reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowanie

A ja się utwierdziłam w przekonaniu, ze wszystko w swoim czasie. Podjęłam jedną próbę chodzenia bez pieluszki jak pozdejmowalismy dywany na czas remontu, ale ciągle zaliczalismy wpadki, a kupa i tak zawsze rano ladowala w pieluszce więc zrezygnowalam. Ponowiłam próbę podczas pobytu nad morzem. Mały ganiał bez pieluszki na golaska albo w samych majteczkach i tylko podczas pierwszego dnia zaliczylismy plame na kocyku, a po tym jak wykopywalismy dołek na siku i zasypywaliśmy piaskiem tak mu się spodobało, ze sam zaczał się kontrolować. Podczas robienia kupki spodobało mu sie chlup do muszli i tez przestał robic do pieluszki. I tak 2 tygodnie już chodzimy bez pieluszki w dzień, włacznie ze spacerkami i dziennym spaniem. Pieluszka pozostała na noc.
 
reklama
nocnik to taki fajny gadżet,można do niego krzyczeć "halo!!!" jak do tuby,można sobie na głowę założyć,można trochę dla picu na nim posiedzieć,ale żeby tam coś zostawić,to co to,to nie :no:
 
Betko witaj:) jak nasza panna Marianna sie miewa? mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze.

U nas nocnikowanie na 6, ale samodzielne wylewanie zawartości przyprawia mnie o zawrót głowy,( często pól zawartości ląduje na podłodze) ba nasza Maja to samosia teraz wszystko sama nawet dupkę sama podciera później możemy jej pomóc ewentualnie sprawdzić czy już czysta:rofl2::szok::laugh2:
 
u nas podcieranie sam, wylewanie sam, splukiwanie sam i nawet nie rozlewa:tak: Jedyne straty to w papierze, bo zawsze go odwija w sporym nadmiarze :-D

A! no i coraz czesciej spi bez pieluchy, bo on jej nie chce. No i udaje mu sie nie posiusiac :-)
 
zazdroszcze... :-pNo ale wszystko w swoim czasie pewnie, co??? Zdarza sie Jasiowi nawet w domu za pozno powiedziec - ostatnio w trakcie zdejmowania mu majtek obsikal siebie i moje rece :eek: No a na spacer to z powodu pogody jednak pielucha wciaz... Do spania oczywiscie tez :no:
 
reklama
Dziewczyny, mój Maciuś nie chce robić do nocnika:-(, jak mówię ze może robić wszystko do kibelka to mówi że na kibelek to mama i tata a dla niego jest nocniczek.A jak go puszczam bez pampersa to jest tragedia-non stop ścieranie sików i kupy.I nie mówi o tym że zrobił:no:. Już nie wiem co zrobić, ma grający nocnik, były słodycze w nagrodę a także pieczatki.Już kilka razy podejmowałam próbę chodzenia bez pampersa i nic.Nie wiem jak go zmotywować, jest mądry i wygadany, wie o co mi chodzi , nie mogę powiedzieć ze nie rozumie.Jak pytam dlaczego nie powiedział ze chce siku odpowiada "bo nie".
Macie jakies rady?Troszkę się już załamuję:sorry:
 
Do góry