reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Jest taka sprawa. Trudna. Jedna z naszych babyboomowych moderatorek dowiedzia┼éa si─Ö, ┼╝e ma nowotw├│r. Sta┼éo si─Ö to kompletnie nieoczekiwanie, a szok spot─Ögowa┼éa informacja, ┼╝e nowotw├│r jest z┼éo┼Ťliwy i niestety s─ů przerzuty. Rozpocz─Ö┼éa si─Ö walka. Je┼Ťli mo┼╝esz wesprze─ç Iwon─Ö, bo wiesz jak wa┼╝ne, ┼╝eby maluszki mia┼éy mam─Ö - nie czekaj. Je┼Ťli masz do niej pytania, wiesz, gdzie jej szuka─ç. Przeczytaj i zadzia┼éaj

reklama

Okres po cc

Kami06

Pocz─ůtkuj─ůca w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Grudzień 2021
Post├│w
16
Hej kobietki ­čśÇ
Mam 3 porody za sob─ů.
Dwa naturalne i 5 tyg temu cesarka.
Je┼╝eli chodzi o cesarke to dla mnie jest to wielka niewiadoma.
Potrzebuj waszej pomocy aby to zrozumie─ç.
Jak d┼éugo si─Ö brudzi po cc? Raz mam br─ůzowe brudzenie ju┼╝ si─Ö ciesz─Ö ┼╝e to chyba bli┼╝ej ko┼äca a tu nagle zaczynam i brudzi─ç i krwawi─ç.. dla mnie jest to co┼Ť nowego. Po naturalnym po 2 tyg mia┼éam ju┼╝ cisz─Ö a tutaj niewiem jak to jest. A dodam ┼╝e karmie piersi─ů.
Czego jeszcze mog─Ö si─Ö spodziewa─ç po cc?
Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za wasze odpowiedzi. Pozdrawiam

reklama
Szczerze? To sprawa dalece indywidualna. Ja krwawi┼éam jak prosiak przez trzy tygodnie a s─ů osoby, kt├│re pisz─ů ze po tygodniu mia┼éy ju┼╝ spok├│j tak wiec to chyba zale┼╝y od indywidualnych czynnik├│w.

Szczerze? To sprawa dalece indywidualna. Ja krwawi┼éam jak prosiak przez trzy tygodnie a s─ů osoby, kt├│re pisz─ů ze po tygodniu mia┼éy ju┼╝ spok├│j tak wiec to chyba zale┼╝y od indywidualnych czynnik├│w.
Kurcze ja ju┼╝ 5 tyg. Zaczynam si─Ö zastanawia─ç czy tam napewno wszystko gra.

Po cc budziłam krócej i mniej intensywnie niż po sn. Po sn lało się że mnie jak z prosiaka a po cc delikatnie. Z tydzień nosiłam te dłuższe podkłady a później zwykle podpaski. Co do miesiaczki to po sn dostałam po 8 mies a po cc po roku. W obu przypadkach kp.
Po samym cc szybko by┼éam na chodzie i bez lek├│w przeciwb├│lowych w domu (przez pierwszy tydzie┼ä bra┼éam sporadycznie). Wkurza┼éo mnie najbardziej odr─Ötwienie rany, wisz─ůcy wal sk├│ry nad ni─ů. Z czasem wszystko ┼éadnie si─Ö wchlonelo i wygl─ůdam jak dawniej ­čśŐ

Ja krwawi┼éam/plami┼éam 8 tyg po cc. Co ju┼╝ myslalam ┼╝e sko┼äczy┼éam to si─Ö na nowo pokazywa┼éo. Po 14 tygodniach od cc dosta┼éam pierwsz─ů miesi─ůczk─Ö.
Spokojnie autorko, zaraz Ci wypada wizyta po połogowa to się dowiesz jak się macica oczyszcza.

Po cc budziłam krócej i mniej intensywnie niż po sn. Po sn lało się że mnie jak z prosiaka a po cc delikatnie. Z tydzień nosiłam te dłuższe podkłady a później zwykle podpaski. Co do miesiaczki to po sn dostałam po 8 mies a po cc po roku. W obu przypadkach kp.
Po samym cc szybko by┼éam na chodzie i bez lek├│w przeciwb├│lowych w domu (przez pierwszy tydzie┼ä bra┼éam sporadycznie). Wkurza┼éo mnie najbardziej odr─Ötwienie rany, wisz─ůcy wal sk├│ry nad ni─ů. Z czasem wszystko ┼éadnie si─Ö wchlonelo i wygl─ůdam jak dawniej ­čśŐ
A jak długo tak to będzie się oczyszczać

reklama
U mnie trwało to może z 2,5-3 tyg, na wizycie u ginekologa po 6 tyg od porodu już dawno było po wszystkim. Po sn bite 5 tyg wszystko trwało.

Do g├│ry