reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

no to gotujemy ;)

Szarlotka​

Ja korzystalam z tego przepisu z neta: Szarlotka

Z tym ze w przepisie nie bylo proszku do pieczenia i ja tez nie dalam, wyszlo dobrze, ale nastepnym razem dalabym go, byloby pulchniejsze....​
 
reklama
Brokulowa to wlasciwie chyba surowka bo brokuly tylko zblanszowane a reszta surowa:-)
Skladniki:
Brokuly
pieczarki
rzodkiewki
koperek
jogurt balkanski
No i tylko brokuly zblanszowac ,a potem podzielic na rozyczki, dodac pokrojone pieczarki(surowe), pokrojone rzodkiewki i wszystko zalac jogurtem z koperkiem.Dosmaczyc jak sie lubi.:-p
 
rolada z kurczaka
Skladniki:
Farsz:
Ser balkanski(nie wiem czy mozna go dostac gdzie indziej niz w lidlu:confused:)
2 lyzki kaszy manny
2 lyzki pogotowanego szpinaku(lub kilka posiekanych listkow swiezego)
2 lyzki orzechow wloskich lekko posiekanych(nie za drobno)
czosnek do smaku.
Skladniki farszu polaczyc ze soba(nie solic)

Rolada:
piersi z kurczaka 6 pojedynczych
boczek w plastrach

Na foli aluminiowej ukladasz plastry boczku jeden obok drugiego(tak zeby zrobic z nich taki duzy prostokat) na to ukladasz lekko rozbite piersi z kurczaka starajac sie zeby do siebie jak najbardziej przylegaly brzegami.Potem nakladasz farsz z sera balkanskiego(taki grubszy walek) i zawijasz to wszystko lapiac brzegi folii aluminiowej Powinien wyjsc taki walek z miesa owiniety plasterkami boczku .Potem wkladasz to do nagrzanego piekarnika na 45minut i gotowe.Mozna tez potem wyjac z folii i opiec troche ten boczek na koniec.Piersi z kurczaka nie trzeba przyprawiac bo ser i boczek sa slone.
Polecam bo jest naprawde pyycha
 
szukalam wlasnie przepisu na rybe po grecku i znalazlam swoj wpis ze zrobilam rafaello wg przepisu katy. juz zupelnie o tym zapomnialam a bylo bardzo dobree. rozmyslam co tu na swieta robic...
 
nic specjalnego, ale taka pycha:
Składniki:
Puszka ananasa,
Puszka kukurydzy,
3/4 szkl. obranych ze skórki orzechów włoskich,
Jabłko,
Majonez,
Sól,
Pieprz,
ok. 3/4 szkl. rodzynek ewentulanie pół na pół z żurawiną

Orzechy zalać wrzątkiem, dzięki czemu będzie można łatwiej obrać je ze skórki. Rodzynki namoczyć w gorącej wodzie, żeby troszkę spęczniały. Ananasa odsączyć i pokroić w prostokąty albo w kostkę.
Jabłko obrać i pokroić w niedużą kosteczkę. Wszystko wymieszać, trochę posolić, popieprzyć tyle, żeby Wam smakowało (lepiej sypcie ten pieprz na raty, bo sałatka jest dobra pikantna, ale jak przesadzicie to nie wiem co wtedy) i wymieszać z łychą majonezu. Sałatka ma wyjątkowy smak, warto się pomęczyć i obrać orzechy, nie będzie miała goryczki, a pikanterii doda jej zmielony czarny pieprz.
 
Zrazy dla Jutrzenki :)

Napiszę ci nieprzepisowo tylko tak, jak ja robię.

Kupuję ok. 1kg mięsa wołowego (najlepszy udziec wołowy).
Kroimy na dość cienkie plastry (jak schabowe), rozbijamy tłuczkiem i doprawiamy (ja wmasowuję vegete, ale bez przesady) i odstawiam do lodówki na ok. godz.
Można sobie w tym czasie przygotować farsz, np. pieczarki z cebulką, albo co sama chcesz (ostatnio wkładałam ogórka kiszonego i paprykę.
Wyciągamy z lodówki kotlety, nakładamy farsz i zwijamy jak krokiety. Można przewiązać nitką albo spiąć wykałaczką, żeby się nie rozlazły. Obtaczamy dobrze mąką i smażymy na patelni na złoty kolor. Przekładamy do gara (dość sporego) i zalewamy bulionem ( tylko nie na kostce z kury a wołowym ;-)) i dusimy. Ja dodaję jeszcze ziarna pieprzy, ziele angielskie, liść laurowy i czosnek. Dusimy ok. 2godz. Powinien się zrobić taki gęsty sos od mąki, a jak jest za rzadki, to doprawiamy przypaloną lekko mąką.

Sacznego!!!

Mięsko powinno być soczyste i kruchutkie. Jest pyyyyyyyyyyycha!
 
reklama
Do góry