reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodek nie chce jeść tylko śpi

Pediatra kazała pilnować jeszcze regularności jedzenia w ciągu dnia a zrobić dłuższą przerwę w nocy. No to w dzień sama się raczej nie wybudza (sporadycznie) a w nocy z zegarkiem w ręku co 3h (no może czasem co 3,5). Mamy już trzy tygodnie.
Czyli wszystko w najlepszym porzadku suuuuper bardzo sie ciesze:-)
A co do pediatry..nie skomentuje naprawdę ..Karmi sie na zadanie, dziecko samo sie.upomina o pierś a nie jakies regularnosci parodia..Ja zawsze karmilam na zadanie moje kolezanki tez.Regularnosci to mozna na butelce pilnować ...Karmienia nocne sa wazne..Dziecko to nie robot..A jak budzi sie co 3.5 h to naprawdę super;)
 
reklama
No to moja by wcale nie jadła. Już w szpitalu kazano mi ją wybudzać. To samo położna w domu i pediatra. Jutro kończymy miesiąc i śpioch z niej niesamowity. Miewa już jakieś momenty aktywności, ale wtedy nie dopomina się o jedzenie. Na jedzenie budzi się głównie w nocy. Dzień by przespała. A i teraz znów budzi się sporadycznie, sama ze 3x na dobę. Bardzo nieregularnie. Miała już taki fajny okres, gdzie chociaż w nocy się regularnie budziła... Teraz doszły nam wzdęcia i prężenie się przez sen. Daję espumisan i probiotyk.
 
Hej dziewczyny, potrzebuje pomocy.
Synek urodzil się 2 dni temu. Poród byl wywolywany poprzez cewniki i oxsytocyne na początku 38 tyg. Mały wszystkie wyniki jak narazie ma dobre ale wogole nie je:(. Pierwszej doby wymiotowal wodami a piersi nie umial złapać. Wczoraj po wielokrotnym przystawianiu załapał i ssal przez 2 godziny po czym polozna musuala go dokarmic. Spał cala noc, dzisiaj rano z polozna znowu przystawialam ale maluch zasypial, po wybudzeniu possal 10 minut po czym wszystws zwrócił :( nie płaczę wogole o jedzenie, co robić?
 
Chyba tylko czekac. Dla dziecka porod to tez ogromne wydarzenie, on tez to bardzo przezyl i musi się powoli dostosować do nowej sytuacji. Karm to jak najczęściej, staraj się cały czas przystawiac do piersi. Trzymam kciuki żeby załapał ;)
 
Hej dziewczyny, potrzebuje pomocy.
Synek urodzil się 2 dni temu. Poród byl wywolywany poprzez cewniki i oxsytocyne na początku 38 tyg. Mały wszystkie wyniki jak narazie ma dobre ale wogole nie je:(. Pierwszej doby wymiotowal wodami a piersi nie umial złapać. Wczoraj po wielokrotnym przystawianiu załapał i ssal przez 2 godziny po czym polozna musuala go dokarmic. Spał cala noc, dzisiaj rano z polozna znowu przystawialam ale maluch zasypial, po wybudzeniu possal 10 minut po czym wszystws zwrócił :( nie płaczę wogole o jedzenie, co robić?
Moj synek w pierwszej dobie nie jadł w ogóle. Byl najedzony z brzucha.
W drugiej cos tam jadl juz. Wkleje zaraz fajny obrazek ile mleka potrzebuje noworodek w 1szych dobach.
Ja tez nie umialam przystawiac na początku i synek zlapac nie umial ale polozne przychodziły pomagaly az w koncu zalapal.
Wiesz noworodka karmi sie na zadanie.Moj tez duzo spal byl najgrzeczniejszym dzieckiem na calych noworodkach.
Spadek wagi fizjologiczny? Zoltaczka fizjologiczna? Moze pomoz sobie nakladkami?
Wiesz 2 godzinne ssanie to nie jest jedzenie..Taki maluszek je kilka minut reszta to potrzeba ssania i bliskości. Niektóre dzieci moga byc przy piersi caly czas na poczatku.A czuc kiedy maluszek je a kiedy ssa.
Moze zwrócił bo wody mu zalegaja? albo przez niedojrzaly uklad zwrócił? Jaka maluszek ma obecnie wage a z jaka sie urodził ? i dlaczego polozna musiala dokarmic? Poki jestes w szpitalu powiedz zeby sprawdzili wedzidelko u maluszka czesto jest za krotkie i trzeba przyciac zeby dobrze ssalo.
 
Spojrz.Na pewno z piersi tyle pociagnal. a jak dziecko sie naje to samo wypluwa pierś. Jak zasypia mozesz lekko w smyrnac w brodke czy poglaskac po policzku ja tak.robilam za rada połoznych:)
 

Załączniki

  • Screenshot_20180526-110942.png
    Screenshot_20180526-110942.png
    566,1 KB · Wyświetleń: 474
Wymiotowanie wodami do 48h po porodzie jest normalne, na to uczulały mnie położne że tak się może zdarzyć. Dziecko nalyka się ich za duzo przy porodzie i tak się może stać.
 
I jak, Ula94 udało się skłonić maluszka do jedzenia? Moja siostra niedawno urodziła wcześniaczka i ma podobny problem z karmieniem piersią:/
 
Czy jest tu jakas aktywna mama?[emoji5] urodzilam synka w 36tc. Przeszedl zoltaczke zaczal przybierac na wadze, bili spadlo calkiem niezle, aczkolwiek maly w dzien sam domaga sie jedzenia, zjada 90ml do 120ml w dzien, ale w nocy nie budzi sie na jedzenie. Pytanie: czy budzic go sama czy dac mu spac.? Obecnie ma 3 tygodnie zaraz bedzie miesiac.
 
reklama
Hejka. Ja bym dziecka nie budziła. Ja tez kiedys tak miałam. W nocy juz po porodzie 6h snu miałam :) i tak caly czas az do zabkowania około 5mca dopiero jedna nocka zarwana. A tak 6-7h spokoju w nocy.
Jak je w dzień, przybiera na wadze to bym sie doszukiwała sie niczego.
U mnie to było 21 lat temu i nic złego sie nie działo
Czy jest tu jakas aktywna mama?[emoji5] urodzilam synka w 36tc. Przeszedl zoltaczke zaczal przybierac na wadze, bili spadlo calkiem niezle, aczkolwiek maly w dzien sam domaga sie jedzenia, zjada 90ml do 120ml w dzien, ale w nocy nie budzi sie na jedzenie. Pytanie: czy budzic go sama czy dac mu spac.? Obecnie ma 3 tygodnie zaraz bedzie miesiac.
 
Do góry