reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

    A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

niedosłuch u niemowlaka

Dołączył(a)
29 Lipiec 2006
Postów
8
Rozwiązania
0
Jestem mama 3 miesiecznego chłopczyka Oliwierka , zaraz po porodzie wyszło że musiemy sprawdzic jego słuch.Teraz okazało się że mały ma niedosłuch obustronny do 50db.Czy ktoś moze mi cos powiedziec na ten temat bardzo prosze :(
 
reklama

makitoza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2005
Postów
548
Miasto
Górny Śląsk
Rozwiązania
0
Niedosłuch – uszkodzenie słuchu, które można skorygować przy pomocy aparatu wzmacniającego (słuchowego), nie powodujące większych trudności i ograniczeń w orientacji w otoczeniu i porozumiewaniu się z osobami słyszącymi. Są to osoby z lekkim i umiarkowanym uszkodzeniem.


Klasyfikacja BIAP (Międzynarodowe Biuro Audiofonologii)
Ubytek słuchu w decybelach Uszkodzenie słuchu w stopniu
pow. 20 dB do 40 dB lekkim
pow. 40 dB do 70 dB umiarkowanym
pow. 70 dB do 90 dB znacznym
pow. 90 dB głębokim


http://www.fundacjagrupytp.pl/nasze_inicjatywy_st_glowna.php?catId=151 polecam tą stronBardzo waż na jest wczesna rehabilitacja i założenie małemu aparatów słuchowych.
Zajęcia z logopedą i innymi specjalistami.
Poszukaj informacji w internecie na temat ośrodków, poradni itp. w rejoniw w którym mieszkasz.
 

AgaMP

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2005
Postów
137
Rozwiązania
0
Witam! Zgłoś się do logopedy jak najszybciej z maluszkiem, ważne jest by jak najwcześniej otrzymał aparat słuchowy, dzięki czemu później nie będzie miał problemów z porozumiewaniem się z Tobą. Logopeda wybierze najlepszą metodę jaką później będziesz sie mogła porozumiewać z maluszkiem (ja polecam metodę fonogestów, ponieważ z pewnością jesteś osobą słyszącą, dzięki czemu dziecko bedzie mogło uczyć się mówić i odczytywać z ust wykorzystując tylko pewne znaki palców dłoni). Mam koleżankę ze studiów, którą mama pratycznie zmusząła do tego by z nią rozmawiała i odczytywała z ust - dzięki temu teraz nie ma problemu w porozumiewaniu się z innymi ludźmi. Skoro twój maluszek ma stopień umiarkowany to dla was jeszcze lepiej i większa szansa na normalny rozwój dziecka. A czy wiadoo co spowodowało niedosłuch, a może to jakaś infekcja lub inne wewnętrzne czynniki??? pozdrawiam
 
Dołączył(a)
29 Lipiec 2006
Postów
8
Rozwiązania
0
Nie wiadomo skad niedosłuch u mnie i meza nikt nie mial problemow ze sluchem przy porodzie tez wszystko ok,zadnych infekcji.We wrzesniu mamy wizyte na konsultacje z maluszkiem i beda ustalac co dalej.pozdrawiam :(
 

kamila1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2007
Postów
1 829
Miasto
Białystok
Rozwiązania
0
Witam,
Właśnie okazało się że nasz FIlipek ma obustronny niedosłuch 45-50 db :-(, Maluszek ma dopiero 4 miesiące boję się że będzie miał problem z mówieniem. Czy ktoś wie coś na ten temat?
 

kamila1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2007
Postów
1 829
Miasto
Białystok
Rozwiązania
0
My też byliśmy w CZD i wyszedł nam tam lekki niedosłuch bo 30 db, pani doktor Radziszewska powiedziała zeby obserwować dziecko, że jest do dopuszczalna norma słyszenia czy cos w tym stylu i mamy kolejne badanie ABR za miesiąć, o aparacie słuchowym nie było tam mowy :(.
Robiliśmy tez ABR dla Filipka w białymstoku i tutaj wyszło już właśnie 45-50db i tu dostalismy skierowanie do poradni dla niesłyszacych czekamy na wizyte. Boje się że jego słuch się pogarsza.
 
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2007
Postów
1
Rozwiązania
0
hej!jestem mama 8 m-cznego Kacperka u którego stwierdzono niedosłuch 40-50dB czekamy na aparaty zaciekawiła mnie informacja o logopedzie czy z tak małym dzieckiem powinno sie już isc?
 

kamila1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2007
Postów
1 829
Miasto
Białystok
Rozwiązania
0
Wczoraj byliśmy na wizycie u otolaryngologa, myslałam że dowiem sie czego więcej że dostaniemy juz aparaty. Pani doktor kazała czekać do następnego wyniku ABR(mamy pod koniec maja) bo Filipek reaguje dobrze na dzwięki i poprzedni wynik może być nie prawidłowy.
Więc czekamy
A jeśli chodzi o logopede to wizyty z tak małym dzieckiem sa juz konieczne jesli mały ma niedosłuch trzeba wiedzieć w jaki sposób się z nim komunikować aby pomóc mu dobrze sie rozwijać, i żeby nie miał opóznień w mowie. Dzieci juz z niedosłuchem na poziomie 30-35 db powinny pracować z logopedą.
 

kamila1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2007
Postów
1 829
Miasto
Białystok
Rozwiązania
0
Jeszcze mam pytanie do Syliki
Gdzie robiliście badanie dla synka?
Czy mały ma już stwierdzony stopień niepełnosprawności? (podobno potrzebne do całkowitej refundacji aparatów słuchowych)
 
reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry