reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

reklama

Papierosy -wsparcie

Ancka

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
31 Sierpie艅 2020
Post贸w
338
Miasto
Mi艅sk Mazowiecki
Hej dziewczyny 馃檪 jestem w 14tc i walcz臋 jak lwica 偶eby nie pali膰 papieros贸w. Kiedy nachodzi mnie ochota na papierosa szukam zaj臋cia 偶eby oderwa膰 si臋 od obsesji i w艂a艣nie w tym celu za艂o偶y艂am ten temat , mo偶e znajd膮 si臋 inne dziewczyny kt贸re maj膮 podobny problem i w chwilach s艂abo艣ci b臋dziemy mog艂y si臋 tu wesprze膰?:) Jestem na艂ogowym palaczem od wieeelu lat i jest mi bardzo ci臋偶ko si臋 powstrzyma膰 ... Mo偶e macie jakie艣 patenty warte wypr贸bowania?;)

reklama

Angelika 26

Do艂膮czy艂(a)
25 Listopad 2020
Post贸w
321
Hej dziewczyny jestem w 14tc i walcz臋 jak lwica 偶eby nie pali膰 papieros贸w. Kiedy nachodzi mnie ochota na papierosa szukam zaj臋cia 偶eby oderwa膰 si臋 od obsesji i w艂a艣nie w tym celu za艂o偶y艂am ten temat , mo偶e znajd膮 si臋 inne dziewczyny kt贸re maj膮 podobny problem i w chwilach s艂abo艣ci b臋dziemy mog艂y si臋 tu wesprze膰?:) Jestem na艂ogowym palaczem od wieeelu lat i jest mi bardzo ci臋偶ko si臋 powstrzyma膰 ... Mo偶e macie jakie艣 patenty warte wypr贸bowania?;)

Hej. Nie krytykuje Ci臋, ale mo偶e pomog臋 rzuci膰. Ja te偶 jestem na艂ogowym palaczem od kilku lat i dla mnie to nie jest wym贸wka, 偶e to na艂贸g taki, 偶e nie mo偶na da膰 rady przesta膰 pali膰. Ja jak tylko zrobi艂am test to by艂 dzie艅 spodziewanej miesi膮czki to odrazu rzuci艂am i zapomnia艂am. A wiesz dlaczego? Bo dziecko jest dla mnie najwa偶niejsze, a wiadomo, 偶e papierosy to trucizna. Jak si臋 chce to mo偶na. Patent jest taki 偶eby艣 pomy艣la艂a o dziecku i o tym, 偶e je trujesz

Ancka

Do艂膮czy艂(a)
31 Sierpie艅 2020
Post贸w
338
Miasto
Mi艅sk Mazowiecki
Hej. Nie krytykuje Ci臋, ale mo偶e pomog臋 rzuci膰. Ja te偶 jestem na艂ogowym palaczem od kilku lat i dla mnie to nie jest wym贸wka, 偶e to na艂贸g taki, 偶e nie mo偶na da膰 rady przesta膰 pali膰. Ja jak tylko zrobi艂am test to by艂 dzie艅 spodziewanej miesi膮czki to odrazu rzuci艂am i zapomnia艂am. A wiesz dlaczego? Bo dziecko jest dla mnie najwa偶niejsze, a wiadomo, 偶e papierosy to trucizna. Jak si臋 chce to mo偶na. Patent jest taki 偶eby艣 pomy艣la艂a o dziecku i o tym, 偶e je trujesz
No i to jest g艂贸wny pow贸d dla kt贸rego nie pal臋 , do tego 偶e jest to truj膮ce dla dziecka nie trzeba mnie przekonywa膰 ;) bardziej chodzi mi o takie wsparcie jak podejrzewam, 偶e jest na AA ( to na szcz臋艣cie nie dotyczy mnie w najmniejszym stopniu 馃槄) czyli jak wytrawac :) pomy艣la艂am 偶e je艣li uda艂oby si臋 zebra膰 kilka os贸b a chodzby jedna dziewczyn臋 do wsp贸lnej rozmowy to ju偶 dzia艂a tak :" nie ja jedna walcz臋 razem damy rad臋 " mo偶e troch臋 niesp贸jnie napisa艂am ale my艣l臋 偶e wiesz o co chodzi;)

Angelika 26

Do艂膮czy艂(a)
25 Listopad 2020
Post贸w
321
No i to jest g艂贸wny pow贸d dla kt贸rego nie pal臋 , do tego 偶e jest to truj膮ce dla dziecka nie trzeba mnie przekonywa膰 ;) bardziej chodzi mi o takie wsparcie jak podejrzewam, 偶e jest na AA ( to na szcz臋艣cie nie dotyczy mnie w najmniejszym stopniu ) czyli jak wytrawac :) pomy艣la艂am 偶e je艣li uda艂oby si臋 zebra膰 kilka os贸b a chodzby jedna dziewczyn臋 do wsp贸lnej rozmowy to ju偶 dzia艂a tak :" nie ja jedna walcz臋 razem damy rad臋 " mo偶e troch臋 niesp贸jnie napisa艂am ale my艣l臋 偶e wiesz o co chodzi;)

A to 藕le zrozumia艂am Tw贸j post
Mam nadziej臋, 偶e znajd膮 si臋 dziewczyny do wsparcia Ciebie na tym w膮tku. Ja my艣la艂am, 偶e te偶 nie b臋d臋 mog艂a zapomnie膰 o papierosach, ale ca艂e szcz臋艣cie 偶yje bez my艣li o nich, wi臋c trzymam za Ciebie kciuki 偶eby艣 tutaj znalaz艂a kogo艣 do rozm贸w

Ancka

Do艂膮czy艂(a)
31 Sierpie艅 2020
Post贸w
338
Miasto
Mi艅sk Mazowiecki
To mo偶e ja zaczn臋 tak od pocz膮tku;) w ci膮偶臋 zasz艂am planowana jednak pali艂am mimo stara艅 -pomyslalam jak zajd臋 to rzuc臋 (mimo w艂asnych my艣li typu - "no skoro tak to rzu膰 ju偶, b臋dziesz mia艂a czas si臋 oswoi膰 !" -"a no dobra, to od jutra" -"nie no dzi艣 jeszcze zapale ,jestem przed owulacja " ) no i nadszed艂 dzie艅 kiedy zobaczy艂am dwie kreski !!:) Tego dnia nie zapali艂am ani p贸艂 papierosa ... Jednak nast臋pnego dnia jak wsta艂am jak maszyna -do 艂azienki ,na dw贸r i papieros ! W po艂owie tego papierosa -ol艣nienie ! kurde jeste艣 w ci膮偶y! z艂a na siebie wyrzuci艂am! Przyszed艂 kolejny dzie艅 kiedy to m贸j demon podpowiezial mi 偶e "rzucisz jak potwiedzisz ci膮偶臋 u ginekologa馃槇" ,jakby mnie g艂aska艂 po g艂owie i uspokaja艂 馃槧 i tak do wizyty w 7tc trzy , cztery pi臋膰 papierosow ... Dziennie... W ko艅cu kiedy posz艂am na wizyt臋 lekarz stwierdzi艂 czynno艣膰 serca no i wtedy podj臋艂am decyzj臋 5.4.3.2 .1 tak po 5 dniach od wizyty przesta艂am pali膰 . Dzi艣 jest to ponad miesi膮c bez papierosa 馃挭 tyle 偶e nie jest to dla mnie 艂atwe bo mnie ani nie odrzuci艂o ani mi nie 艣mierdzi , i codziennie walcz臋 z pokusa , szczeg贸lnie w takich chwilach kiedy ten papieros by艂 np rano , po obiedzie ,na wiecz贸r...postanowi艂am si臋 zaj膮膰 czyms w zamian, i ucz臋 si臋 amatorsko rysunku:) wierz臋 偶e mi si臋 uda bo g艂upota by艂oby 艣wiadomie do tego wr贸ci膰 skoro ju偶 si臋 uda艂o , zreszt膮 motywacja jest najlepsza z mo偶liwych :) ale bywa ci臋偶ko ...

Paula_KRK

Do艂膮czy艂(a)
24 Listopad 2020
Post贸w
613
Miasto
Krakow
Hej! Ja te偶 jak zobaczy艂am dwie kreski to rzuci艂am tradycyjne papierosy, ale okazjonalnie popala艂am jeszcze efajka z 0% nikotyny -i pod poj臋ciem okazjonalnie rozumiem raz, dwa w tyg po jednym buchu - od pocz膮tku ci膮偶y nie musia艂am go 艂adowa膰, a jestem 17+2, wi臋c serio praktycznie nie pali艂am. A 偶e w I trymestrze mia艂am mega md艂o艣ci to 艂atwo by艂o nie pali膰 w og贸le i jako艣 od 6 tc efajka te偶 odstawi艂am.
Za to od wej艣cia w II trymestr jest dramat. Chce mi si臋 pali膰 jak jasna cholera, nawet nie, 偶e tradycyjnego fajka, ale chodzi mi o sam odruch: w艂a艣nie poci膮gn臋艂abym tego efajka mimo, 偶e nie mam w nim w og贸le nikotyny. I to w艂a艣nie tak jak piszesz: do kawy, po obiedzie. Tak tradycyjnie.
Pal臋 od 15 lat, wi臋c to wcale nie jest takie 艂atwe. Wiadomo: odstawi艂am to wszystko ze wzgl臋du na zdrowie dziecka, ale w takich momentach granicznych wcale 艂atwo nie jest.
Poza tym ja akurat nigdy nie planowa艂am rzuca膰 i jak urodz臋 to b臋d臋 sobie ciumka膰 samego efajka z zer贸wk膮, a po sko艅czeniu karmienia pewnie wr贸c臋 do nikotyny.

Ancka

Do艂膮czy艂(a)
31 Sierpie艅 2020
Post贸w
338
Miasto
Mi艅sk Mazowiecki
Hej! Ja te偶 jak zobaczy艂am dwie kreski to rzuci艂am tradycyjne papierosy, ale okazjonalnie popala艂am jeszcze efajka z 0% nikotyny -i pod poj臋ciem okazjonalnie rozumiem raz, dwa w tyg po jednym buchu - od pocz膮tku ci膮偶y nie musia艂am go 艂adowa膰, a jestem 17+2, wi臋c serio praktycznie nie pali艂am. A 偶e w I trymestrze mia艂am mega md艂o艣ci to 艂atwo by艂o nie pali膰 w og贸le i jako艣 od 6 tc efajka te偶 odstawi艂am.
Za to od wej艣cia w II trymestr jest dramat. Chce mi si臋 pali膰 jak jasna cholera, nawet nie, 偶e tradycyjnego fajka, ale chodzi mi o sam odruch: w艂a艣nie poci膮gn臋艂abym tego efajka mimo, 偶e nie mam w nim w og贸le nikotyny. I to w艂a艣nie tak jak piszesz: do kawy, po obiedzie. Tak tradycyjnie.
Pal臋 od 15 lat, wi臋c to wcale nie jest takie 艂atwe. Wiadomo: odstawi艂am to wszystko ze wzgl臋du na zdrowie dziecka, ale w takich momentach granicznych wcale 艂atwo nie jest.
Poza tym ja akurat nigdy nie planowa艂am rzuca膰 i jak urodz臋 to b臋d臋 sobie ciumka膰 samego efajka z zer贸wk膮, a po sko艅czeniu karmienia pewnie wr贸c臋 do nikotyny.
Ja jeszcze d艂ugo przed ci膮偶膮 chcia艂am przej艣膰 na tego e fajka mam dwa w domu i le偶膮 poniewa偶 paradoksalnie dusz膮 mnie :p teraz chcia艂am ta ochot臋 zajada膰 czym艣 neutralnym ale to nie zdaje egzaminu... To dok艂adnie jest ten odruch , nawyk , mo偶e nam po d艂u偶szym czasie jednak przejdzie ale to my艣lenie jest okropne takie poza mn膮 .jakbym musia艂a kogo艣 z g艂owy wygania膰...

zmartwionaaa

Pocz膮tkuj膮ca w BB
Do艂膮czy艂(a)
27 Lipiec 2015
Post贸w
19
Moja znajoma na艂ogowa palaczka poroni艂a w 14tc i nawet nie wi膮偶e tego z faktem, 偶e by膰 mo偶e na艂贸g si臋 do tego przyczyni艂. Nie ma pewno艣ci, 偶e to przez to, ale ja bym chyba nie mia艂a spokoju do ko艅ca 偶ycia w tej sytuacji. Te偶 by艂am na艂ogow膮 palaczk膮 w pierwsz膮 ci膮偶臋 zasz艂am w wieku 21lat, rzuci艂am w 12tc. Niestety po ci膮偶y zn贸w zacz臋艂am pali膰. Teraz po 6 latach nie pal臋 dopiero 6 dzie艅, bo dowiedzia艂am si臋 niedawno 偶e jestem w 6tc. Sory, 偶e to napisz臋, ale wg nie ma czego艣 takiego jak wsparcie ci臋偶arnej palaczki w rzuceniu. Tu niestety pomo偶e tylko opier...ol. Je艣li kobieta, kt贸ra 艣wiadoma swego stanu pali papierosy to jest to po prostu straszne. Przesta艅 my艣le膰 o tym jak chce ci si臋 pali膰 tylko jak szkodzisz dziecku pal膮c? Nie mo偶na stawia膰 tego ponad zdrowie malucha. Jestem w ci膮偶y to nie pal臋, koniec kropka.

Ancka

Do艂膮czy艂(a)
31 Sierpie艅 2020
Post贸w
338
Miasto
Mi艅sk Mazowiecki
Moja znajoma na艂ogowa palaczka poroni艂a w 14tc i nawet nie wi膮偶e tego z faktem, 偶e by膰 mo偶e na艂贸g si臋 do tego przyczyni艂. Nie ma pewno艣ci, 偶e to przez to, ale ja bym chyba nie mia艂a spokoju do ko艅ca 偶ycia w tej sytuacji. Te偶 by艂am na艂ogow膮 palaczk膮 w pierwsz膮 ci膮偶臋 zasz艂am w wieku 21lat, rzuci艂am w 12tc. Niestety po ci膮偶y zn贸w zacz臋艂am pali膰. Teraz po 6 latach nie pal臋 dopiero 6 dzie艅, bo dowiedzia艂am si臋 niedawno 偶e jestem w 6tc. Sory, 偶e to napisz臋, ale wg nie ma czego艣 takiego jak wsparcie ci臋偶arnej palaczki w rzuceniu. Tu niestety pomo偶e tylko opier...ol. Je艣li kobieta, kt贸ra 艣wiadoma swego stanu pali papierosy to jest to po prostu straszne. Przesta艅 my艣le膰 o tym jak chce ci si臋 pali膰 tylko jak szkodzisz dziecku pal膮c? Nie mo偶na stawia膰 tego ponad zdrowie malucha. Jestem w ci膮偶y to nie pal臋, koniec kropka.
Zgadzam si臋 jak najbardziej i w艂a艣nie ta my艣l daje mi si艂臋 z dnia na dzien . Jednak r贸偶ni s膮 ludzie i r贸偶ne charaktery jedna kobieta sama sobie da rad臋 do innej trzeba wyci膮gn膮膰 r臋k臋 . Po to s膮 grypy wsparcia w przer贸偶nych dziedzinach - 偶eby nie by膰 samej w danej sytuacji. Znam cz艂owieka kt贸ry by艂 alkoholikiem ,偶adna si艂a nie pomog艂a mu w rzuceniu na艂ogu dop贸ki sam nie postanowi艂 walczy膰 . Sam bez 偶adnych grup rzuci艂 na艂贸g i jest trze藕wy od 18 lat. Inni ludzie mu tylko przeszkadzali bo pr贸buj膮c go wspiera膰 przypominali mu tylko o w贸dce . I napewno jest wiele takich os贸b . Ja jednak jestem osob膮 kt贸ra je艣li m贸wi o swoim problemie tak jakby wyrzuca go z siebie , czuje wtedy ulg臋 :) co prawda sama nie wiem na czym mia艂a by taka samopomoc grupowa polega膰 馃槄 to lu藕ny pomys艂, my艣l臋 偶e nawet je艣li umrze 艣mierci膮 naturaln膮, nie sk艂oni mnie do zapalenia bo jednak to ja sama decyduje o tym co robi臋 i robi臋 to dla siebie i dziecka . Ale je艣li kto艣 by si臋 tu odnalaz艂 to my艣l臋 偶e warto;)

reklama

Paula_KRK

Do艂膮czy艂(a)
24 Listopad 2020
Post贸w
613
Miasto
Krakow
Ja jeszcze d艂ugo przed ci膮偶膮 chcia艂am przej艣膰 na tego e fajka mam dwa w domu i le偶膮 poniewa偶 paradoksalnie dusz膮 mnie :p teraz chcia艂am ta ochot臋 zajada膰 czym艣 neutralnym ale to nie zdaje egzaminu... To dok艂adnie jest ten odruch , nawyk , mo偶e nam po d艂u偶szym czasie jednak przejdzie ale to my艣lenie jest okropne takie poza mn膮 .jakbym musia艂a kogo艣 z g艂owy wygania膰...
NHS w UK rozdaje ulotki, ze efajki sa polecane jako zamiennik normalnych papierosow jesli ciezarna nie jest w stanie rzucic, nawet te z nikotyna, bo sa bezpieczniejsze.
No ale nie wiem czy cos zlego nie wytwarza sie np z samej grzalki itd, wiec wole nawet 0 nikotyny nie palic 馃し馃徏鈥嶁檧锔

Ale wiesz, ze dowod anegdotyczny to zaden dowod? Sama znam dziewczyne, co w kazdej ciazy palila, pila alko i dzieci nie maja nawet FASu. Wiec przyklad kogos nie jest zadnym przykladem + to, ze Ty nie potrzebujesz wsparcia nie znaczy, ze ktos nie bedzie potrzebowal 馃檮 ludzie sa rozni.
Ja tez nie potrzebuje glaskania po glowie, ale moze jakas dziewczyna zobaczy, ze inni daja rade to ona tez da?