reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski przyrost BETA HCG - zmartwiona

Dołączył(a)
16 Listopad 2014
Postów
12
hej hej czy któraś z Was dziewczyny spotkała sie z podobnym przypadkiem jak mój ? Mianowicie mam niski przyrost bety
OM 30.09.14 cykle co 28,29,30 dni

1 badanie beta hcg 04.11.14 - wynik: 844,57 mIu/ml
2 badanie beta hcg 11.11.14 - wynik:1843 mIu/ml
3 badanie beta hcg 13.11.14 - wynik:2100 mIu/ml
4 badanie beta hcg 15.11.14 - wynik 2387 mIu/ml

12.11.14 byłam u lekarza na usg , które ukazało moją kropeczkę, zarodek zagnieżdżony , lekarz powiedział ze rozmiary nie odpowiadają 6 tc
wymiary GS 9,2 mm, CRL 1,8 mm = a moze to po prostu mlodsza ciaza....

W przyszłym tygodniu we wtorek ide na USG lekarz powiedział ze zadecydujemy co dalej ...

bardzo sie denerwuje 2 lata temu poroniłam i nie chce ponownie tego przechodzić...

co wy na to dziewczyny ?
 
reklama
Hej dziewczyny!
Jednego nie mogę zrozumieć: jeśli macie mały przyrost bHCG to dlaczego ginekolodzy nie zalecili luteiny?
Ja z ginekologiem nie mieliśmy pewności do 5 tyg, czy jestem w ciąży, bo wyniki bHCG wyszły niskie, jak nieciążowe, a endometrium zgrubione bez pęcherzyka. Luteina pomogła i wszystko ruszyło.
 
reklama
Luteina nie pomaga wzrostowi bety hcg... duphaston również nie.
Albo ciąża będzie się rozwijać albo nie.
Progesteron o którym mowa, ma za zadanie utrzymanie prawidłowej ilości hormonów i podtrzymanie ciąży - ale nie ma on wpływu na wzrost poziomu stężenia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej ....

Luteina (progesteron) pełni kilka bardzo ważnych funkcji w czasie ciąży:

  • przygotowuje błonę śluzowej macicy do implantacji, czyli zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej (dzięki niemu błona jest bardziej ukrwiona i grubsza niż zwykle)
  • odpowiada za utrzymanie ciąży do czasu wytworzenia się łożyska (przez około 3 miesiące)


Luteina (progesteron): hormon ważny w ciąży. Jaką funkcję pełni...

Luteina, czyli progesteron, to hormon płciowy produkowany przez ciałko żółte w jajniku i łożysko w trakcie ciąży.

Pozdrawiam!
 
Luteina nie pomaga wzrostowi bety hcg... duphaston również nie.
Albo ciąża będzie się rozwijać albo nie.
Progesteron o którym mowa, ma za zadanie utrzymanie prawidłowej ilości hormonów i podtrzymanie ciąży - ale nie ma on wpływu na wzrost poziomu stężenia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej ....

Luteina (progesteron) pełni kilka bardzo ważnych funkcji w czasie ciąży:

  • przygotowuje błonę śluzowej macicy do implantacji, czyli zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej (dzięki niemu błona jest bardziej ukrwiona i grubsza niż zwykle)
  • odpowiada za utrzymanie ciąży do czasu wytworzenia się łożyska (przez około 3 miesiące)


Luteina (progesteron): hormon ważny w ciąży. Jaką funkcję pełni...

Luteina, czyli progesteron, to hormon płciowy produkowany przez ciałko żółte w jajniku i łożysko w trakcie ciąży.

Pozdrawiam!
Wiem, co to jest i po co się ją stosuje. W żadnym miejscu nie napisałam, że jest podawana na wzrost bHCG. Chodzi jedynie o to, że jeśli podawanie luteiny podtrzyma ciążę i zarodek zacznie się rozwijać, to wzrost bHCG również nastąpi. Wzrost gonadotropiny jest ściśle związany z rozwojem ciąży.
 
Dziewczyny po 48h odebrałam kolejny wynik bety 17.11.14 - wynik 2705 ..................

dreamgirl - to nie jest az tak wysoki wynik fajnie ze masz wizytę i endo cos na pewno zaradzi ale naprawdę wynik nie jest straszny wiec nie denerwuj sie :) robilas bete jeszcze raz ?

W ogóle chce wam powiedziec ze to jest jakas paranoja z tym badaniem bety, kurcze kiedys nie bylo takich badan .... prawda jest taka ze kazdy organizm jest inny moze moja beta tak wolno przyrasta a dzis na usg okaze sie ze wszytsko jest ok ? prawda jest taka ze gdyby nie ta beta byłabym spokojna i z radością oczekiwałabym kolejnej wizyty u lekarza, a tak ..... echhhhh

dzis o 20:30 mam wizytę u nowego bardzo polecanego lekarza 3 majcie kciuki laski !!
Milego Dnia dla Was!!
 
Wiem, co to jest i po co się ją stosuje. W żadnym miejscu nie napisałam, że jest podawana na wzrost bHCG. Chodzi jedynie o to, że jeśli podawanie luteiny podtrzyma ciążę i zarodek zacznie się rozwijać, to wzrost bHCG również nastąpi. Wzrost gonadotropiny jest ściśle związany z rozwojem ciąży.

A ja nigdzie nie napisałam, że uważasz, że powoduje ona wzrost bety;)

Z betą jest tak, że powinna ona wzrastać o min 66% w przeciągu 48h.
Czasami wzrost jest poniżej normy - a wszystko rozwija się prawidłowo.
Im starsza ciąża, tym wzrost bety jest mniejszy i jest to zupełnie normalne.
W większość przypadków zbyt niski wzrost bety niestety nie jest najlepszym rokowaniem.
Sama na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jednego dnia beta mi nawet spadła. A ciąża rozwija się prawidłowo ;-) Czasami zdarzają się błędy w labie - na to też trzeba brać poprawkę.
W internecie dostępne są kalkulatory bety hcg - hCG Calculator and hCG Level Tool | BabyMed gdzie możesz sprawdzić swoje przyrosty.
Ale proszę pamiętaj , że zbyt mały przyrost nie jest wyrocznią.

Pozdrawiam
 
reklama
Jestem dziewczyny,
Ciąża młodsza (jak Katarzynka wyczuła :) na oko lekarza początek 6 tyg, serduszko bije ale bardzooo wolno .. ok 70/min co nie jest prawidłowe po pytaniu ile mamy szansy powiedział ok 15% no ale to zawsze coś :).. za tydzień we wtorek mam przyjść i zobaczymy czy serducho się rozhula czy tez nie.. - wiec kolejne zawieszenie i czekanie.
Bety nie mam już robić - powiedział ze bez sensu, mam normalnie funkcjonować i tak postaram się zrobić.

Teraz 3 mamy kciuki za Dreamgirl i jej czwartek oraz by serducho mojej kropy ruszyło :)

dzieki i pozdrawiammm was :) ;)

ps: aaa jeszcze wazne info pomiar CRL - 0,45 cm ( tydz temu bylo to 1,8 mm)
 
Ostatnia edycja:
Do góry