reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niejadki

witaj. Niestety niektóre dzieci tak mało jedzą, mój synek też. Dopóki jednak rozwija się prawidłowo to nie ma się co martwić. Prawidłowo według mnie to wzrost i waga w tym samym przedziale centylowym. Pozdrawiam
 
reklama
Moja córka tez mało je nawet już kaszek nie chce ruszać, danonek raz na kilka dni albo i deserek, trochę zupki z 4 łyżki a tak to cycek i cycek.dobrze ze chociaż soczki pije...
 
Hej, jednym ze sposobów na niejadka jest wspólne gotowanie. Poproś dziecko o pomoc przy robieniu np. sałatki dla taty lub babci. Niech wybierze warzywa (ja bym dała do wyboru te, które można podjadać na surowo - sałatę, rzodkiewkę, ogórka, pomidora, paprykę), Ty je pokroisz - krojąc dawaj dziecku do spróbowania - czy dobre, czy pasuje do rzodkiewki, czy tata lubi ogórka. Czasami w takiej zabawie można dziecku przemycić trochę zieleniny.
zajrzyj też na stronę Tymbark Komitet Matek - Ciekawostki - Mamo ja tego nie lubię znajdziesz tam trochę porad jak podawać dziecku warzywa i owoce, by chętniej je jadło.
 
Witam wszystkie Mamusie!
Mój synek Dawidek niedawno rozpoczął 14 miesiąc życia. Niestety mam problem z jego karmieniem. Nie chce jeść prawie żadnych pokarmów mlecznych w ciągu dnia. Czasem jakiś jogurcik czy twarożek z owocami :-(W ogóle się martwię bo nie za bardzo chce jeść "dorosłego" pożywienia. Mam wyrzuty sumienia gdyż pracuję do godziny 15 i nie zawsze mam czas przygotować mu jakiś specjalny obiadek. W związku z tym ratujemy się słoiczkami :zawstydzona/y:. Jedyne co uwielbia jeść to chlebek, pomidory (przepada za nimi), ogórki, kabanoski i paróweczki cielęce. Czasem uda mi się nakarmić go rosołkiem. Ciągle mam wyrzuty sumienia z tego powodu :no:
 
oj skąd ja to wszystko znam moja ma 6 lat je tylko to co lubi przestałam już ją zmuszać do czegoś czego nie chce bo przynosiło to odwrotny efekt myślałam że coś się zmieni jak pójdzie do przedszkola ale równiez nic ma parę dań które zje ale jarzyn miesa wędlin itp nie weźmie do buzi z mięs zje mielone w sosie do spagetti i nic poza tym w jej przypadku to chyba jest to dziedziczne po tacie mąż do teraz jest niejadkiem i wybredniakiem :-(
 
ojjj skąd ja to znam. Mój synuś czasami ma lepsze dni, ale w większości je baaardzo mało, jest dośc ciężki, wysoki, żywy ale co ja się namęczę,zeby on coś zjadł.

Karmienie juz od dłuższego czasu odpada, on chce sam. Już dawno dosc chętnie pije z kubka, ale ja trzymam się butli bo tam przynajmniej mogę przemycić jakies bardziej kaloryczne i wartościowe rzeczy jak np. żółtko gotowane z mlekiem, mleko z miodkiem, kaszki, miksowane banany itp.
Zup nie jada, tydzien temu nastapila historyczna chwila i zjadl miseczkę pomidorowej pierwszy raz w zyciu ale na tym koniec do teraz. Czasami zje jakąś jajecznicę na rano, ale rzadko, czasami pare plasterków szynki, lubi rodzynki i...kukurydze, głównie z puszki, winogrona, ziemniaki (lub frytki:(((( serki kiedyś lubił teraz niecierpi....Masakra!!!!
 
Ostatnia edycja:
Pomóżcie!
Moj synek ma prawie 6 miesiecy i słabo przybiera na wadze a karmie go piersia i juz od miesiaca zupkami. Lekarz kazał dokarmiac malucha na noc mlekiem modyfikowanym tylko ze Kacper w ogole nie chce tego pic!! Nie wiem co robic: (
 
A jakim Mlekiem próbujesz synka karmić????Każde mleczko ma inny smak,może to które mu podałaś nie posmakowało mu.Moja córka jest na bebilonie,i wiem że dużo dzieci właśnie je bebilon lub Nan.Spróbuj może się uda.A po za tym zagęszczaj mleczko kleikiem ryżowym lub kaszką smakową,w tedy mleczko będzie bardziej syte i synuś zacznie przybierać na wadze,my tak robilismy.Życzę powodzenia w próbach.
 
Mamo Dawidka, mi pediatra powiedziala ze po roku dziecko moze juz wcale nie dostawac mleka.

A co do wszystkich mam Niejadkow. Uwazajcie na to co pija wasze dzieci, jesli pija duzo kubusiow i soczkow kubusipodobnych to prawdopodobnie oszukuja nimi glod, podnoszac sobie glukoze we krwi. Olcia po przestawieniu na wode mineralna i nieslodzone cherbatki nagle zaczela jesc 2 razy wiecej i praktycznie wszystko co sie jej na talez wlozy. (a tak jadla parowki, mieso, pomidory, ogorki kiszone, czasem ziemniaczki i kaszke prez sen) I to byla jej cala dieta.
 
reklama
Ja też mam artystycznego niejadka. Nie lubi pić, nie lubi jeść, nie lubi nic co jest związane z atykułami spożywczymi :crazy:. Najlepiej odżywiałby się powietrzem. Staję na głowie żeby coś zjadł. Łącze się w bólu ze wszystkimi mamami niejadków:-(
 
Do góry