytyc

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2020
Postów
8
Witam jestem w 15 tyg ciąży jest to moja druga ciaza. Praktycznie od zawsze wazylam od 45-48 kg. W pierwszej ciazy rowniez przybyło mi mało ale dziecko 3640kg i 56cm. Teraz waże 49 kg czyli bardzo malo od poczatku ciazy. Nie ciagnie mnie do jedzenia do żadnych zachcianek, jem standardowo 3 razy dziennie. Troche mnie to martwi i nie ukrywam ze chcialabym jeszcze przybrac. By najlepiej zostalo troche po rozwiazaniu😉 Macie kobietki jakies pomysły ? Na siłę jeść nie mogę bo nnie odpycha. Pozdrawiam 😉
 
reklama
Nie martw się, to dopiero początki. Gdy dzidziuś się rozwija i jest naprawdę malusieńki, nie ma aż takiego zapotrzebowania. Gdy zacznie nabierać masy, wtedy będziesz czuła, że musisz jeść więcej. A co za tym idzie zaczniesz przybierać :) najwięcej przybiera się w 8-9 miesiącu. Trzymam za Was kciuki 👍
 
Kiedyś miałam ten sam problem. Taka sama waga :) Mogę doradzi dodatkowy posiłek - koktajl. 4 łyżki płatków owsianych, trochę mleka, banan + np. kiwi czy truskawki. Posiłek da się szybko wypić, jest smaczny i nie trzeba dumać nad jego jedzeniem ;) No i szybko się go robi. Najlepiej ręcznym blenderem.

Po wielu latach wiem, że brak apetytu często jest powodowany zwyczajnie stresem. Staraj się myśleć pozytywnie, nie robić nic na siłę, nie obwiniać się za jakieś rzeczy.

Mi pomógł spokój wewnętrzny. Teraz przytyłam ok 5 kg. Jem więcej, ale jak nadchodzi stres to mogłbym nic nie jeść ;)
 
Poxniej zaczniesz nabierac kilogramow:)
Ja z taka sama waga startowalam - co gorsza na poczatku spadal mi 1kg na tydzien - wlasnie do okolo 15 tc. Potem mualam co miesuac przyrosty 2-3 kg i ostatecznie na koniec ciazy jakies 10 kg na plusie.
Waga z ciazy szybko spadla/aktualnie 45/ ale ze wzgledu na obwod pasa - brzuch po cc wiec jeszxze nie cwicze /mala ma 5 miesiecy/ wskoczylam w spodnie o dwa rozmiary wieksze 😜

Tak jak pisza poprzedniczki - jeszxze bedziesz miala apetyt i w nocy podjadac - nic na sile nie rob.

Edit: dodam, ze dziecko urodzilo sie 3.5 kg
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Kiedyś miałam ten sam problem. Taka sama waga :) Mogę doradzi dodatkowy posiłek - koktajl. 4 łyżki płatków owsianych, trochę mleka, banan + np. kiwi czy truskawki. Posiłek da się szybko wypić, jest smaczny i nie trzeba dumać nad jego jedzeniem ;) No i szybko się go robi. Najlepiej ręcznym blenderem.

Po wielu latach wiem, że brak apetytu często jest powodowany zwyczajnie stresem. Staraj się myśleć pozytywnie, nie robić nic na siłę, nie obwiniać się za jakieś rzeczy.

Mi pomógł spokój wewnętrzny. Teraz przytyłam ok 5 kg. Jem więcej, ale jak nadchodzi stres to mogłbym nic nie jeść ;)
Dziekuje bardzo za podpowiedz. Ja ogolnie jestem nerwowa od zawsze i dokładnie jak mam nerwy moge wogole nie jeść. Pozdrawiam 😉
 
Do góry