reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieregulary okres a staranie się o dzidziusia

aga9921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Grudzień 2008
Postów
1 791
Witam,
Mam taki problem staramy się o dzidziusia ale nie wychodzi ponieważ okres jest nieregularny ;/ Ostatni okres był 3 czerwca i teraz się spóźnia ale test wychodzi negatywny ....czy może macie porady jakie badania zrobić bo już nic z tego nie rozumiem :(
 
reklama
Może sprawdziłyby się testy owulacyjne? Albo monitoring cyklu, wtedy wiedziałabyś czy i kiedy jest owulacja. Byłaś u lekarza? Im wcześniej tym lepiej.
 
Jak długo się staracie?
Ważna też jest częstotliwość. Byłam kiedyś na forum, gdzie dla niektórych kobiet staranie oznaczało 1 lub 2 stosunki w ciągu cyklu, a to za mało. Owszem są takie szczęściary, że raz wystarczył i zaszły w ciążę, ale najczęściej ciężko o to.
 
miałam wcześniej normalny cykl następny się opóźnił wiec wizyta u lekarza gin i brak ciążku dostałam luteinę i znów powtórka z rozrywki. Teraz opóźnia się o 4 dni ;/ Zrobiłam dziś test i wynik negatywny.
 
Przede wszystkim potrzebujesz wizyty u dobrego ginekologa i to on powinien zdecydować jakich badań potrzebujesz. Na początek pewnie USG,podstawowe badania krwi, badania hormonalne ( tsh, ft3,ft4,LH, prolaktyna, testosteron, estrogeny) To ważne, żeby lekarz Cię przebadał i pokierował bo zajście w ciążę to jedno, ale utrzymanie jej to drugie. Powodzenia!
 
no od badań trzeba zacząć to prawda ale czy na jednej wizycie lekarz może dać skierowania na wszystko. Jak byłam cytologie zrobiło i mam zbadać poziom prolaktyny
 
reklama
Do góry