reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedrożny jeden jajowód

Blondynka w sieci

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Marzec 2021
Postów
1 176
Cześć Kochane.
Odebrałam wczoraj wyniki badania hsg: lewy jajowód mam niedrożny. Potrzebuje porady albo jakiś szczęśliwych historii jak wyglądają starania z jednym niedrożnym jajowodem. Pomóżcie co dalej? Nie ukrywam, że jestem załamana. Nie spodziewałam się takiego wyniku, tym bardziej ze podawanie kontrastu było bezbolesne…
 
reklama
Cześć Kochane.
Odebrałam wczoraj wyniki badania hsg: lewy jajowód mam niedrożny. Potrzebuje porady albo jakiś szczęśliwych historii jak wyglądają starania z jednym niedrożnym jajowodem. Pomóżcie co dalej? Nie ukrywam, że jestem załamana. Nie spodziewałam się takiego wyniku, tym bardziej ze podawanie kontrastu było bezbolesne…
Ja po wypadku miałam aktywny tylko jeden jajnik (to nie to samo co niedrożny jajowód, ale działała mi tylko prawa strona)...
Efekt: ciąża w pierwszym cyklu starań, druga bez szczególnych starań (finał był zdarzeniem losowym, niezależnym, że tylko jeden jajnik)...
Kolejne nietrafione i trafiła się cp... Więc przez lata byłam bezpłodna (jeden jajnik nieaktywny, drugi bez jajowodu)... Aż tu nagle na starość po 20 latach uaktywnił się lewy jajnik... I jestem w ciąży - która poza typowo ciążowymi dolegliwościami (tu pobolewa, chce mi się spać, brzuchol rośnie etc) nie jest bardzo kłopotliwa...

Więc bądź dobrej myśli. Powodzenia
 
Jeśli mi się uda, to Ci opowiem 😉. Nie mam stwierdzonej jasno niedrożności, ale podczas badań mój lewy jajowód był mniej widoczny niż prawy. Lekarz napisał, że to na sutek skurczu. Ale i tak przeprowadzono mi inseminację z lewego jajnika, nieudaną, ale przyczyn może być wiele. Teraz czekam na rezultat prawego. Nie mniej jednak : jeden jajowód wystarczy! Co więcej, ginekolog powiedziała, że czasami to drugi jajowód wyłapuje komórkę jajową... 😱
 
Jeśli mi się uda, to Ci opowiem 😉. Nie mam stwierdzonej jasno niedrożności, ale podczas badań mój lewy jajowód był mniej widoczny niż prawy. Lekarz napisał, że to na sutek skurczu. Ale i tak przeprowadzono mi inseminację z lewego jajnika, nieudaną, ale przyczyn może być wiele. Teraz czekam na rezultat prawego. Nie mniej jednak : jeden jajowód wystarczy! Co więcej, ginekolog powiedziała, że czasami to drugi jajowód wyłapuje komórkę jajową... 😱
A czy mogłabym zapytać ile trwa przygotowanie do inseminacji? Wizyty przed itd?
 
Cześć Kochane.
Odebrałam wczoraj wyniki badania hsg: lewy jajowód mam niedrożny. Potrzebuje porady albo jakiś szczęśliwych historii jak wyglądają starania z jednym niedrożnym jajowodem. Pomóżcie co dalej? Nie ukrywam, że jestem załamana. Nie spodziewałam się takiego wyniku, tym bardziej ze podawanie kontrastu było bezbolesne…
To tylko jeden jajowód i uwierz mi, naprawdę tylko 🙂 w drugim jest wszystko ok i masz dużą szansę na maluszka 😘 uszy do góry 🙂 tych szans jest trochę mniej, niż przy dwóch drożnych ale dacie radę 🙂 pozytywne nastawienie i do przodu 😘
 
Cześć Kochane.
Odebrałam wczoraj wyniki badania hsg: lewy jajowód mam niedrożny. Potrzebuje porady albo jakiś szczęśliwych historii jak wyglądają starania z jednym niedrożnym jajowodem. Pomóżcie co dalej? Nie ukrywam, że jestem załamana. Nie spodziewałam się takiego wyniku, tym bardziej ze podawanie kontrastu było bezbolesne…
Kochana z jednego drożnego jajowodu spokojnie możesz zajść w ciążę, mi lekarz w takiej sytuacji zaproponował monitoringi cyklu, żeby wiedzieć czy przy drożnym jajowodzie jest owulacja i kiedy się bardziej starać 🙂
 
reklama
A czy mogłabym zapytać ile trwa przygotowanie do inseminacji? Wizyty przed itd?
Jasne. Tyle tylko, że ja nie leczę się w Polsce, więc pewnie szczegóły są nieco inne...
W moim wypadku wygląda to tak: lekarz przepisuje mi leki na stymulację (u mnie to zastrzyki od 4 dnia cyklu), następnie 10/11. i 13. dnia cyklu zgłaszam się na monitoring. W międzyczasie jedno pobranie krwi na poziom LH. Wtedy dostaję datę wstrzyknięcia Ovitrelle i datę inseminacji. Po inseminacji progesteron 2 tygodnie. Więc w sumie cały proces to niemal cały cykl... A wizyty kumulują się w tygodniu przed owulacją.
Wskocz też na "Inseminacja 2022", tam jest sporo informacji :-)
 
Do góry