reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nowa praca a ciąża

kingulxx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hey dziewczyny. Z powodu koronawirusa straciłam w marcu pracę. Udało mi się znaleźć nowa dopiero od 1 sierpnia : umowa na czas określony na 6 miesięcy. Tydzień temu nagle osłabienie, omdlenie, silne wymioty. Utrzymują się do dziś, schudłam już 2kg, naprawdę jest tragicznie. Na teście dwie kreski, beta hcg stale rośnie, obecnie 6tydzien 5 dzień. Nie spodziewałam się tego, oboje z mężem jesteśmy szczęśliwi ale nie wiem co robić. Boje się zostać bez pracy. Mamy kredyty, nie mogę sobie pozwolić na zwolnienie. Pracuje zdalnie i na razie robię to leżąc w łóżku z miska. Ledwo wstaje do toalety. Co zrobilibyście na moim miejscu? Jak wyjąc z sytuacji? Jestem załamana a powinnam się cieszyć. Dobijają mnie i silne objawy i nowa praca.

reklama

jasani

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Jeżeli pracujesz zdalnie i masz taka możliwość to bardzo dobrze. Pracodawca nie może Cię zwolnić. Jeżeli nie przedłuży umowy to będzie Ci sie należał zasiłek macierzyński.

ness.

Rozwiązania
0
Opowiem ci to jak wygląda, bo siedzę tak jakby w branży, w dodatku byłam w takiej samej sytuacji !
Po pierwsze nie ma obowiązku informowania pracodawcy o ciąży, wiadomo lepiej zachować się w stosunku do pracodawcy fair i powiedzieć wcześniej.
Po drugie jesteś pod ochroną, a umowa zostanie przedłużona do dnia porodu, bo jej koniec nie upływa przed 12 TC.
Po trzecie opowiem moją historie: Najpierw byłam 7 miesięcy na stażu u tego samego pracodawcy, ostania miesiączka 27 kwietnia, a umowa podpisana 4 maja również na pół roku. Zaczęliśmy się starać, kiedy tylko dostałam umowę, bo nie chciałam już pracować w tym miejscu, a gdybym dostałą pracę, to nie chciałabym od razu zajść w ciąże i starania przełożyłabym na kolejny rok. Stety niestety zaszłam w pierwszym cyklu. O ciąży dowiedziałam się pod koniec maja, gdzie już miesiąc pracowałam. Ja musiałam iść na l4, bo miałam zagrożoną ciąże w 1 trymestrze.

Paulaa1987

Rozwiązania
0
Hey dziewczyny. Z powodu koronawirusa straciłam w marcu pracę. Udało mi się znaleźć nowa dopiero od 1 sierpnia : umowa na czas określony na 6 miesięcy. Tydzień temu nagle osłabienie, omdlenie, silne wymioty. Utrzymują się do dziś, schudłam już 2kg, naprawdę jest tragicznie. Na teście dwie kreski, beta hcg stale rośnie, obecnie 6tydzien 5 dzień. Nie spodziewałam się tego, oboje z mężem jesteśmy szczęśliwi ale nie wiem co robić. Boje się zostać bez pracy. Mamy kredyty, nie mogę sobie pozwolić na zwolnienie. Pracuje zdalnie i na razie robię to leżąc w łóżku z miska. Ledwo wstaje do toalety. Co zrobilibyście na moim miejscu? Jak wyjąc z sytuacji? Jestem załamana a powinnam się cieszyć. Dobijają mnie i silne objawy i nowa praca.
Nie stracisz pracy, a raczej dochodu - umowa przedłuży się do dnia porodu, w tym czasie możesz albo cały czas pracować normalnie, albo iść na zwolnienie lekarskie, jeśli ciąża będzie tego wymagać - umowa z pracodawca rozwiąże się z dniem porodu, a Ty przez tok będziesz dostawać zasiłek macierzyński z ZUSu - w tej samej wysokości, co dostawałabyś będąc na umowie.
Jest tez druga opcja - możesz nie przyznawać się, ze jesteś w ciąży, ukrywać to, skoro pracujesz z domu, poczekać, aż przedłuża umowę kolejna, po tym pół roku. To się opłaca tylko wtedy jeśli masz pewność, ze kolejna umowa będzie na czas nieokreślony, lub np. na 2-3 lata. Wtedy po skończonym macierzyńskim będziesz miała gdzie wracać.

kingulxx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ale co nie idzie zrobić? Nie ma znaczenia, że zaszła w ciążę przed podjeciem pracy. Jedynie może mieć problem z szefem, że zataila to przed nim.
Sęk w tym, ze nie zataiłam. Podpisujac umowę nie byłam w ciąży. Prawdopodobnie zaszłam 4 sierpnia a nie było to celowe. Gdyby nie moje samopoczucie to pracowałabym normalnie i nie miała z tym problemu. Jednak codziennie wymioty od 4/5 nad ranem i moje samopoczucie są tak tragiczne, ze naprawdę jeszcze jakoś pracuje ale płacząc w łóżku z miska. Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi

reklama

kingulxx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Najgorsze w tym wszystkim jest to ,ze naprawdę jestem załamana ta sytuacja i jest mi wstyd. Zamiast myśleć o zdrowiu to katuje się żeby to nie wyszło na jaw ale ile to potrwa 😭

kingulxx

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Nie stracisz pracy, a raczej dochodu - umowa przedłuży się do dnia porodu, w tym czasie możesz albo cały czas pracować normalnie, albo iść na zwolnienie lekarskie, jeśli ciąża będzie tego wymagać - umowa z pracodawca rozwiąże się z dniem porodu, a Ty przez tok będziesz dostawać zasiłek macierzyński z ZUSu - w tej samej wysokości, co dostawałabyś będąc na umowie.
Jest tez druga opcja - możesz nie przyznawać się, ze jesteś w ciąży, ukrywać to, skoro pracujesz z domu, poczekać, aż przedłuża umowę kolejna, po tym pół roku. To się opłaca tylko wtedy jeśli masz pewność, ze kolejna umowa będzie na czas nieokreślony, lub np. na 2-3 lata. Wtedy po skończonym macierzyńskim będziesz miała gdzie wracać.
Niestety wiem, ze umowa zostanie przedłużona ale znowu na 6 miesięcy na czas określony. Dopiero po roku zmieniają na czas nieokreślony. Jestem zatrudniona w ogromnej korporacji ale przez agencje.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
O Ciąża a nowa praca i zwolnienie Potrzebuję porady 22
L Nowa praca a ciąża Potrzebuję porady 11
L Nowa praca a ciąża. Potrzebuję porady 2
G czy należy się wychowawczy Potrzebuję porady 4
A Nowa praca a ciąża Porady prawnika 3
A Nowa praca a planowana ciąża Porady prawnika 0
asia* Nowa praca i ciąża Porady prawnika 12
E Ciaza a nowa praca Potrzebuję porady 29
A Ciaza a nowa praca ... Potrzebuję porady 9
A koniec urlopu wych. a nowa praca Porady prawnika 1
X urlop wychowawczy a nowa praca na etat Porady prawnika 1
szamretka wychowawczy a nowa praca, co z odprawą? Porady prawnika 3
Dobrawa urlop wychowawczy a nowa praca Porady prawnika 1
martttika nowa praca - ciążą - zus Porady prawnika 1
M nowa praca na urlopie wychowawczym Porady prawnika 7
A urlop wychowawczy a nowa praca Porady prawnika 1
margolia nowa praca a urlop wychowawczy Porady prawnika 2
I Urlop wychowawczy + nowa umowa o pracę Potrzebuję porady 1
xoxxox25 Rozwód, nowa rodzina Potrzebuję porady 9
M Jestem nowa i zestresowana ;( Potrzebuję porady 20
M nowa stronka Kuchnia alergika 2
Vercia Nowa Tabelka Sierpniówki 2017 Dzieci urodzone w sierpniu 2017 11
E Nowa ;) Potrzebuję porady 5
S Nowa i zdesperowana ;) Potrzebuję porady 13
G nowa ciąża po poronieniu - pilna porada potrzebna! Ciąża, poród, połóg 18
Kaana Nowa Lista Czerwcówek 2016 !! ;) Dzieci urdzone w czerwcu 2016 13
A Nowa na forum. 26 tc. Nerwica lękowa, ataki paniki, stany lękowe. Ciąża, poród, połóg 2
M Nowa wypożyczalna odkurzaczy piorących w wrocławiu Ogłoszenia - Wrocław 0
M nowa umowa - czekać czy mówić? Porady prawnika 0
P Nowa Terapeutyczna Szkoła Podstawowa PROMITIS w Warszawie Początek szkoły 0
Kinga Migdalska nowa na forum Staramy się 1
R witam jestem tu nowa i potrzebuje pomocy Potrzebuję porady 3
A Nowa sieć żłobków - Kraków, Nowy Sącz, Tarnów Ogłoszenia - Kraków 0
masala Jesteś Nowa? Zapraszamy do zapoznania sie z naszym Regulaminem Dzieci urodzone we wrześniu 2013 0
A ciąża a nowa umowa Porady prawnika 7
kasiulec Nowa edycja darmowych sesji dziecięcych-sesje noworodkowe, niemowlęce ***Warszawa*** Ogłoszenia - Warszawa 1
nadalka Nowa forumowiczko - zapoznaj się z REGULAMINEM Dzieci urodzone w lipcu 2012 2
sergeevna Nowa na Forum BB? Zapoznaj się z regulaminem... Dzieci urodzone w grudniu 2011 0
S Nowa Placówka dla dzieci z autyzmem w Krakowie Ogłoszenia tylko tutaj 0
Vetka sprzedam spacerówkę nowa Ogłoszenia - Wrocław 0
Z Porodówki - ZG, Sulechów czy Nowa Sól? Którą doradzacie i dlaczego? Zielona Góra 49
Ssabrinaa Regulamin - Jesteś nowa mam tu coś dla Ciebie ! Dzieci urodzone w listopadzie 2011 0
mamowo Mama w Opolu - nowa strona www Opolszczyzna 2
_louise_ karmienie naszych maluszkow-zaczynamy od nowa ;-) Dzieci urodzone w lipcu 2010 408
M Nowa ciąża a starsze jeszcze pije co robić aby szybko starszą odstawić? Karmienie piersią 19
Lucy32 Nowa wypozyczalnia odkurzaczy piorących we wrocławiu Ogłoszenia - Wrocław 0
heledorka Nowa Lista Lipcówek (bez komentarzy) Dzieci urodzone w lipcu 2011 0
M Rozszerzanie diety alergika - wciąż zaczynam od nowa :( Żywienie dzieci - porady 14
Marta1981 Jesteś nowa - mam tu coś dla Ciebie Dzieci urodzone w marcu 2011 1
K Aqua Slim - nowa generacja?? Diety, diety 10