reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

(Nie)zdrowe jedzonko

Tym razem z mojej dzialki zawodowej. Sery pleśniowe i feta w większości produkowane są z mleka pasteryzowanego (należy sprawdzić na etykiecie). Listeria nie przeżywa procesu pasteryzacji, czyli feta z mleka paster. jest bezpieczna. Sery pleśniowe odradza się ze względu na pleśnie i drożdżaki, które się w nich lub na nich znajdują.
 
reklama
dziewczyny piszecie o wątróbce - nie wskazana w ciąży, szczególnie w 1 trym, bo jest w niej dużo wit. A a to może powodować poronienie.
Tak samo jak Gurek pisze sery pleśniowe itp.
Ja to w ogóle miałam przejścia jedzeniowe w zeszłym roku i chorobę nie wiadomo z czego. Kiedyś wam opiszę.
Od tego czasu staram sie nie jeść w ogóle białego cukru i białej maki. Jemy inaczej i jest zdrowo :-)
Kucharka czy Vegety zwykłej nie używam tylko czasami Vegeta natur bez glutaminianu i bez konserwantów. W rossmanie na półce ze zdrową żywnością znajdziecie sporo fajnych rzeczy :-)
Fajna jest też stronka Zdrowy Przedszkolak - Kampania na rzecz naturalnej diety w przedszkolu
dużo zakupów robie tu
https://www.bogutynmlyn.pl/go/_category/index.php?idc=12
a tu są super przepisy
Mama Alergika Gotuje
smakoterapia
Jakby któraś była zainteresowana napiszę więcej :-)
 
Jestem totalnie załamana 10 tc a ja mam 5,5kg na plusie robi się to samo co z Oliwią między 14 a 16 tc miałam 13 kg na plusie :/ wszystkie badania w porządku, wypróżnienia ok ale tak jak bym co nie zjadła odkładała masakra chce mi się wyć nie mogę więcej przytyć niż 16-18 kg bo nie dam po prostu rady fizycznie. Jestem zawiedziona sama sobą. Dodatkowo działa mi na nerwy tłumaczenie że moja mama i teściowa przytyły od groma w ciążach i że pewnie takie geny :wściekła/y:
 
a z jakiej wagi i wzrostu startujesz?
ja w 1 ciąży miałam 58 kg i przytyłam 14 kg, ale mały urodził się 3 tyg przed terminem
teraz miałam 55 kg choć na 1 wizycie było 56 kg (chyba cycki mi tyle ważą ;-))
mój gin jest strasznie wyczulony pod względem wagi. Mi powiedział, ze powinnam przytyć ok 12-16 kg, choć liczę na max 12 kg.
ij dużo wody jak jesteś lekko głodna a za pół godz dopiero posiłek.
Rano na czczo szklanka wody też dużo daje
 
Angi, nie zalamuj sie. Wiem, że łatwo się mówi bo sama boje się o moją wagę tym bardziej ze ja startowałam z 89 kg..
Puki co waga się waha. Raz waga pokazuje 92 kg a raz 91- wiec nie wiem o co chodzi..
Chyba nie mamy na to wpływu. Co ma być to będzie. Najwyżej zamknięty się w domu i będziemy plakac w poduszkę a później będziemy skakać przed telewizorem
 
ja startowałam z 78 kg i w 8 tc było 81,6 kg, a w 12 tc (we wtorek) 80,5...
lekarz powiedział, że to nie jest to właściwie tycie jeszcze, tylko organizm zatrzymuje wodę i stąd te wahania.
 
angi a ile masz wzrostu??? ( w ogóle to pytanie do wszystkich wtedy łatwiej jest z wizualizować sobie bo inaczej sprawa wygląda gdy ktoś waży 90kg przy 160 a całkiem inaczej przy 180cm) ja mam 163 i ważę prawie 60kg i typowo idzie mi w uda brzuszek i bioderka niestety nie w cycki ;-) też mi się wydaje że na razie zbiera się w nas woda przez te hormony bo mieszcze się w ciuchy jak ważyłam 55 jedynie guzik od dżinsów w brzuszek ciśnie więc przerzuciłam się na jeginsy .....
 
reklama
Do góry