reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opóźniona miesiączka, a test negatywny

Dołączył(a)
15 Czerwiec 2020
Postów
8
Dzień dobry, nazywam się Ania i chciałabym Was prosić o poradę :) od około 6 miesięcy staram się z moim chłopakiem o dziecko ale na razie niestety nam się nie udaje.. w między czasie wykryto o mnie niedoczynność tarczycy, która prawdopodobnie była czynnikiem utrudniającym zajście w ciąże. Od mniej więcej 8 maja 2020 biorę Letrox 50, po 5 dniach dostałam okres. Natomiast w tym miesiącu powinnam go dostać 12 czerwca i nadal się nie pojawił. Owulacje miałam 29 maja. Dzisiaj rano robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny, ale nie jestem pewna czy mój mocz nie był zbyt rozcięczony. A na dzień dzisiejszy jestem już w 34 dniu cyklu. Czy myślicie, że może to być wina tabletek na tarczyce czy może ciąża?
 
reklama
Chciałam jeszcze dodać, że może raz w życiu spóźnił mi się okres, czasami miałam tylko 2 dni wcześniej. I myślę, czy to może przez tabletki to opóźnienie, nie chce sobie robić zbędnych nadziei..
 
Tak - letrox mógł wpłynąć na długość cyklu. <Myślę, że miesiąc to może być krótko, by hormony się unormowały. Powtarzałaś już badania tarczycowe?
 
reklama
Powtarzałam 2 tygodnie temu i wyszło że fT4 mi się wyregulowało, natomiast TSH nadal miałam powyżej 7.
Jeżeli masz wynik powyżej 7 to cykle mogą być nieregularne i jak obniżysz wynik powinno przyjść krwawienie.

Co do tabletek pierwsze słyszę żeby tabletki zawiniły bo biorę od 9 lat ale l-throx 150 owszem jak miałam wynik 10 lub ponad to okres mi się zatrzymywał ale jak tylko zwiększyliśmy z endo dawkę leków i wyniki się unormowały to okres przychodzil.
 
Do góry