reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niechęć do ssania z piersi

Pomnik u mnie jest ten sam problem. I wiem, że nie jestem z nim sama bo jak poszukałam w sieci to jest mnóstwo takich dzieci. Julka też zaczęła odstawiać scenki rodzajowe w 7 tyg. Teraz ma 13 a ja nadal walczę. W pierwszej kolejności sprawdź jak dziecko przybiera na wadze, jeśli dobrze to może przez te 4-5 minut po prostu się najada. Jeśli kiepsko to może rzeczywiście mechanizm ssania jest zaburzony - możesz udać się po radę do poradni laktacyjnej. Smoczek niestety zaburza prawidłowe ssanie z piersi. Jednak moja Jula ma tak silny odruch ssania (chociaż teraz smoczek jest już tylko do spania i jak zaśnie to go wypluwa) że bez smoczka nie dałabym rady. Niestety moja mała słabo przybiera na wadze mimo że mleka mam pod dostatkiem, wydaje mi się że ssie prawidłowo, wyniki moczu i morfologia piękne. Na razie jeszcze walczę z nią i jej rykami, widzę że u nas problemem może być brzuszek ale prawdę powiedziawszy nie wiem na ile jeszcze wystarczy mi sił. Chociaż nie powiem są takie dni, kiedy ssie rewelacyjnie i długo. Lekarz u nas powiedział, że pewnie będzie trzeba ją dokarmiać ale na razie jeszcze nie widzi takiej konieczności. Zobaczymy jak będzie pod koniec miesiąca na szczepieniu.
 
reklama
ania_77 - dobrze wiedziec, że nie jestem z tym sama. Wszyscy z mojego otoczenia bagatelizują ten problem, a tylko ja naprawdę wiem, jaka jest ogromna różnica w sposobie i długości jedzenia Hani sprzed tygodnia i obecnie. Trudno mi powiedziec czy mała dobrze przybiera na wadze, bo ważę ją tylko na takiej wadze dla dorosłych, więc wskazania nie są zbyt dokładne. Jeśli to jeszcze trochę potrwa myślę, że będzie trzeba wybrac się do lekarza. Zastanawiam się dlaczego te problemy zaczęły się akurat teraz, skoro smoczek podaję jej praktycznie od początku. Z butelki jadła może 5 razy, więc wydaje mi się dziwne, że tak szybko się odzwyczaiła od piersi.
Trzymam kciuki ania_77 żeby Twoja Julka szybko ładnie przytyła.
 
Dziewczyny jak moja córka była malutka to nie chciała ssać też wtedy, gdy miała kolke czyli codziennie wieczorem. Mi piersi pękały z przybytku o mała nie chciała, tyle że nadrabiała w ciagu dnia i na samej piersi była grubiutka. Myśle że warto zawalczyc o karmienie piersią ale gdy ta walka bedzie sie przeciągała no to zostaje odciaganie pokarmu lub mleko modyfikowane. Mam nadzieje że Wasze córcie wezmą się w koncu za Wasze piersi. A może macie w poblizu poradnie laktacyjne albo telefon do zaufanej położnej, może tej co potronaże robiła, może coś pomogą. powodzenia
 
To ja mam juz za soba problem niecheci do ssania piersi.... Teraz karmie butelka bo pokarm mi zaniknol...

Zaczelo sie tak samo, ze nie chcial jesc z piersi, po miesiacu dopiero okazalo sie ze bylo za malo pokarmu i dziecko bylo ciagle glodne :zawstydzona/y: lekarze nie pozwalali mi dokarmiac i jestem zla na siebie ze ich posluchalam, teraz karmie Humana i wysztko jest oki
 
Nie chcę zapeszyc, ale już drugi dzień jest o wiele lepiej:-). Hania je już normalnie. Ostatnie karmienie trwało 26 minut! Co prawda karmię ją teraz znów przez nakładki, ale myślę, że to z czasem da się wyeliminowac.
 
cze dziewczyny

u mnie sie ten sam problem tez pojawij jakies tydzien temu .. maja corka ma miesiac i ostatnie 2 karmienia przed spaniem a robie to o 21 i 23 nie chce ssac piersi bardzo placze a moje cycki sa obolale i n=jak kamiecie.. wiem ze jest glodna bo odciagam mleczko i wszystko wypija wiec naprawde nie wiem co jest grane..dodam ze w dzien je ok.. ale krotko jakies 10 min dostawiam ja na jedna .. a normalnie jadala z 2 45 min.. wiec naprawde sie martwie dodam ze uzywam smoczka na nocke i jak juz zascie to esterka go wypluwa.. prosze o rade..
 
Dziewczyny mialam to samo, gdzies w okolicach 2-3 miesiaca. Maly nie chcial ssac piersi, po 2 minutach ssania plakal, wrzeszczal itd. Nie ma innego sposobu, jak przystawiac dziecko i czekac, az to samo minie. Ja nie wprowadzalam butelki. Jak zaczynal plakac odstawialam go od piersi, dawalam smoczki i jak sie uspokoil, znowu przystawialam do piersi. Staralam sie, zeby w sumie ssal minimum 5-7minut. Bylam w poradni laktacyjnej, zeby posprawdzac, czy maly dobrze ssie itd. Mojemu synkowi przeszlo to po ok. 1-1,5 miesiaca. Podejrzewam, ze mialo to cos wspolnego z kolkami. Jedyna rada to przeczekac i nie dawac butelki. Nie dajcie sobie wmowic, ze trzeba przejsc na mleko modyfikowane!Wytrwalosci, to na pewno minie!
 
Ostatnia edycja:
celinka83---- dziekuje za odpowiedz i rade:-) !!!!!!
szczerze mowiac to balaam sie ze to moja wina ze cos zle robie albo jem... ale widze ze nie jestem sama z tym problemem... i to trzeba przeczekac.. jeszcze raz dziekuje celinka83:-D:-D
 
reklama
Witam, ja mam ten sam problem - mój Maciuś od jakiegoś czasu interesuje się wszystkim innym naokoło oprócz jedzeniem z cycka! Strasznie to frustrujące .... ale staram się opanować i jeśłi karmienie trwa poniżej 5 min to odciągam pokarm i podaje mu go butelką. Z butelki zjada aż miło popatrzeć a z cycka nie chce :-( Taka sytuacja powtarza się co jakiś czas - raz jest tak jak opisałam a innym razem grzecznie zjada po 10 min z każdej piersi. Nie wiem z czego to wynika? Odruch ssania ma dobry mimo, że dostaje smoka no i parę razy jadł z butli. Kupki/siuśki są też ok, przyrost masy ma dobry (oby tak dalej) - tylko martwię się czy nie dzieje się coś niedobrego a ja o tym nie wiem żeby temu zapobiec....
 
Do góry