reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta HCG w 12tc

reklama
ale to jest co innego niż bhcg które badamy w celu potwierdzenia ciąży. To jest wolna podjednostka do pappa. Lekarz wprowadza dane do komputera i wylicza prawdopodobienstwo chorób No downa
Wiem wiem, tylko już na wielu forach widziałam ze kobiety często mają wyniki ok. 30-40 iU/l i po prostu bardzo mnie zmartwił mój niski wynik
 
Hejka. Ja robiłam wczoraj takie badania papaa i bhcg jak ty po badaniach prenatalnych i moje bhcg wynosiło 15.9UL/L a papaa 1.640 UL/L . Zanim wpisał w komputer dane powiedział że bardzo dobre wyniki. A po wpisaniu wyszło tak samo że wszytko wporzadku. Jestem 13 tydzień
 
No człowiek niby wie, ale i tak się martwi i szuka w internecie ;) chodziło mi właśnie tylko o to czy może ktoś miał podobny wynik :) dzięki za odpowiedz
Możesz sobie przeliczyć na MoM w jakimś kalkulatorze, ale pamiętaj że to musi być interpretowane z wynikiem białka Pappa i obrazem USG (plus inne zmienne, typu wiek matki itp) - dopiero komplet danych pozwoli na statystyczna ocenę ryzyka trisomii. U mnie USG i test pappa wyszły źle, ryzyko korygowane wszystkich trisomii na poziomie 1:30. Córka zdrowa :)
 
Hejka. Ja robiłam wczoraj takie badania papaa i bhcg jak ty po badaniach prenatalnych i moje bhcg wynosiło 15.9UL/L a papaa 1.640 UL/L . Zanim wpisał w komputer dane powiedział że bardzo dobre wyniki. A po wpisaniu wyszło tak samo że wszytko wporzadku. Jestem 13 tyd

Możesz sobie przeliczyć na MoM w jakimś kalkulatorze, ale pamiętaj że to musi być interpretowane z wynikiem białka Pappa i obrazem USG (plus inne zmienne, typu wiek matki itp) - dopiero komplet danych pozwoli na statystyczna ocenę ryzyka trisomii. U mnie USG i test pappa wyszły źle, ryzyko korygowane wszystkich trisomii na poziomie 1:30. Córka zdrowa :)
U mnie było 1:600 ale po wynikach z krwi na drugi dzień było już 1:2500 . Więc lekarz musi sprawdzić. Ja też się bardzo denerwowałam
 
Sama nic tutaj nie odczytasz, lekarz musi to przeliczyć i zinterpretować. Tych wyników nie ma co porównywać z innymi.
 
reklama
Mimo wszystko hcg wygląda na obniżone.
Ale tak jak piszą dziewczyny - trzeba to skorelować z innymi parametrami. Jak znajdę stronkę, to podrzucę linka - tam uzupełnia się nieco swoich danych w tym beta I pappa i wylicza prawdopodobieństwo. Oczywiście potraktuj to jako zabawę.

edit. Spróbuj tutaj - tylko po angielsku.
 
Do góry