reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne moczenie pięciolatka

jezeli nie jest to problem natury medycznej zalecalabym budzenie malego w nocy na siusiu moze pomoc pozdrawiam :)
 
reklama
Jeżeli moczenie nie ma nic wspólnego z przeżyciami emocjonalnymi dziecka to proponuję inną rzecz sprawdzić, niestety lekarze są przeciwni medycynie niekonwencjonalnej czy radiestezji (bynajmniej większosć). Ponoć dziecko moze sie moczyć gdy jego łóżko jest na tzw.żyle wodnej, można to sprawdzic prosząć radiestetę by to sprawdził lub bioenergoterapeutę, który zajmuje sie takimi sprawami. Oczywiscie skorzystacie z mojej propozycji według uznania i przekonań. Pozdrawiam
 
Trochę odkopuje ten temat.

Moja córka moczy się w nocy od urodzenia.
Nie miała przerwy dłuższej niż tydzień, czyli to pierwotne moczenie nocne

Córka miała zrobione USG - wszystkie narządy sa w porządku. Sprawdzono też, że wysikuje sie do końca.
Kolejnym etapem był neurolog.
Po wywiadzie + opinia psychologa (ew. przedszkolanki) + badania moczu + podstawowe badania odruchów lekarka przepisała jej anafranil.
Trochę mnie martwi ten lek, bo w pierwszej kolejności wymienia sie jego działanie antydepresyjne. Dopiero na samym końcu leczenie moczenia nocnego.

Na razie podaję małej 1 tabletkę wieczorem - zanoszę ją do sikania raz w nocy (bo oczywiście śpi jak zabita). Wcześniej dostała pół tabletki - efektu brak. Teraz od 2 dni jest sucho :)
Strasznie się z tego cieszę, bo już zaczynałam się martwić, że to pierwotne moczenie może przejść we wtórne.
My w domu robimy wszystko, żeby jej nie stresować, tym bardziej, że jest bardzo wrażliwa.
Niestety zdarza jej sie posikać na drzemkach w przedszkolu i ona sie tym bardzo stresuje.

Czy któreś z Waszych dzieci też było leczone anafranilem?
Jak długo?
Jakie były efekty?

 
ja rownież mam problem z moczeniem sie w nocymojego syna. Byłam u lekarza naszego, i kazała najpierw zobic badania moczu i posiew moczu, po niedzieli idziemy zrobic, zobaczymy co wyjdzie.
 
My mamy również ten problem od zawsze. Ciężko było Oskara oduczyć pieluch. Kiedy już się udało, pozostawała noc. Od 2 lat wstajemy do niego w nocy. Nie pomagały ćwiczenia pęcherza (w trakcie siusiania Oskar przerywał i znów zaczynał). Okazało się, ze mój mąż do 8 roku życia moczył się w nocy, obojętnie czy pił wieczorem czy nie. Także czekamy i cierpliwie wstajemy...
 
Po ponad miesiącu podawania anafranilu jest zdecydowana poprawa.
Nadal jej się zdarza posikać, ale właśnie tylko zdarza.
Samo ćwiczenie pęcherza może nie wystarczyć.
Zresztą doczytałam, że anafranil może się też przyczynić do zwiększania pojemności pęcherza.


Nadal jednak nie wiem, czy sa jakieś skutki uboczne.
 
Moja Wiktoria tez miała taki problem gdzie jako 3-4 latek nie moczyła się a w wieku pięciu znowu zaczęła i to był szok. Czy to się leczy, czy z tego wyrośnie, czy to są jakieś przeżycia z przedszkola itp.
Ja osobiście polecam serię filmików poradnikowych na portalu www.videorady.pl gdzie psycholog i lekarz specjalizujący się w tym trudnym i wstydliwym temacie odpowiadają na najczestsze pytania nurtujące rodziców wystarczy wpisać moczenie nocne w wyszukiwarce na stronie głównej.

VideoRady - z nami dajesz radę - Jaki wiek dziecka jest odpowiedni do rozpoczęcia leczenia moczenia nocnego? - Moczenie nocne cz.1
 
reklama
Witajcie.

U nas od kilku tygodni jest sucho :)
Natalia też moczyła się w nocy, tak mocno spała, że nie czuła, że sika i spała taka posikana bidulka moja. Zaczęliśmy wysikiwać ją ok 23i raz na jakiś czas posikiwała się. Ale robiliśmy to konsekwentnie i po kilku tygodniach były już suche noce. A teraz już od jakichś 2 tygodni wysikuje się przed spaniem ok.21 i wytrzymuje całą noc!!!
 
reklama
Do góry