reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Orvitelle - czy nie za wcześnie?

Meguczi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2020
Postów
234
Hej Dziewczyny,

Chciałam prosić o opinię Dziewczyny które starały się z orvitelle. Na dzisiejszej wizycie pęcherzyk miał 14 mm. Według zaleceń zastrzyk mam wziąć w niedzielę późnym wieczorem. Zgodnie z moją wiedzą pęcherzyk będzie miał wtedy ok 18 mm. Czy to nie za wcześnie na zastrzyk? Dopiero w domu przeczytałam że pęcherzyk pęka pomiędzy 20-26. Mój nawet jak pęknie po 24 h to będzie "na styk" miał 20 mm.
To mój pierwszy cykl stymulacji letrozolem (2-6 dc, 2x1 tabletka)
Dzięki!
 
reklama
Hej Dziewczyny,

Chciałam prosić o opinię Dziewczyny które starały się z orvitelle. Na dzisiejszej wizycie pęcherzyk miał 14 mm. Według zaleceń zastrzyk mam wziąć w niedzielę późnym wieczorem. Zgodnie z moją wiedzą pęcherzyk będzie miał wtedy ok 18 mm. Czy to nie za wcześnie na zastrzyk? Dopiero w domu przeczytałam że pęcherzyk pęka pomiędzy 20-26. Mój nawet jak pęknie po 24 h to będzie "na styk" miał 20 mm.
To mój pierwszy cykl stymulacji letrozolem (2-6 dc, 2x1 tabletka)
Dzięki!
Teoretycznie pęcherzyk rośnie 2 mm na dobę więc myślę że niedziela wieczór to dobry termin. Poza tym takie jest wskazanie lekarza i bym się go posłuchała.
 
Teoretycznie pęcherzyk rośnie 2 mm na dobę więc myślę że niedziela wieczór to dobry termin. Poza tym takie jest wskazanie lekarza i bym się go posłuchała.

Dziękuję za odpowiedź. Jasne, nie zamierzam kwestionować zaleceń lekarza więc zastrzyk zrobię oczywiście zgodnie z zaleceniami. Ale że trochę poczytałam to urodziło mi się ta wątpliwość, a na pewno jest wśród nas wiele dziewczyn które obgadało temat z lekarzami wzdłuż i wszerz.
 
Hej Dziewczyny,

Chciałam prosić o opinię Dziewczyny które starały się z orvitelle. Na dzisiejszej wizycie pęcherzyk miał 14 mm. Według zaleceń zastrzyk mam wziąć w niedzielę późnym wieczorem. Zgodnie z moją wiedzą pęcherzyk będzie miał wtedy ok 18 mm. Czy to nie za wcześnie na zastrzyk? Dopiero w domu przeczytałam że pęcherzyk pęka pomiędzy 20-26. Mój nawet jak pęknie po 24 h to będzie "na styk" miał 20 mm.
To mój pierwszy cykl stymulacji letrozolem (2-6 dc, 2x1 tabletka)
Dzięki!
Mi po ovitrelle pęcherzyk pękał po ok 40 h
 
Generalnie zastrzyk powoduje nie tylko pęknięcie, ale też szybsze dojrzewanie pęcherzyka. Więc myślę,że do niedzieli sam urośnie i po ovitrelle jeszcze przyspieszy.
 
Hej Dziewczyny,

Chciałam prosić o opinię Dziewczyny które starały się z orvitelle. Na dzisiejszej wizycie pęcherzyk miał 14 mm. Według zaleceń zastrzyk mam wziąć w niedzielę późnym wieczorem. Zgodnie z moją wiedzą pęcherzyk będzie miał wtedy ok 18 mm. Czy to nie za wcześnie na zastrzyk? Dopiero w domu przeczytałam że pęcherzyk pęka pomiędzy 20-26. Mój nawet jak pęknie po 24 h to będzie "na styk" miał 20 mm.
To mój pierwszy cykl stymulacji letrozolem (2-6 dc, 2x1 tabletka)
Dzięki!
Ale Ovitrelle jest na ostateczne dojrzenie pecherzyka ,w wyniku czego on peknie .Zazwyczaj jest to 36 h pozniej.Mysle ,ze czasowo pasuje .Powodzenia.
 
reklama
Hej,

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Pociągnę trochę temat dalej, wiem że pewnie za dużo o tym myślę, ale nie potrafię przestać... Jak myślicie:
Zastrzyk przyjęłam o 23 w niedzielę. Ból owulacyjny mam dzisiaj od ok 17, a więc po ok 42 h, ale niestety tylko z jednej strony (bez jajowodu). W piątek miałam pęcherzyki w dwóch jajnikach: 16 mm w tym dla mnie nieużytecznym i 14 mm w tym na który "poluję". Czy to możliwe że ovitelle "pęknął" tylko ten bardziej dojrzalszy, a ten mniejszy o 2 mm nie pęknie?
 
Do góry