reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie duphastonu w ciąży

Alaa13

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
27
Witam od początku starań aż do teraz( 13 tc) biorę 2x1 duphastonu. Nie miałam plamien ale lekarz zalecił branie go z uwagi na wcześniejsze poronienie. Na ostatniej wizycie dowiedziałam się ze od 14 tyg mam zmniejszyć dawkę do 1 tam i będziemy powili odstawiać. Jednak nie wiem czy to dobry pomysł ? Jak myślicie ??
 
reklama
Bez wskazań 14-16TC jest granicznym do ustawienia progesteronu, bo zaczyna go już produkować łożysko. Ewentualnie utrzymuje się go w związku z niewydolnością szyjki - jeżeli nie ma wskazań w tym kierunku nie ma sensu go brać. Są opinie że Duphaston dla płodu obojętny nie jest.
 
Ja brałam od 5 tygodnia ze względu na krwawienia. W 7 tygodniu doszła luteina dopochwowo, obydwa leki 2# dziennie, ponieważ okazało się, że mam dużego krwiaka. Teraz jestem w 12 tygodniu i lekarz duphaston kazał odstawić.
 
Witam od początku starań aż do teraz( 13 tc) biorę 2x1 duphastonu. Nie miałam plamien ale lekarz zalecił branie go z uwagi na wcześniejsze poronienie. Na ostatniej wizycie dowiedziałam się ze od 14 tyg mam zmniejszyć dawkę do 1 tam i będziemy powili odstawiać. Jednak nie wiem czy to dobry pomysł ? Jak myślicie ??
Spokojnie sluchaj lekarza :)
Bedzie dobrze.
 
Do góry