reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy banany?

mus jablkowy z bananami -z bobovity bodajze- daje malemu juz prawie trzy tygodnie. to jego ulubione danie, takze w polaczeniu z kaszka. na innych formach owocow nie experymentowalam, ale mysle, ze i one mu nie zaszkodza. tylko mam lekkie obawy przed tymi zywymi, ze sklepu, bo to w koncu sama chemia. z drugiej strony moze niesluszne, bo w koncu z czego robi sie te sloikowe dania?

w kazdym razie mus jest wedle producenta od 5mca, banany sloikowe z gerbera od 6ego, kaszka z bananami to tez 5, a z kolei jakas sloikowa kombinacja banan - jablko ktora gdzies widzialam od 7ego chyba. i dojdz tu z tym do ladu.. ja do 6 mca poczekalam.
 
reklama
Ja moim dzieciom dałam banany, kiedy skończyli 7 misięcy. Moja bratowa dała synowi banana, kiedy miał 3 miesiące. ::)
 
Filip też zaczął jeść banany w wieku 7 miesięcy, a do szóstego był wyłącznie na piersi.

pozdrawiam
nikita
 
Mojej Ani banany zaczęłam podawać po troszku jako pierwsze pokarmy stałe gdy tylko skończyła pół roku. Zuzi natomiast gdy miała 8 miesięcy, ale to tylko dlatego że wcześniej nie smakowało jej nic, poza mleczkiem mamy.Moim dziewczynkom bardzo smakują.
 
firma HIPP proponuje podawanie bananów już po 4 miesiącu tak samo jak moreli, brzoskwiń i prawie wszystkich owoców natomiast inni producenci jedzonka dla dzieci podają że takie owoce można podawać po 5 lub 7 miesiącu. Więc już nie wiem co i kiedy można, chyba pół słoiczka z musu z jabłek i bananów dziecku nie zaszkodzi nawet jak ma 4 miesiące


92dt.jpg
 
moja mama mówi że należy kierować się intuicją a nie etykietką ze słoika i po każdym nowym produkcje obserować jak będzie coś niepokojącego to odstawić pokarm i wrócić za jakiś czas
 
reklama
Ja banany zaczęłam dawać Julii kiedy skończyła pięć miesięcy. Żadnych reakcji nieporządanych nie było ;D
 
Do góry