reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AMH

Pytanie gdzie robilas amh. Jesli w klinice nieplodnosci a zwlaszcza w Invicta to zapomnij o tym wyniku bo nie jest prawdziwy.A z niskim amh mozna zajsc w ciaze .Byc moze tylko starania moga potrwac troche dluzej.
 
reklama
A po co badanie droznosci jajowodow skoro zaszlas w ciaze? Skoro zaszlas to jajowody masz drozne. I po co klinika skoro zaszlas w ciaze? Puste jajo sie zdarza i nie swiadczy o nieplodnosci.
 
Tak, pierwsza. Dlugo wyczekiwana, i niespodziewana w ogóle.
Rezerwa spada też po każdym zabiegu chirurgicznym, z wiekiem, przy wysokim fsh bodajże oznacza wejście w menopauze, ale też można to wsadzić chyba między książki.
I jak koleżanka wyżej, proponuję sprawdzić w innym lab.a także na dobrym usg.czy są pęcherzyki antralne (???- chyba tak to się nazywa???)
Oczywiście mogę już powiedzieć co powiedzą w klinice- tylko i wyłącznie in vitro, najlepiej z jajeczkiem dawczyni...A i jeszcze u meza/chłopaka cos wynajda...
Podpisuje sie pod tym co piszesz o klinice. Mi w Invicta do ktorej niepotrzebnie poszlam powiedziano ze jestem bezplodna i tylko in vitro i byc moze z komorka obcej kobiety. Bo mam uszkodzone oba jajniki operacyjnie co jest absurdem. Obecnie jestem w ciazy w ktora zaszlam po jednej probie w dni plodne.
 
Też mam niską rezerwę. Badania robione w klinice. I tez zblizam się do inseminacji bo po 3 próbach stymulacji lekiem nic nie wyszło. Wcześniej nie reagowały jajniki na inny lek dlatego były 3 próby z innym. Że względu na niski poziom lekarz nie proponuje dalszych prób lekiem.
 
Aniaanka to gratuluję:)
Mi to zajęło trochę dłużej, co nie zmienia faktu , że na serio myślę, iż takie kliniki mogą naciągnąć nie jedna pare na koszty, na huśtawke nastroju (hormony swoje jednak robia) a koniec końców 30-40 proc.par zaskakuje naturalnie. Nie mówię, że nie pomagają, bo wielu parom dzięki leczeniu się udało. W naszym przypadku jednak ewidentnie coś tam poszło nie halo.
 
Lekarz właśnie stwierdził że jajowody mogły się zatkać podczas wydalanie pustego jaja płodowego :/
A po co badanie droznosci jajowodow skoro zaszlas w ciaze? Skoro zaszlas to jajowody masz drozne. I po co klinika skoro zaszlas w ciaze? Puste jajo sie zdarza i nie swiadczy o nieplodnosci.
 
A mogę wiedzieć czy coś Ci pomogło w zajsciu jakieś tabletki witaminy? :*
No cóż...oprócz AMH 0,4 były jeszcze inne przeciwwskazania dla ciazy naturalnej.
A tu nagle ciaza, że ze zdziwienia do tej pory wyjść nie potrafimy. Tak więc, TAK przy niskim AMH bywają ciaze naturalne.
Jak to się potoczy dalej? Nie wiem. Póki co żyje z dnia na dzień, od wizyty do wizyty. Początek dopiero, oprócz dzikiej radosci, rowniez ogromny strach...
Ale jak napisalam, oprocz AMH niskiego byly też inne problemy przez co mieliśmy prawie zerowe szanse na ciążę. Tak wiec, ten, tego...:)
 
reklama
Nic, kompletnie nic. Poniewaz podjelismy decyzje o adopcji w przyszlosci , to wogole juz nie szukalsmy przyczyn, czy tez pomocy gdziekolwiek. Od diagnozy w Łodzi minęły 3 lata, i się stało.
 
Do góry