reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidłowy przyrost CRL

reklama
Ja zadałam to pytanie jeszcze na grupie na fb i jedna z dziewczyn napisała mi że ten 1mm dziennie to przyrasta dopiero od 7 t wzwyż. I faktycznie jak wkleiła tabele z wymiarami crl to np w 5t zarodek powinien mieć 2mm, w 6t 4 a potem już były widełki podawane 🙄 chyba musimy cierpliwie czekać i wierzyć zd jest wszystko dobrze
Możesz podesłać tabelkę?
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-11-16-06-55-41-964_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2021-11-16-06-55-41-964_com.facebook.katana.jpg
    247,8 KB · Wyświetleń: 224
  • Screenshot_2021-11-16-06-55-36-963_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2021-11-16-06-55-36-963_com.facebook.katana.jpg
    288,9 KB · Wyświetleń: 228
U mnie też przyrastał ok 0.5mm dziennie na początku (teraz uważam, że niepotrzebnie tyle razy poszłam na USG, bo tylko się stresowałam tym przyrostem...), też myślałam, że padnę z tych nerwów, a od 9t wszystko się wyrównało a potem nawet wyprzedziło OM :) także nie należy zbyt brać tego "1 mm dziennie" do siebie, bo jest BARDZO różnie na początku :) plus dochodzi błąd pomiaru itp.
 
U mnie też przyrastał ok 0.5mm dziennie na początku (teraz uważam, że niepotrzebnie tyle razy poszłam na USG, bo tylko się stresowałam tym przyrostem...), też myślałam, że padnę z tych nerwów, a od 9t wszystko się wyrównało a potem nawet wyprzedziło OM :) także nie należy zbyt brać tego "1 mm dziennie" do siebie, bo jest BARDZO różnie na początku :) plus dochodzi błąd pomiaru itp.
Super! Dzięki za tą wiadomość 🥰 chociaż dzisiaj mam nową dawkę paniki bo nie mam mdłości i ze smakiem opędzlowałam kebaba 😅
 
reklama
I jak tam się u Ciebie rozwinęła sytuacja? Maluszek zdrowy? Mam tą samą sytuację, że zarodek mało urósł i też odchodzę od zmysłów 😳
Moje maleństwo później ładnie nadgoniło i wyrównało się wielkością z terminem OM. Teraz znów jakaś drobna różnica wyszła ale liczę na to że poprostu dziecko rośnie skokowo i na kolejnej wizycie będzie znów ok ☺
 
Do góry