reklama

odparzenia pieluszkowe

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez la pain, 11 Grudzień 2005.

1. la pain

la pain Fanka BB :)

pomocy!!!!!co naj lepsze na odparzenia pieluszkowe???????

2. la pain

sudocream nie pomaga, linomag też nie co robić????????????

3. reklama
  4. EWCIK100

EWCIK100 Fanka BB :)

Tormentiol, ale jest kontrowersyjny: nawet wśród lekarzy zdania na temat jego stosowania u niemowląt są podzielone.

5. anik1979

anik1979 Zaciekawiona BB

Polecam mąkę ziemniaczaną. Świetnie ściąga gorączkę, tylko trzeba pilnować żeby dziecko jej nie obsikałało, bo wtedy utworzy się kompres moczowy. Trzeba jak najczęściej być pupcię i zasypywać mąką od nowa. No i jak najczęściej wietrzyć pupcię. Naprawdę pomaga, skutecznie i dość szybko. Pozdrawiam.

6. la pain

EWCIK!!!!słyszałam o nim i......boję się!!!!!

anik!!!!!!!wielkie dzięki bo już w czarną rozpacz wpadałam!!!!!

7. EWCIK100

Ja stosowałam u starszego syna, gdy był niemowlakiem i bardzo pomagał. Ale byłam wtedy nieświadoma, że ten lek moze byc niebezpieczny. Teraz na szczęście nie miałam powodu by go stosować.
    Czytałam, ze chodzi o zawartośc w Tormentiolu kwasu bornego (chyba), który może przenikać przez skóre.m Jedni lekarze twierdzą, że może on być niebezpieczny, inni mówią, że w takiej postaci i stężeniu można go spokojnie stosować. Sama nie wiem, co o tym myślec.

8. gruba

gruba Fanka BB :)

ja również używalam Tormentiol i bardzo pomógl choć Olga miala niewielkie odpazenie po pobycie w szpitalu. Pozdrawiam

9. la pain

ja w ogóle mam podejrzenie że to odparzenie jest po chusteczkach pampersa!!!!!!!zmieniłam mu i...klops!!!! :-[ !!!!! nigdy wcześniej nam się to nie zdarzyło.pampers nigdy nie jest pełny ajak go wymieniam i zawsze przecieram mu pupkę chusteczką!!!!!!!więc w tym temacie nic się nie zmieniło oprócz chusteczek!!!!!!!!    :*

10. reklama
  11. EWCIK100

To może to jest jakaś paskudna alergia na chusteczki?

12. gruba

gruba Fanka BB :)

jejku aż się przerazilam ja wlaśnie zamierzam zminić chusteczki i mam nadzieję że nie będzie takich niespodzianek

Poleć forum