reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paplanina

Lucyann ten tekst o "odruchu Cynamonki" skojarzył mi się z gestem Kozakiewicza na polską rzeczywistość, więc się ubawiłam 8)
 
reklama
świetny ten tekst "odruch Cynamonki"  :laugh: :D, na szczęście mnie to ominęło.

A co do becikowego to 1000 zł, to jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka - przysługuje niezależnie od uprawnień do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny . Natomias kolejny 1000 zł to dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka - zależy od dochodu rodziny i prawa do zasiłku rodzinnego (dotychczas wynosił 500 zł).
My się załapiemy bo będzie nas już czworo, ale to kropla w morzu potrzeb, choć dobre i to, juppi....
 
Powiem szczerze, ze nie wiem, jak to jest w Poznaniu. Wydaje mi sie, ze miasto nic nie doklada i pewnie bedzie 1000 zl. Ale dobre i to. I tak mamy troche szczescia, bo dziewczyny z zeszlego roku, to mogly sobie i o tym tysiacu pomarzyc.
 
mila79 ale ten drugi tysiąc to nie jest dopłata od miasta, tylko dodatek do zasiłku rodzinnego, tylko kwestia tego czy taki zasiłekj będzie czy przysługiwać. Tak zawsze było tylko w mniejszej kwocie. Nowością jest becikowe dla każdej mamy bez względu na zarobki.
Mam nadzieję że zrozumiałąś coś z mojej paplaniny, tu możesz więcej o tym poczytać http://matir.ovh.org/becikowe/index.php?becikowe=poznan
 
tak, chociaz nie wiem czy to od Majchrowskiego (prezydent Kraka) nie jest opodatkowane. W kazdym razie cos kolo tego. No ale moze sie zdarzyc ze ta ustawe zniosa 30 pazdziernika i dostaniemy tylko 1000 ;-)
i tez sie bedziemy cieszyc :)
 
ja sobie obeicalam ze bede liczyc forse jak ja bede miala w portfelu bo jezeli chodzi o dochody to ja jestem udupiona bo moj byly jeszce nie rozwiedziony malzonek przekroczyl w zeszlym roku prog podatkowy ale jeszcze zostaje z ubezpieczenia i z polisy na zycie ;D szkoda ze nnw ktore mam w banku daje mi tylko dodatkowa opieke medyczna a nie forse :laugh: ale juz nie bede zachlanna ::)
 
reklama
Do góry