reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odkrywa się w nocy

w domu niby nie jest za zimno, ale obserwując siebie, martwiłam się tym, ze moja córcia się odkrywa w nocy.Zasypiając jest nam ciepło, nam dorosłym też, ale po jakimś czasie temperatura organizmu spada, spowalnia się bicie serca, mamy gorsze krążenie, dlatego robi nam sie zimno-mówię to ze swojego, kobiecego doswiadczenia, dlatego potem się muszę czymś przykryc,a zdarza się, że jak za mocno przemrznę to nie moge sie rozgrzać i mam normalnie dreszcze.Dlatego tak denerwowało mnie moje wiecznie odkryte dziecko, po 6 razy do niej wstawałam, żeby ja okryć i ciągle na próżno, bo ona po prostu co chwilę zmieniała pozycje i raz głowa była z jednej, raz z drugiej strony łóżeczka.A rano zimne stópki i raczki.Moja mama bardzo odradzała mi śpiworek-mówiła, że Mała bedzie w nim nieszczęśliwa, ze zrobi sobie krzywdę etc. Trwało to parę miesięcy i w końcu nie wytrzymałam kupiła spiwór o kilka numerów za duży i to byl strzał w dziesiątkę,śpi w nim na brzuchu, nie musze jej zakładać 3 piżam i skarpet-jak robiłam wcześniej, i mogę spokojnie spać wiedząc, ze jest jej ciepło, a śpiworek jej w niczym nie krępuje.Jest na tyle obszerny, że rano wstaje w swoim łóżeczku, mając go na sobie-czyli, ze nie przeszkadza jej nawet w wstawaniu!Wiadomo, każde dziecko jest inne, ale jeśli mamy się martwią o swoje odkrywające się dzieci, to radzę spróbować z tym spiworkiem, jesli nie wypali to trudno, może będzie go można osprzedać:sorry2:Pozdrawiam.
 
reklama
Ferula moja tez odkrywa sie w nocy u mnie spiworek odpada bo mała mocno kopie i nie pasuje jej wiec zamieniłam to na cieplutkiego w tej chwili pajaca z takiej grubszej froty. i to załatiło mi sprawe jak wstaje w nocy sprawdzic to fakt mała odkryta ale jak dotykam karku to jest cieplutki.
a rozwazałas mozliwosc ze kołderka dla małej jest za ciezka?? moze kocyk??
 
Mój Dawidek od zawsze się odkrywa. Więc ubieram go cieplej i nie martwię się czy jest przykryty czy nie.
 
Oli też sie odkrywa
Nie byłoby w tym nic złego,gdyby tak nie chorowała
Niby raczki i nózki ma rano ciepłe,ale ostatnio częściej się przeziebia
zakładam jej na noc pajaca i koszulke,często tez skarpetki
Śpiworek nie wchodzi w grę gdyż Mała czesto w nocy zmienia pozycje i przemieszcza się po łóżku ( a ma miejsce bo śpi ze mną na dużym łóżku)
 
Ja uzywalm spiworek i u nas sie sparwdza mimo,ze mala w nocy po calym lozeczu smiga:-Dkupilam teraz wiekszy 18-24mcy jest duzyyyyyyy.......jeszcze nie wyprobowalam,mama nadzieje,ze nie zaplacze sie:-D

ale mysle jak radza dziewczyny poprostu ubrac maluszka cieplej,vest z dlugim rekawem,pajacyk i powinno byc dobrze,a w pokoju utrzymac odpowiednia temperature 18 C

Ja wlasnie ostatnio kupilam termometr do pokoju Natki bo martwilam sie,ze jest w nocy u niej za zimno,dobry byl to zakup,bo teraz wiem ile jst za kazdym razem u niej,wiec polecam.A moje obawy byla niepotrzebne bo tem.wynosci 19 C,ale zobacze jak to bedzie zima,kiey noce sa bardzo chlodne i mimo,ze grzejemy Natlki pokoju zawsze wydaj mi sie lodowka
 
Moja córka jeszcze nie przespała nocy przykryta, cały czas się odkrywa a rano ma zimne ręce i nogi, przykrywałam ją kołderką ale budziła się w nocy bo się rozkopywała i było jej niewygodnie, teraz przykrywam ją kocykiem ale to też nie pomaga. wieczorem jak już śpi to ją przykrywam, w nocy jeszcze raz a rano i tak jest odkryta. Już nie wiem co robić? Poradźcie mi coś na ten temat.





Hej Droga mamo, otóż mamy specjalnie na to zaprojektowane rozwiazanie żółwik do spania, właśnie z myslą o odkrywających sie w nocy dzieciach :) i oczywiście dla całej resztyu też, żółwik pozwala nam na utrzymanie odpowiedniej temperatury przez cała noc, z kołderka lub bez, POLECAM. wystarczy wpisac na all egro Żółwik do spania lub na OLX

Link do: Śpiworek dziecięcy - Żółwik do spania - 16 -36 miesięcy
 
Jak w pokoju jest ciepło to nie ma sensu się zamęcząc syzyfowa pracą czyli przykrywaniem dziecka, śpiochy czy tam piżamka z długimi rękawami i załatwione, niech śpi jak mu wygodnie, wam też jest czasem w nocy ciepło, odkrywacie się i wcale byście nie chciały żeby ktos was uparcie przykrywał :p jak nie marznie w rączki i stópki a w pokoju jest ciepło to niech śpi odkryte
 
Dokładnie raczej większość dzieci się odkopuje. Moja córka jak nie potrafi się odkopać to płacze przeraźliwie w nocy i wtedy mam 2,5 h usypiania czasem obudzi syna i mam noc nie przespaną. Dlatego chodzą spać w skarpetkach może będą zdrowsi skoro odpowiada im taka temperatura
 
reklama
reklama
Do góry