reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska beta hcg

Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
3
Witam,
Jestem po jednym poronieniu na koniec marca 2020 w 11 tyg. Po zabiegu wyłyżeczkowania.Teraz owulacje miałam 5 dni później niż zwykle. Od początku beta była niska raz 49 mlU raz 80. Powtórzyłam badanie 20.07-wynik 107mlu a 22.07 wynik 183mlu. Czy to może oznaczać, że beta się w końcu ruszyła? Ostatnia miesiączka 07.06 mam 32dniowe cykle. Powinnam być w 6 tygodniu czy to możliwe, że to dopiero np. 4 tydzień? Czy jest jakaś szansa? W pierwszej ciąży w tym czasie miałam wartości bety po kilka tysięcy.... U lekarza byłam ale kazał przyjść jak beta wzrośnie do 1000 :( Może któraś z Pań miała podobne niskie bety?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Kurcze fatalnie niska jest ta beta.Na piaty tydzien nawet powinna przekroczyc juz tysiac....Wiadomo,szansa jeszcze jest i nadzieja tez.Jesli nie przyjdzie krwawienie,to zrobilabym bete 27go w poniedzialek....
 
@Caroline1414 A moim zdaniem przyrost masz w normie. Jeśli nie miałaś monitoringu USG, to też nie można dokładnie określić kiedy wystąpiła u Ciebie owulacja. Wszystkie opisy norm beta są przy założeniu, że cykl trwa 28dni, a Twój jest o 4 dni dłuższy - więc i o tyle Twoja ciąża jest młodsza. Ja bym pewnie powtórzyła jeszcze raz oznaczenie za 2 dni. Może beta wcale nie jest niska, tylko odpowiednia dla wieku ciąży.

Moim zdaniem powinnaś mieć betę powyżej 1000 w piątek za tydzień,
 
Fakt ,niska jak na ten tydzień, nawet jeśli się przesunela owulacja, tez powtorzylabym bete
 
Niestety przyrost bety jest bardzo ważny, zwłaszcza na początku ciąży. Jeśli prawidłowo przerasta, to znaczy że zarodek prawidłowo się rozwija. Niestety tego doświadczyłam ostatnio, w piątek idę na zabieg lyzeczkowania. Na początku beta przyrastala prawidłowo, potem powoli zwolniła, aż w końcu się zatrzymała. Dzisiejsze usg pokazało pusty pecherzyk 😔 Objawy też się sprawdziły bo na początku były bardzo intensywne, a potem powoli ustepowaly. Możesz sprawdzić czy beta prawidłowo przyrasta na kalkulatorze beta hcg.Pozdrawiam, oby się udało 🙂
 
reklama
Niestety przyrost bety jest bardzo ważny, zwłaszcza na początku ciąży. Jeśli prawidłowo przerasta, to znaczy że zarodek prawidłowo się rozwija. Niestety tego doświadczyłam ostatnio, w piątek idę na zabieg lyzeczkowania. Na początku beta przyrastala prawidłowo, potem powoli zwolniła, aż w końcu się zatrzymała. Dzisiejsze usg pokazało pusty pecherzyk 😔 Objawy też się sprawdziły bo na początku były bardzo intensywne, a potem powoli ustepowaly. Możesz sprawdzić czy beta prawidłowo przyrasta na kalkulatorze beta hcg.Pozdrawiam, oby się udało 🙂
Bardzo mi przykro :( wiem przez co przechodzisz... jedyne co jest pewne to że czas leczy rany. A u mnie wszystko na odwrót na początku zero objawów dopiero teraz się rozkręcają. Nie nastawiam się jednak na nic. Co ma być to będzie 😉
 
Do góry