reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odebrałam wynik histopatologiczny! Pomocy 😢

hej, dzięki za odpowiedź. Lekarz wspomniał po zabiegu, że czas oczkiwania to 1,5-2 tyg. Niestety wyniku nadal nie ma, a w rejestracji dostałam informację, że czas oczkiwania na wynik może wynosic nawet 2 miesiące. Narazie ginekolog zaleca jedynie kontrolę bety co tydzień. i właściwie -co dalej? jak to później powinno wyglądać? jakie badania zalecali Wam Wasi lekarze prowadzący przed zielonym światłem na kolejne starania? i czy kolejna ciąża to nie był jeden wielki stres?
Dodam, że to moja druga ciąża- pierwsza przebiegła 'ksiązkowo'. Zero komplikacji. A ta diagnoza zwaliła mnie z nóg..
Smutne jest to, że o tym całym zaśniadzie więcej informacji uzyskałam z internetu niż od lekarzy.

Cześć! Mnie też spotkała ta diagnoza - zaśniad groniasty (częściowy). I tak jak u Ciebie, więcej dowiadywałam się z internetu (tu jednak nie poleć polskich artykułów, tylko zagraniczne publikacje) niż od lekarzy. Pytałam o zalecenia trzech, każdy mówił coś innego. Mi beta spadała dość długo, na pewno około 3 miesięcy. Do starań wróciliśmy ok 7 miesięcy po zabiegu łyżeczkowania. Kolejna ciąża była już zdrowa :)
 
reklama
Cześć! Mnie też spotkała ta diagnoza - zaśniad groniasty (częściowy). I tak jak u Ciebie, więcej dowiadywałam się z internetu (tu jednak nie poleć polskich artykułów, tylko zagraniczne publikacje) niż od lekarzy. Pytałam o zalecenia trzech, każdy mówił coś innego. Mi beta spadała dość długo, na pewno około 3 miesięcy. Do starań wróciliśmy ok 7 miesięcy po zabiegu łyżeczkowania. Kolejna ciąża była już zdrowa :)
W szpitalu dowiedziałam się że to bardzo rzadka przypadłość, a tu widzę, że niestety sporo osób usłyszało taka właśnie diagnozę. W którym tyg miałaś zabieg?
Maleństwo już jest na świecie?;)
 
W szpitalu dowiedziałam się że to bardzo rzadka przypadłość, a tu widzę, że niestety sporo osób usłyszało taka właśnie diagnozę. W którym tyg miałaś zabieg?
Maleństwo już jest na świecie?;)

W 9 :) wynik histopatologiczny miałam po około 2 tygodniach. obyś dostała go jak najszybciej, a póki co może kontroluj betę co tydzień. nasz maluch ma już ponad 5 miesięcy :)
 
Otrzymałam wynik, za dużo mi nie mówi.
"Obraz mikroskopowy może odpowiadać wczesnej formie postaci zaśniadu groniastego."
Dodatkowo informacja kosmki łozyskowe z cechami obrzęku, martwicy rdzenia z tworzeniem przestrzeni torbelowatych i proliferacj a syncytio- i cytotrofoblastu z cechami atypii cytologicznej.


Czy Wasze opisy też wyglądały w taki sposób?
 
Gratulację ;-)
a w którym miesiącu ciązy poczułas już spokój i uwolniłas sie o mysli o zaśniadzie?

Dziekuje :)

Pod koniec 9 tygodnia, gdy lekarz pokazał mi zarodek na monitorze, wtedy czułam się już bezpiecznie :)

Co do Twojego wyniku, czy masz mieć może jakąś konsultację że szpitala? Nie napisali, czy to zaśniad całkowity czy częściowy? Wydaje mi się, że najlepiej byłoby, gdyby wynik wytłumaczył Ci lekarz.
 
Jestem po rozmowie z lekarzem, wykonującym zabieg. Stwierdził, że skoro Beta nie spadla do 0 po dwóch tygodniach to nie jest dobrze.

Na wyniku jest napisane jedynie 'very early hydatidiform mole"...
 
Skoro zasugerowali zaśniad, to nie bez powodu.
U mnie było tylko, że znaleźli doczesną i kosmówkę.
Pewnie dobrze by było zrobić USG.
 
Jestem po rozmowie z lekarzem, wykonującym zabieg. Stwierdził, że skoro Beta nie spadla do 0 po dwóch tygodniach to nie jest dobrze.

Na wyniku jest napisane jedynie 'very early hydatidiform mole"...

Oj przy zaśniadzie nie spada tak szybko... ja miałam zabieg na początku listopada, a chyba dopiero pod koniec stycznia zbliżyła się do zera. Znajoma, która również miala zaśniad, miała podobnie.

Zgadzam się, że warto zrobić kontrolne USG. Beta będzie lecieć z dużych wartości szybko, a zwolni gdy będzie już niska - co jest trochę denerwujące, ale trzeba to sprawdzac. Ja robiłam też testy ciążowe zamiast bety na końcówce ;)
 
reklama
dzięki za odpowiedzi. Oczywiście nie wykluczam zaśniadu, od początku się nastawiłam, że to napewno to, zwyczajnie chciałabym chociaż wiedzieć jaki to rodzaj i jak dalej powinno to wyglądać. USG kontrolne miałam wykonane po tygodniu od zabiegu, na kolejne idę jutro (3 tyg po zabiegu). Jak często wykonywałyście USG?
 
Do góry