reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nowości w brzuszkach naszych maluszków

Magdalenka, pablo tez mial zatwardzenia po kaszce ryzowej i od 3 dni dostaje do mleka przed snem kaszke kukurydzianą. sprawdza sie rewelacyjnie . spi ciut dluzej i kazdego ranka robi duuuuzą kupe:tak:

a jeżeli chodzi o inne smakołyki to pablo chyba zjada wszystko. poki co dostawał słoiczki po 5 miesiącu ale mam juz zakupione po 6 i niedlugo bedziemy probowac wlasnie gruszek i innych smakolykow.
a jesli chodzi o mnie to ja wole karmic go obiadkami - nie zupkami;-) są bardziej gęste i pablo wogole nie jest umazany:-)zresztą i tak jestesmy tylko na tych mięsnych obiadkach(zupkach też) bo np po marchewkowej nie moze zrobic kupy wiec nie bede męczyla dziecka:tak:
 
reklama
Ja daje miesko codziennie. Ale mam tez sloiczki z warzywami tylko bo jak maly po oproznieniu jednego sloiczka chce jeszcze to grzeje wtedy tylko warzywka.
Ja tez wole karmic obiadkami bo tak sie Kubus nie brudzi jak przy zupkach.

A odnosne kupek to u nas od jakiegos czasu sa tylko twarde ale robione bez problemu. Takich rzadkich w duzych ilosciach juz dawno nie bylo. A i kiedys robil co 2-3 dni a teraz to roznie, z reguly codzienie a bywaja dni ze 2-3 zrobi.
 
Magda Daria to wszystko zje:tak: śmiejemy sie że to jest mały śmietnik chodzący, bo nawet ten obrzydliwy szpinak z ziemniakami wciana (ja bym sie tym zwymiotoała dziś) a ona zeżarla cały słoik:szok: -rozrobione wodą czyli 150ml aż:-D a kroliki, cielaki, kurczaki, indyki czy same warzywka to wcina aż jej sie uszy trzęsą:-D

a juz jadła serki, jogurty, nawet kakao piła (w małych ilościach)


Dziewczyny a powiedzcie mi, bo ja sie boje jej flipsy dac a chciala bym...:-(
Czy to jest bezpieczne?? czy jej sie gdzies nie przyklei albo cuś??
 
Magdalenka jeśli chodzi o takie niemleczne jedzenie to Marcel wcina wszystko:tak: Ja zauważyłam że on nie zabardzo uznaje jakiekolwiek mleko nie popchodzące z maminego cycusia:-)

Ataata możesz dawac spokojnie ale oczywiście pod twoim czujnym okiem:tak: Flips w połączeniu ze śliną rozpuszcza się w buzi:tak: Musisz tylko uważac żeby nie ugryzła dziąsełkami zbyt dużego kawałka a tylko ciumkała go sobie:-)
 
Dziewczyny rumianek mozna dziecku dac, a czy orientujecie sie jak jest z mieta??? Bo ostatnio dalam malej pare kropli herbaty mietowej ode mnie i wygladalo ze jej smakuje, ale nie wiem czy mozna jej normalnie do picia dawac?
 
no w jedzeniu też postepy:-D
Kuba już je mięsko i powiem wam że jednak to typowy facet mięcho wcina aż mu sie uszy trzsął :-) teraz już zjada dwa słoiczki albo zupki albo obiadku i oprócz marchewkowej z ryżem która jest przysmakiem wyborowym to obiadki mu bardziej smakują

flipsy też je albo rozpuszczone w deserku albo ja mu trzymam a on sobie je ssie i gryzie delikatnie ale się denerwuję że mu trzymam:-D i bije mnie po rękach heheh

herbatka teraz na topie jest malinowaz z dziką różą pychotka hektolitry najlepiej by wypijał
no to tyle z brzuszka
 
Agatko u nas nic się nie przykleja,:tak: mała się nie krztusi nawet jak ugryzie, :tak:no i sama sobie trzyma w rączce. ;-) Flipsy ładnie się rozpuszczają więc nie ma problemu.
Tylko trzeba co jakiś czas butlę zapodać bo suchota w buzi po chrupkach... :-D
Dziś był biszkopt. Smakował bardzo... :tak:

Przyzybela ja też coś słyszałam że miętę można dawać koło pół roku...
Jeśli pociecha nie lubi pić czystej wody, możesz (gdy ma już 4 miesiące) przed podaniem dodać do wody listki świeżej mięty (przelewając ją do butelki, odcedź je) bądź plasterek cytryny (ale po pierwszych urodzinach). Cytryna uzupełni niedobory wit. C, a mięta usprawni trawienie.

Pozytywne Wibracje - Portal Medycyny Naturalnej
A tu forum medyczne i stop dla mięty!
Potwierdza się reguła że matka musi ufać przed wszystkim sobie.
Mojego męża siostra od pierwszych dni dawała swojej córce słabą miętę i małej nic nie było.

Dziewczyny... Normalnie zazdroszczę wam tego pochłaniania słoiczków. Ja też bym jej dawała cały no ale...
Julka dostaje po pół słoika (ok.60ml) bo kur... :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: jak jej się potem ulewa tymi pomarańczowymi daniami to mnie po prostu krew zalewa!!! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Więc czasem nie daje jej wcale słoika tylko Misiowy ogródek.
Jak sobie pomyślę że mi na spacerze uleje zupką to odechciewa mi się dawać.
Agatko a jak u Ciebie z tym ulewaniem???
U mnie co prawda dużo lepiej (bo nie muszę jej przebierać 6 razy dziennie, a czasem cały dzień w jednym ubranku się udaje) ale ulewa cały czas.

Chciałabym jej unormować grafik z jedzeniem, obiadek o stałych porach, ale nie daję rady...
:no::no::no::no::no::no::no::no:
 
Pryzybela ja ostatnio widziałam jakis soczek dla niemowląt chyba od 5 miesiąca jabłko z miętą :szok: aż się zdziwiłam. Czyli widocznie w jakimś rozcieńczeniu można.
 
Hmm, muszę się przyznać, że Młody dostał miętę już w 2 tygodniu życia i bardzo Mu posmakowała. Miał problem z brzuszkiem i gazami, a po wypiciu mięty od razu przeszło.
 
reklama
Dzieki dziewczynki ! Popytalabym swoja lekarke, ale tutaj lepiej sie nie przyznawac, ze cos sie podaje dziecku oprocz cyca przed ukonczeniem 6 miesiaca;-)
A fakt, ze ja miete uwielbiam i cala ciaze tez czesto pilam, wiec mysle, ze w malych ilosciach, rozcienczona i bez cukru nie powinna zaszkodzic:)
Paula, no to wspolczuje z tym ulewaniem, bo u nas to sporadyczne i po samym mleku to nie katastrofa, ale moze niedlugo Julcia z tego wyrosnie:tak:

Chyba tez musze z tymi flipsami sprobowac skoro grudniowe bobasy tak zachwalaja:)
 
Do góry