reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niski wynik bety

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2020
Postów
9
Hej dziewczyny, wczoraj zrobiłam test ciążowy i wyszła bladziutka kreseczka. Dzisiaj poszłam na bete i wyszedł wynik 9,49. Ostatnio okres zaczął mi się 1.09
Zrobiłam dodatkowo prolaktyne i wynik 90,32 co mnie tez bardzo martwi. Czy jest to za niski wynik bety jak na 4 tydzień? Dodam jeszcze, że wynik progesteronu : 6,20 ;/
 
reklama
Progesteron jest dość niski. Powtórz betę, ale skoro dzień wcześniej miałaś bladziocha... To może oznaczać, że beta spada. Powinnaś powtórzyć betę po 48h - jeśli będzie rosła, to będzie oznaczało, że jest ok i miałaś wyjątkowo czuły test :)
 
Hej dziewczyny, wczoraj zrobiłam test ciążowy i wyszła bladziutka kreseczka. Dzisiaj poszłam na bete i wyszedł wynik 9,49. Ostatnio okres zaczął mi się 1.09
Zrobiłam dodatkowo prolaktyne i wynik 90,32 co mnie tez bardzo martwi. Czy jest to za niski wynik bety jak na 4 tydzień? Dodam jeszcze, że wynik progesteronu : 6,20 ;/

Beta nie jest tu problemem ale taki progesteron po zagnieżdżeniu daje małą szansę na rozwój zdrowej ciąży.
Jeśli beta będzie rosła to jak najszybciej (jak beta wyniesie 500-1000) idź do lekarza by potwierdzić umiejscowienie zarodka i upewnienie się czy jest w macicy - niski progesteron przy rosnącej becie sugeruje niestety mocno ciąże pozamaciczną (przy prog <5 jest to wręcz pewne, poziom >25 daje dużą pewność że zarodek jest w macicy)

Koniecznie badaj dalej i betę i progesteron.
 
reklama
Powtórz będę i biegnij do lekarza niezależnie od wyniku bety i opowiedz ze szczegółami. Da Ci progesteron w tabletkach na podtrzymanie. 😊 Trzymam kciuki laska !

Progesteron jest bardzo niski a ciąża nie wiadomo gdzie jest - jeśli jest poza macicą a organizm się broni i spadkiem progesteronu wywołuje oczyszczenie , wprowadzanie duphastonu w takiej sytuacji to głupota.

Generalnie ten lek nie powinien być stosowany dopuki nie mamy pewności gdzie ta ciąża jest, z wyjątkiem sytuacji kiedy z historii pacjenta wiemy o mocnej niedomodze lutealnej.
 
reklama
Do góry