reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne karmienie

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Drogie Panie,
co wiecie o nocnym karmieniu mm niemowlęcia? Istnieje jakaś magiczna granicą wieku, która wydłuża nocne spanie bez picia? Ewentualnie jaka i jakie przerwy robić? Jak to zależy od wieku niemowlęcia? A moze raczej to kwestia indywidualna?

Jakie są Wasze odczucia i spostrzeżenia w tym temacie?
 
reklama
Według mnie ,kwestia indywidualna, karmię mm ,moje dziecko od początku w nocy robiło długie przerwy ,o 19 jadła spala do 24 ,potem 4 i 7 ,teraz ma 7 mz, i je o 19 śpi do 1/2 , a potem do 6.30 ,a znowu syn koleżanki w tym samym wieku, budzi się co 3/4 h
 
Drogie Panie,
co wiecie o nocnym karmieniu mm niemowlęcia? Istnieje jakaś magiczna granicą wieku, która wydłuża nocne spanie bez picia? Ewentualnie jaka i jakie przerwy robić? Jak to zależy od wieku niemowlęcia? A moze raczej to kwestia indywidualna?

Jakie są Wasze odczucia i spostrzeżenia w tym temacie?
Myślę że to kwestia indywidualna. Moje dzieci przestały się zupełnie budzić w nocy jak miały 1,5 roku a wiązało się to z odstawieniem ich od piersi i przestawieniem na czystą wodę. W tym momencie uznawały że już nie ma sensu się budzić. Z jednym dzieckiem trwało to trochę dłużej bo zrobiłam błąd i w nocy dawałam mleko zamiast wody. Pozdrawiam
 
Odstawienie mm czy piersi nie gwarantuje przesypianie nocy. Nie gwarantuje też braku pobudek z głodu. Część dzieci prześpi noc w wieku 6m, część 12, a część dopiero 3-4lat. Nie ma reguły niestety. [emoji1745][emoji1745]
 
Do góry