reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocnikowe akrobacje

a od kiedy to nie absurd? uważasz ze absurdalne jest to, że maleńka Sonia robi kupke do nocniczka?
a słyszałas o wychowaniu bezpieluchowym? :-)
wysadzac mozna nawet noworodka.
to tylko kwestia gotowosci dziecka i rodzica :-D ja szczerze podziwiam mary, ze juz sie za to zabrała

Nie słyszałam o takim wychowaniu i nie słyszałam o wysadzaniu noworotka!! Nie wyobrażam sobie tego! Poza tym naprawde uważasz ze 6-miesieczne dziecko jest gotowe na nocnik?? Ja uważam to za absurd. Myśle ze odpowiedni czas na początki z nocnikiem to powyzej roczku. Chyba moge miec wlasne zdanie??

Artykuł : Czas na nocnik:-) - BabyBoom
 
reklama
Pewnie post powyżej jest o mnie :-D:-D:-D:-D:-D ale, kto tu i kiedy sie "oburza"?????????? BB ma być dla mnie przyjemnością a nie karą i złością, więc wyrażam tylko swoją opinię. Tak np. jak Iza w watku ze zdjęciami zwróciła uwagę na batona w ręku Kamci córy......a gdyby nawet Kamcia dawała jej batona - jej sprawa... Ja już nauczyłam sie nie wtrącać - jedne daja chlebek, jedne chrupka, inne batony itd. a mi nic do tego :tak:

I też myślę ze sadzanie 6 msc niemowlaka na nocnik jest za wczesne.....
 
Ostatnia edycja:
Nie słyszałam o takim wychowaniu i nie słyszałam o wysadzaniu noworotka!! Nie wyobrażam sobie tego! Poza tym naprawde uważasz ze 6-miesieczne dziecko jest gotowe na nocnik?? Ja uważam to za absurd. Myśle ze odpowiedni czas na początki z nocnikiem to powyzej roczku. Chyba moge miec wlasne zdanie??

Artykuł : Czas na nocnik:-) - BabyBoom


UFFFFFFFF dzięki Ilona bo myślalam ze zaraz zostanę zjedzona i pójdę się popłakać ze taka zacofana jestem......
 
Sluchajcie, ja tez uwazam ze za wczesnie na nauke, ale jak ktos chce oswajac dziecko z nocnikiem to jego sprawa. Nam dr przy pierwszym synku powiedziala:
"tylko niech Panstwu nie przyjdzie do glowy sadzac malego na nocnik jak skonczy 7miesiecy". I ja sie tego trzymam. Maciowi nocnik sprawilismy jak skonczyl rok. Ale nauka to dla niego byla doslownie kara, wiec stal i sie kurzyl. Ponowilismy proby jak mial 1.5roku-w formie zabawy, bo najpierw nauczyl sie siusiac za wanienke w wannie, wiec podstawialismy mu nocnik, a na dobre zaczal korzystac z nocnika jak mial 1rok i 10miesiecy. Ale kazde dziecko jest inne. Taraz mam nadzieje, ze Alan zalapie wszystko przynajmniej z 2 miesiace wczesniej ;) (aby odejsc od pampersow w dzien w wakacjie), ale jak nie da rady to trudno.

A marymary trzeba podziwiac za wytrwalosc.
Mnie po prostu by teraz sie nie chcialo oswajac dziecko z nocnikiem-bo na zakumanie o co chodzi to duuzo za wczesnie.
 
To może ja też się podziele moimi górnolotnymi przemyśleniami na temat robienia kupska :-D:-D:-D

Dla mnie nocnik, to póki co, potencjalne zagrożenie w postaci odpadów radioaktywnych czyli kupy, którą będzie trzeba jakoś zutylizować... a wiadomo, że to czysty hazard:-D

Z pieluszką jest prosto, szybko i nawet nie trzeba sie specjalnie interesowac zawartością :-D
 
A tak naprawdę nikogo nie krytykuje przecież tylko uważam ze kazdy wiek ma swoje prawa.
Przecież jak te nasze maluchy podrosną to niektóre mamusie zaczną tutaj wypisywać takie rzeczy, ze oczy niektórym innym mamusiom z orbit wyjdą i się po kryjomu załamią... Jak mój Synek jak zacznie chodzić wiem na pewno, że założę mu kaloszki i pójdziemy skakać po kałużach a nie np. będę go uczyła "metafizyki"....... Całkowicie abstra****ąc od tego nocniczka!!!
Ale czasami jak czytam to ręce mi opadają, np. że córeczka 4 msc pije ze szklaneczki i takie różne...na miłość Boską to po co stworzyli kapki czy niekapki, butelki etc..inna mamusie po przeczytaniu tego może stwierdzić, ze ona źle robi ucząc dziecka pić z butelki soczek bądź z niekapka bo przecież onna mamusia dopaja ze szklanki...całkowicie abstra****ąc od picia z kapka lub niekapka....łoj matko...
 
reklama
prosze moderatora o wyrzucenie postów off topic do wlasciwego watku, ten watek jest przeznaczony dla rodziców, którzy chca dzieci wysadzac na nocnik juz teraz :-)
podobnie jak np watek pt karmienie piersia nie był zasmiecany przez przeciwniczki karmienia piersia, tu zachowajmy te sama zasade. W miare jak kolejni rodzice beda dorastac do nocnikowania dzieci, beda mogli do watku sie dołaczyc i tyle. Przesadzone to zamieszanie sie zrobilo, zwlaszcza ze temat bedzie w krótkim czasie dotyczył nas WSZYSTKICH, czyż nie?

a jeszcze pamietam, ze temat nie jest łatwy i moga sie przydac cudze doswadczenia, jednym zaraz, a innym za dwa lata.
 
Do góry