reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta Hcg ..

Truskawka1233

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
241
Dziewczyny ,moze ktoras miala podoba sytuacje i skonczylo sie to wszystko dobrze? Wykonalam testy domowe, wszystkie pozytywne . Oczywiście poszlam na bete . Pierwszy wynik to 28mlu , drugi to 50 ,500 mlu a trzeci to tylko 58,40 pojawilo sie delikatne plamienie wiec pojechalam do szpitala ,polozna wykonala usg ale na nim nic nie bylo widac.. obejrzala tez jajniki, przydatki i wszystko jest okej. Chciala tez wykluczyc ciaze pozamaciczna ale nic niestety na usg nie widzi. Powiedziala ze jutro mam pojawic sie na patologi ciazy, powtorzyc bete i jesli bedzie spadala to okej.. zgodze sie z tym bym podali mi srodki by ta ciaze zniwelowac tak jak zasugerowala .. wrocilam zaryczana do domu i zadzwonilan do ginekologa do ktorego kiedys chodzilam i powiedzial ze plamieniem mam sie nie przejmowac bo tak sie zdarza a na usg i tak nic nie Zobacza poza tym powiedzial ze jesli beta urosnie do 70 , 80 ml to mam sie nie zgadzac na podanie mi środków ktore mialy by usunac ciaze.. mam takze poprosic o oznaczenie progesteronu bo byc moze mam go za malo .. bardzo sie boje jutrzejszego dnia .
 
reklama
Lekarz niby powiedzial ze ta ciaza jest za wczesna i nawet jesli jest nieprawidlowa to jest dopiero poczatek i zostawic ta ciaze niech tam wszystko robi swoje . Mam mętlik w glowie, bo ta polozna zasugerowala albo ciaze pozamaciczna albo wczesne poronienie. Wystarszylam sie.. co prawda nie mam zadnego krwotoku , samopoczucie dobre, czasem lekkie pobolewanie w podbrzuszu ale to nic wielkiego
 
Badz dobrej mysli, a przede wszystkim sie nie denerwuj i tak musisz czekać... :) napewno wszystko sie powiedzie rzeczywiście moze wystarczy podac progesteron bo jest za niski z tad te plamienie, raczej to bym obstawiala :):):):) glowa do góry!
 
Dokładnie, tak jak przedmówczyni. Na nic się nie zgadza, jest za wcześnie. Bardzo często lekarze przekreślaja ciążę, a okazuje się, że wystarczy podać progesteron. Plamienia nie są wyznacznikiem zakończenia ciąży. Słuchaj swojego lekarza. Wiem jak ci ciężko ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Życzę aby dobrze się skończyło .
 
Jak pojawily mi sie plamienia, to zadzwonilam do szpitala a ta polozna mowi do mnie " jak nie czuje pani mocnego bplu to nospe prosze wziac, chyba ze krwotok sie pojawi to wtedy prosze przyjechac".. ja wyszlam z siebie ! Dala mi do zrozumienia , ze jak poronienie sie zacznie to mam przyjechać. Co za ludzie...szkoda ze wczesniej o tym progesteronie nie wiedzialam ,bo juz moze by mi w sobote podali dlatego jak jutro pojade to bardzo sie boje ze bedzie za późno
 
reklama
Czy miałaś betę 500, a potem spadek do 58? Jeśli tak, to niestety, ale to źle rokuje. Jak długie masz cykle ? Bo beta 50 to sam początek ciąży, a z miesiączki to powinna być wyższa :( chyba że mocno przesunęła się owulacja.

Jak często robiona była beta? To samo laboratorium? Przyrost można sprawdzić na kalkulatorze. Zazwyczaj zły przyrost, to znak, że będzie problem. Cokolwiek na usg byłoby widać przy becie 1000 - 1500.

Poczekaj na spokojnie do jutra :)
 
reklama
Pierwsza beta byla wykonywana 1 grudnia : 28,mlu . Druga beta 3 grudzien to 50,500 mlu . Trzecia beta 5 grudzien to 58,40 mlu.. mam normy przyrostow i to wskazuje na 3 tydzie poczatek 4 . Zmartwilo mnie ze tak malo urosla dlatego zadzwonilam do lekarza i on mnie pocieszyl.. ze wlasnie mam zrobic progesteron.. plamieniami sie nie przejmowac , jak brzuch boli to nospa i jesli faktycznie jesli beta w dol bedzie spadala lub stala w miejscu to wtedy podjac jakies kroki zeby ja niwelowac. Po prostu po wynikach nie robic nic , czekac bo jest wczesna ciaza i tam zachodza jakies zwiazki biochemiczne teraz . Nic nie mozna stwierdzić bo na usg nic nie widac
 

Podobne tematy

Do góry