reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocnikowanie

reklama
Ja jestem odważna, ale też zmęczona :baffled: I chciałabym choć raz się trochę wyspać w weekend, a nie wstawać po nocach lub wczesnym rankiem np. o 6 :baffled:
 
Moniu jak teraz nie dasz rady, to może faktycznie poczekaj jeszcze. Ja jednak wiem, że w dobrym momencie podjęłam decyzję o odstawieniu pampów.
 
Pomalu chyba wszystkie styczniaki pozbywaja sie pieluszek. No i dibrze maluchy, po co Wam cerata na tylku. ;-)
Gratulacje dla odpieluchowanych i cierpliwosci dla odpieluchowujacych. :-D
 
Witek spacery zalicza bez pieluchy i nie było wpadki. Teraz położyłam go spać w majteczkach. Zobaczymy jaki będzie efekt.
 
jestem pierwszy raz na tym wątku.I gratuluje postępów Waszym dzieciaczkom.
Jestem wrześniówkową mamą Oliwki.
Moja córeczka-Oliwka bardzo szybko przestała chodzić w pampersach.Teraz ma 21mies,już od 1,5 mies jesteśmy bez pampków :tak::tak::tak::tak::tak:
Załapała z sikaniem w 3dni ,2 pierwsze dni jak jej zdjęłam pampka a załoyłam majteczki były bardzo ciężkie,sikała co chwila w majtki.drugi dzień był lepszy,zaczynało jej przeszkadzać w mokre a na 3 dzień już uczyła się zatrzymywać :tak::tak::tak::tak::tak: popusciła troche to zatrzymywała i krzyczała w tedy ze chce siku.a po kilku dniach już było bez wpadek :-)
pampersa zakładamy tylko na noc i na drzemkę ale planuję już niedługo z drzemki dziennej zdejmować jej pampka bo zawsze jej suchy.zawsze wysadzam ją przed spaniem,wysika sie więc podczas snu jak spi do 2h nie ma już co sikać.na noc jeszcze zostaniemy w pampkach tak myslę do 2 latek.


a jesli chodzi o zakupy tam któras mam zastanawiała sie jak to zrobić.ja napoczątku tez się bałam i zakładałm jej pampersa ale to był błąd bo raz czy dwa nie wytrzymała i wysikała się do pampka i jkby poczuła że może sikać bo ma pozwolenie i przestała mi wołać.po tym zajściu na zakupy tez nie zakłądamy.jest uczona ze przed wejściem do sklepu musi sie wysikać i z reguły zawsze cos nasika na trawkę a jak nie to sa toalety ,woła w sklepie a ja biegne i jest po sprawie.

kupe też bez problemu robi na trawke jak jej się mocno zachce bo inaczej to trzyma i robi w domu.z kupą to chyba 2 razy tylko z robiła mi na dworze.
i to tyle .może pomogłam mamom które oduczaja swoje pociechy.
 
reklama
Do góry