reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odra

anineczka

królowa mrówek :P
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
15 785
Miasto
Lubin/Irlandia/UK
Witam
Mój synek,który ma niecałe 7 miesięcy właśnie przechodzi odrę.
Zastanawiam się czy szczepić go na MMR w takim przypadku.Czy można szczepionkę rozbić tak by było tylko szczepienie na świnkę i różyczkę?
Dziękuję i pozdrawiam.
 
reklama
Niestety w Polsce nie ma dostepnych monowalntnych(pojedyńczych) szczepionek : odra, świnka , różyczka. System jest tak sztywny, że jeśli nawet dziecko przechorowałoby wszystkie te choroby i tak kazano by Pani zaszczepic dziecko, co jest bezzasadne, ale takie jest prawo w Polsce i taki kalendarz szczepień.Jeśli byłaby mozliwośc pobytu za granica, tam wiem że w wielu krajach można nabyc szczepionki osobne, jednak nie ma mozliwości przywiezienia ich samemu do Pl...bo nikt nie ma pewności jak były transportowane, więc prawdopodbonie odmówią Pani zaszczepienia własnymi szczepionkami. Ja osobiście próbowałabym nie szczepić wcale MMR, w sumie najbardziej dotkliwa z 3 chorób przeciwko którym szczepi się własnie MMR jest odra, a Pani dziecko już ją przechodziło. Niegdyś istniała osobna szczepionka przeciwko różyczce, być może tutaj można popytać i ewentualnie dziecko tym zaszczepić. Świnka jest grozna dla dorosłych mężczyzn, czesto lepiej gdy chłopiec przechoruje ją jako dziecko, a szczepionka "działa" jedynie do kilku lat, więc dorosli mężczyźni sa bezbronni wobec świnki :/
Pozdrawiam i mam nadzieję, że wszystko dobrze sie rozwiąże :-)
 
Do góry