reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocniczek-mój przyjaciel;-)

u nas próby były ale chyba jeszcze nie czas bo Rychu nie usiedzi ani chwili takie ma parcie na raczkowanie ha ha ha chyba musiał bym go karmić na nocniku zeby chociaż siku zrobił hi hi
 
reklama
(..) my w wieku naszych pociech już usiłowałyśmy korzystać z takiego dobrodziejstwa :tak: pozdrawiam
usiłowałyśmy czy nasi rodzice usiłowali nas sadzać?
Moja mama rzeczywiście próbowała mnie bardzo szybko przestawić na nocnikowanie. Efektem było znienawidzenie nocnika i pieluchowanie do wieku lat 3.. Więc, jak widać, nie zawsze szybkie zaznajomienie dziecka z tym ustrojstwem da oczekiwany efekt ;-)
 
A u nas za nocnikowanie zabrałą sie babcia. Wczoraj zostawiliśmy Ele na ponad pół dnia i całą prawie noc z dziadkami. Jak wróciliśmy to dowiedzieliśmy się, że Ela 4x robiła siku na nocnik. O! Teraz musimy nocnik kupić.
 
my też narazie nie próbowaliśmy ale w żłobku Natki uczą dzieci wcześnie nocnika, więc prędzej czy później trzeba będzie klupić (jeśli oczywiście nie znienawidzi...)
 
a ja czytałam, że do puki układ nerwowy nie pozwala dziecku świadomie wstrzymać moczu, to nie ma to sensu, może narobić więcej szkód niż pomóc. Wiadomo, że można maluszka nauczyć siedzenia na nocniku po posiłku, ale zwykle na tym kończy się nauka :-) czyli co najmniej 1.5 roku. Kiedyś było troszkę inaczej, bo nie było super pieluch, więc pewnie żyjąc w czasach tetry wzięłabym się za to dużo szybciej dla własnej wygody. Teraz Maks nawet nie siada, ja go nie sadzam, jedynie do jedzenia, więc nie wyobrażam sobie nauki na ten czas. Ale jestem ciekawa jak to u Was jest? Pastelka chyba już coś przedsięwzięła w tym kierunku?

o tak już dawno, ale Zośka siedzi w pieluchach wielorazowych i komunikuje się przed sikaniem, a przed kupą to już awanturuje się więc ją wysadzam ... z efektem. Bo kupy w pieluszce już dawno nie było, a siku to 50% do nocnika. A zanim stabilnie siedziała to przytrzymywałam ją chwilkę jak się załatwiała. I ona nie siedzi długo na nocniczku, tylko chwilkę. Wysadzam po spaniu i jedzeniu i spacerze. Co ok 1 -1,5 godz. I nigdy na siłę, po prostu ona nie lubi robić w pieluszkę.No ale jak już wspominałam ona trochę inna hehe bo WIki sikał w pieluchy ponad 2 lata, nawet gdy większość dzieci w złobku chodziła bez pieluch. Ale jego późno zaczęłam wysadzać - nie miał czasu. Albo taki typ.



Powodzenia
aaa Polecam nocniczek Rotho on jest bardzo stabilny i odpowiedni też dla malutkiej dupci i dla chłopaków to już niezastapiony o taki:

EKO BABY Sklep - Pozostałe my mamy przezroczysty więc widać czy zawartość jest ;p
 
Ostatnia edycja:
Latife, nasi rodzice korzystali z nocnika, bo było to wygodniejsze niż przewijanie pieluchy po każdym siku i pranie okupanych pieluch :-) nie ma się co dziwić, też bym była za wprowadzeniem nocnika w takim przypadku. Ale w dzisiejszych czasach nie ma przeciwskazań, żeby dziecko nie uczyło się nocnikowania świadomie. Wiadomo, że wybór należy do rodzica i gdyby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...Ale u nas zmienić pieluchę to już jest wyczyn, wątpię, żeby Maks dał się posadzić chociaż na 10 sekund, bo byłaby histeria, że jest zniewolony :-p
 
reklama
U nas tez jeszcze nie ma takich mysli.... zaczne cos dzialac jak mlody bedzie mial ok roku... julke nauczylam w tydzien jak miala 1.5 roku i od poczadku nie miala problemow z siadaniem bo kupilam jej taka mini toalete z melodyjkami a ona uwielbiala wszystko co gra w przeciwienstwie do Olafa:( niektore dzieci poprostu sie boja wysiusiac jak im cos tam nagle zacznie grac.... wiec zalezy od dziecka co jest dla niego lepsze:) A czy myslicie ze ta mini toaleta bedzie dobra dla chlopca????
 
Do góry