reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamy

G

guest-1681834848

Gość
Cześć, mały skończył już 13 miesięcy i już od 7 miesięcy borykamy się z problemem plam które najpierw były pojedyncze a teraz zlały się w całość która pokrywa nogi, ręce, tułów ( najgorzej plecy, brzuch) buzię, kark... Dziewczyny ja serio zamieściłam tu już chyba 3 posty na ten temat i już nie wiem co robić, jest coraz gorzej a lekarze nie potrafią mi pomóc byłam u 4 pediatrów, mówią że pokarmowe albo kontaktowe, zalecają fenistil, zyrtec, nic nie pomaga. Sterydy pomagają na chwilę bo zaraz znowu wyłazi w tym samym miejscu. Byłam u 2 dermatologów, stwierdzili że to AZS albo łzs kazali kąpać w emolientach i smarować też emolientami, nie pomogło a wręcz stan skóry się pogarsza od wody i natłuszczania. Kazała kupić puder w płynie z cynkiem( robione w aptece) też nic. Od pediatry lek przeciwalergiczny stosowany dwa tyg, też nic. Alergologa mamy dopiero 22 czerwca bo to najszybszy termin.. robiłam na własną rękę testy alergiczne panel pediatryczny i właściwie wszystko wyszło dobrze nie ma podwyższonego nic większość jest poniżej 15 a coś jest nie tak jeśli przy alergenie wyjdzie powyżej 35... Lekarze rozkładają ręce a ja już nie mam siły i nie wiem co robić, płakać mi się chce z bezradności, widzę że go to swędzi, jak mu wyjdzie na karku albo za uszami to się bije w te miejsca i marudzi... Męczymy się z tym pół roku...mały też dużo się poci i na oczach zrobiło mu się takie coś jak potówki i trze te oczy, najgorsze jest to że przez to budzi się nawet w nocy... Nie wiem już co robić 😔😔 ma to nawet nad ustami...
 

Załączniki

  • 19cd85a8-af3a-4559-823f-da66508dfdfc.jpg
    19cd85a8-af3a-4559-823f-da66508dfdfc.jpg
    14 KB · Wyświetleń: 236
  • 10c1f2da-3c26-498f-a886-7e9ff307f79e.jpg
    10c1f2da-3c26-498f-a886-7e9ff307f79e.jpg
    12,8 KB · Wyświetleń: 108
  • e8feb309-3f96-4eed-9391-030bbdcb47b8.jpg
    e8feb309-3f96-4eed-9391-030bbdcb47b8.jpg
    32,2 KB · Wyświetleń: 110
  • 1a41879f-c7db-4ff3-b24d-627481d2497a.jpg
    1a41879f-c7db-4ff3-b24d-627481d2497a.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 108
reklama
A oprócz wysypki coś jeszcze dolega dziecku? Swędzi to? Gorączka. Jaki język? Dziecko szczepione na odrę/różyczkę.? Co dziecko zjada?

Skad jesteście? Słyszałaś o szpitalu w Rabce w Małopolsce. ? Albo
Klinika Alergologii i Pneumnologii? Może warto tu zasięgnąć pomocy..
Mojemu bratankowi tu pomogli i odkryli uczelnie na słońce
 
Ostatnia edycja:
Bez badań to ciężko Określić dokładnie co to może być.. Bo taka wysypkę ma dużą chorób.. Mój siostrzeniec ma taka wysypkę od maja do września.. Uczulony jest na słońce.. Może być pokrzywka.. Trzeba by było znaleść przyczynę co ją powoduje.. Może to być alergiczna wysypka. Egzema.
 
Też myślę, że to może być wszystko.. Jeśli AZS i emolienty pogarszają (jak u mnie i syna), doraźnie polecam masc z witaminą a pomieszana z pasta cynkowa. U mnie poprawa po jednym zastosowaniu, zmiany przestają być takie "zaoognione". No i masc przepisana przez pediatre..

Edit, idzie wiosna, więc jest źle, ale to minie I powinno być lepiej. Kolejne zaostrzneie na jesień, dla mnie dużo gorsze..
Nam pomaga słońce, ale zmiany trzeba natłuścić i eksponować na kilka minut, potem zasłonić itd.
 

Załączniki

  • 20220331_120749.jpg
    20220331_120749.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 41
Niestety ale w tym wieku testy są niewiarygodne.
Jeżeli emolienty pogarszają, spróbuj zmiany zasuszyc. Najlepiej pudrem z hasco.
Możesz spróbować diety eliminacyjnej. Najlepiej gdybyś poszła do dobrego alergologa. Ewentualnie jeżeli to pokarmowka to gastrologa/gastroenterologa
 
reklama
Kap w krochmalu ,I nie codziennie , woda wysusza i podrażnia, u nas tez xiagle problem z alwrgimai i też nic nie pomaga ,a krochmal łagodzi, ja smaruje kremem z witaminą C
 
Do góry