reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedosłuch u niemowlaka

Dołączył(a)
29 Lipiec 2006
Postów
8
Jestem mama 3 miesiecznego chłopczyka Oliwierka , zaraz po porodzie wyszło że musiemy sprawdzic jego słuch.Teraz okazało się że mały ma niedosłuch obustronny do 50db.Czy ktoś moze mi cos powiedziec na ten temat bardzo prosze :(
 
reklama
Niedosłuch – uszkodzenie słuchu, które można skorygować przy pomocy aparatu wzmacniającego (słuchowego), nie powodujące większych trudności i ograniczeń w orientacji w otoczeniu i porozumiewaniu się z osobami słyszącymi. Są to osoby z lekkim i umiarkowanym uszkodzeniem.


Klasyfikacja BIAP (Międzynarodowe Biuro Audiofonologii)
Ubytek słuchu w decybelach Uszkodzenie słuchu w stopniu
pow. 20 dB do 40 dB lekkim
pow. 40 dB do 70 dB umiarkowanym
pow. 70 dB do 90 dB znacznym
pow. 90 dB głębokim


http://www.fundacjagrupytp.pl/nasze_inicjatywy_st_glowna.php?catId=151 polecam tą stronBardzo waż na jest wczesna rehabilitacja i założenie małemu aparatów słuchowych.
Zajęcia z logopedą i innymi specjalistami.
Poszukaj informacji w internecie na temat ośrodków, poradni itp. w rejoniw w którym mieszkasz.
 
Witam! Zgłoś się do logopedy jak najszybciej z maluszkiem, ważne jest by jak najwcześniej otrzymał aparat słuchowy, dzięki czemu później nie będzie miał problemów z porozumiewaniem się z Tobą. Logopeda wybierze najlepszą metodę jaką później będziesz sie mogła porozumiewać z maluszkiem (ja polecam metodę fonogestów, ponieważ z pewnością jesteś osobą słyszącą, dzięki czemu dziecko bedzie mogło uczyć się mówić i odczytywać z ust wykorzystując tylko pewne znaki palców dłoni). Mam koleżankę ze studiów, którą mama pratycznie zmusząła do tego by z nią rozmawiała i odczytywała z ust - dzięki temu teraz nie ma problemu w porozumiewaniu się z innymi ludźmi. Skoro twój maluszek ma stopień umiarkowany to dla was jeszcze lepiej i większa szansa na normalny rozwój dziecka. A czy wiadoo co spowodowało niedosłuch, a może to jakaś infekcja lub inne wewnętrzne czynniki??? pozdrawiam
 
Nie wiadomo skad niedosłuch u mnie i meza nikt nie mial problemow ze sluchem przy porodzie tez wszystko ok,zadnych infekcji.We wrzesniu mamy wizyte na konsultacje z maluszkiem i beda ustalac co dalej.pozdrawiam :(
 
Witam,
Właśnie okazało się że nasz FIlipek ma obustronny niedosłuch 45-50 db :-(, Maluszek ma dopiero 4 miesiące boję się że będzie miał problem z mówieniem. Czy ktoś wie coś na ten temat?
 
My też byliśmy w CZD i wyszedł nam tam lekki niedosłuch bo 30 db, pani doktor Radziszewska powiedziała zeby obserwować dziecko, że jest do dopuszczalna norma słyszenia czy cos w tym stylu i mamy kolejne badanie ABR za miesiąć, o aparacie słuchowym nie było tam mowy :(.
Robiliśmy tez ABR dla Filipka w białymstoku i tutaj wyszło już właśnie 45-50db i tu dostalismy skierowanie do poradni dla niesłyszacych czekamy na wizyte. Boje się że jego słuch się pogarsza.
 
hej!jestem mama 8 m-cznego Kacperka u którego stwierdzono niedosłuch 40-50dB czekamy na aparaty zaciekawiła mnie informacja o logopedzie czy z tak małym dzieckiem powinno sie już isc?
 
Wczoraj byliśmy na wizycie u otolaryngologa, myslałam że dowiem sie czego więcej że dostaniemy juz aparaty. Pani doktor kazała czekać do następnego wyniku ABR(mamy pod koniec maja) bo Filipek reaguje dobrze na dzwięki i poprzedni wynik może być nie prawidłowy.
Więc czekamy
A jeśli chodzi o logopede to wizyty z tak małym dzieckiem sa juz konieczne jesli mały ma niedosłuch trzeba wiedzieć w jaki sposób się z nim komunikować aby pomóc mu dobrze sie rozwijać, i żeby nie miał opóznień w mowie. Dzieci juz z niedosłuchem na poziomie 30-35 db powinny pracować z logopedą.
 
Jeszcze mam pytanie do Syliki
Gdzie robiliście badanie dla synka?
Czy mały ma już stwierdzony stopień niepełnosprawności? (podobno potrzebne do całkowitej refundacji aparatów słuchowych)
 
reklama
Do góry