reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OPIEKA NAD DZIDZIA

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dziewczyny dajecie swoim dzieciaczkom smoczki? Ja się nad tym zastanawiam, mała czasami jest najedzona ale widać wyraźnie że ma potrzebe ssania wtedy może smoczek byłby dobrym rozwiązaniem. W ogóle jak wcześnie można dać dziecku smoka?
 
reklama
Są smoczki od 0-3 miesięcy jak widzisz, że dziecko ma potrzebę ssania to dawaj smoka - o ile będzie chciałao ssać (moja Oliwka nie lubi smoka, ciągl wypluwa)
 
ja daje smoczka, zwykle gdy Kubek juz jest najedzony a jeszcze wisi na cycku i przysypia :)
 
Zapomnialam napisac ze wczoraj bylam w poradni zotaczkowej no i nareszcie Kubie spadla zoltaczka, kikucik tez mu odpadl, mial mala ranke i troche krwi w niej bylo ale jest ok i pediatra powiedziala ze to normalne i nie ma co panikowac (latwo powiedziec) ale juz ranka sie zagoila i maly ma sliczny pepuszek :) Wczoraj zaliczylismy tez pierwszy spacerek, po ktorym stwierdzam ze zakup wozka jest zakupem udanym, mialam wrazenie ze pcham zabawke wozek a nie normalny, faktycznie jest bardzo lekki skretny a przede wszystkim amortyzatory bajer wyboje, krawezniki kamienie nic nie pwoduje ze wozkiem buja. super polecam !! dzisiaj tez sie wybieram na spacerek bo pogoda sliczna czekam tylko zeby junior poszedl spac, bo coraz gorzej u niego ze spaniem, coraz czesciej synek woli posiedziec i poogladac co sie dzieje dookola niz spac ;(
 
ja nie daje smoczka i nie zamierzam bo potem podobno dzieciaczki nie chca za bardzo ssac piersi. poza tym polozna mi mowila ze jak chce karmic do 6 miesiaca tylko piersia (a zamierzam) to lepiej zeby nie podawac smoka. musze tylko nauczyc mala nie zasypiania przy cycu, co bedzie trudne ale bede probowac. nie mozemy pozwolic by maluszki zasypialy przy piersi bo potem w nocy beda sie budzily i beda plakaly nie z glodu ale z potrzeby trzymacia cyca w buzi. cycusie maja sluzyc jako pokarm a nie jak zabawka. jakos mojej Wiki nie moge tego oduczyc,ciagle zasypia nawet jak probuje ja budzic. ale moze mi sie uda.
 
hej,mam pytanie,od wczoraj moja mala robi bardzo rzadkie zolte kupki, takie wodniste i ze sluzem, bez grudek.co to mzoe byc? do tego ciagle jeczy i steka. miala tak tylko w nocy do tej pory a rano jej przechodzilo a teraz robi tak caly czas.
 
Oj tak czytam co u Waszych pociech i widzę, że nie jestem sama. Mały też ma problem z brzuszkiem i też czasem po południu (wczoraj) daje koncert wrzasku. Teraz juz pilnuję, żeby mu się odbiło po każdym karmieniu. To przy okazji trochę Go wybudza i nie pozwala przyzwyczaić się do zasypiania przy piersi. W nocy budzi się regularnie i zjada tyle co w dzień. Skórkę nadal ma suchą, ale jeszcze nie używam kremu, bo kąpię z mamą a ona ma lęk przed wyziębienem Olka i wszystko robimy w szybkim tempie. Nie za bardzo to lubię, ale przecież nie mogę jej podziękować za pomoc tylko dlatego, że nie pozwala mi zadbać o skórę malucha. Wiem, że to ważne, ale ona też ma trochę racji. Cóż to dopiero trzeci dzień w domu a Wy to już "stare wyjadaczki" ;D ;) Z rączek też schodzi skórka a ja jakoś do oliwki nie mogę się przekonać... Regularnie pielęgnujemy pępek i na dniach odpadnie, bo już ledwo wisi na kawałku tkanki. Wasze uwagi są bardzo cenne i dobrze, że jesteście bo czasami wydaje mi się, że jestem zupełnie sama. Zwłaszcza wtedy, gdy Olek płacze a ja nie umiem mu pomóc - gazy i bolący brzuszek...
Smoczka Mały nie lubi. Wypluwa za każdym razem, gdy mu go próbuję przemycić.
 
Irlandia tez mialam obawy co do oliwki, jednak przelamalam i uzywam teraz oliwki Bambino - rezultat REWELACJA szybko sie wchlania, latwo ja rozsmarowac no i przede wszystkim Kubek ma super skore po niej, zadnych przesuszonych miejsc (moj brzdac mial strasznie sucha skore na stopkach ) Uzywam jej zawsze po kapieli, w ciagu dnia tylko zasypek i kremow, na noc tylko oliwka.
 
Moja malutka też nie chce smoczka, od razu go wypluwa.
Jeśli chodzi o oliwke to od początku używam Bambino, też po kąpieli, uważam że jest bardzo dobra (J&J podobno uczulają często dzieci) ale mimo to dziś zauważyłam suchą skórkę na nóżkach i rączkach. Nie wiem czym to smarować, posmarowałam Sudocremem i zobaczymy czy będzie jakiś rezultat. Pępek na szczęście już odpadł.
 
reklama
martap22 Twoja mala ma chyba rozwolnienie, moze cos zjadlas i mala tak zareagowala ???
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry