reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

anikola wita.

Z tymi badaniami to nie jest trudne. Po prostu jak dostaniesz okres musisz zadzwonić do kliniki i ten fakt zgłosić. Panie będą kazały Ci się zgłosić na drugi dzień z samego rana na badanie z krwi LH i E2 ( to o ile sie nie mylę jest estriadol ). I również na ten dzień wpiszą Cię do lekarza na usg. Nie wiem jednak czy przed usg będziemy czekac na wyniki z krwi.
Jeżeli dostaniesz okres w niedzielę, to pojawiasz się w klinice w poniedziałek raniutko bez wcześniejszego uprzedzania. Jeżeli podchodzisz do ivf z dofinansowaniem to nie ma sensu robić badań w innym labolatorium bo wtedy zapłacisz a w klinice masz bezpłatnie. .

A co do apteki to tak naprawdę jest jedna, która współpracuje z kliniką i po pierwsze zawsze ma te leki ( bo inne apteki to raczej na zamówienie )
a po drugie mają te leki w dobrej cenie . Jest to apteka na ul Jabłońsiego 2/4 MEDICOR ( koło dworca PKS )
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczynki :) widzę że dołączyła do nas anikola :)
anikola jeśli chodzi o apteki to tak jak napisała Ci czerwona oliwka, w tej aptece zawsze mają leki do IVF i w razie czego można tam zadzwonić i sobie zarezerwować (przynajmniej ja tak robiłam wcześniej).

Czerwona oliwka pierwsza wizyta do procedury refundacyjnej za mną. Teraz jestem w trakcie robienia wszystkich wymaganych badań no i swojego chłopinę też na badania wysłałam :) mam nadzieję, że w 1 tydz. się uwinę.
Pytałam się dr M o to czy nacięcie otoczki jest refundowane, ale jasnej odpowiedzi "tak" lub "Nie" to mi nie udzielił- powiedział, że zależy to od embriologa i do tego są pewne wskazania (ale jakie to już nie powiedział) . co do scratching endometrium to powiedział że nie jest to potwierdzone, że spełnia swoją rolę. w Parens tego nie robią. a i w "naszej" klinice nie robią IMSI.

To ja teraz czekam na wyniki badań i seminogram mojego ślubnego - zobaczymy co z armią :)
Tobie czerwona oliwka i anikola cierpliwości w kłuciu (coś o tym wiem).

Mam nadzieję, że pojawi się tu nas więcej :)
 
Dziękuję Dziewczynki za odzew:) a propo linka o ciążach w Rzeszowie to jak byłam 7 listopada na wizycie to przede mną była dziewczyna, której się udało i Doktor M zauważył , że się przyglądam monitorowi i pokazał mi małą kropeczkę:) zawsze to podbudowuje, że komuś się w Parens udało. A jeśli chodzi o Panią embriolog to gdzies kiedyś na jakimś forum wyczytałam, że może Parens nie jest aż tak bardzo doświadczony w in vitro ale, że podobno mamy świetną Panią embriolog ale czy to prawda to nie wiem:)
 
Ostatnia edycja:
Witam Was dziewczyny.
Dziś odebrałam wynik bety i niestety <1. 30października miałam in vitro w Parensie.
Cieszę się, że znalazłam to forum
 
joasik2 przykro mi :(
Wiem, że liczyłaś na inny wynik...
Mój lekarz mi kiedyś powiedział, że najpierw musi być pod górkę, aby później było z górki.
Mam nadzieję, że następnym razem się uda. Trzymam kciuki mocno :-)
 
smerfetko jeżeli lekarz powiedziały Ci wszystko na jednej wizycie to i tak po wyjściu z gabinetu wszystko wyleciałoby z głowy :sorry:
zastanawiam się dlaczego na tej wizycie nie mieliście porobionych badań ?
Opiszę CI moje kroki. Na wizycie, która była tą kwalifikującą lekarz pobrał mi wymazy z :zawstydzona/y: i za te badanie i wizytę już nie płaciłam. W tym samym dniu miałam wraz z mężem pobrać krew na wirusy, ale po pierwsze w klinice krew pobierają chyba do godz 9:30 a po drugie nie było przy mnie męża więc dostałam kartkę do labolatorium Diagnostyka i tam wykonaliśmy badanie wieczorem również bezpłatnie. A i jeszcze w tym dniu dostałam recpte na leki anty, które miałam zacząc brać od 1 dc.
 
Ostatnia edycja:
smerfetko to również moje pierwsze ivf
Nie dokończyłam poprzedniego posta, ponieważ musiałam pilnie wyjść

A więc ta tej samej wizycie lekarz oprócz wypisania recepty na leki anty, dokładnie określił date kolejnej mojej wizyty ( tak mniej więcej w połowie cyklu ona wypadła ). Na tej wizycie dostałam recepte na gonapeptyl i również rozpisane na kartce co kiedy barać, co kiedy odstawić i jakie kolejne badania. Zawsze można dopytać szczegóły w recepcji.
Wy na kolejnej wizycie będziecie mieć badania na hiv, żółtaczke - czyli wirusy - badanie z krwi - wyniki jak nie na drugi dzień to za kilka dni.

Jedziemy na tym samym wózku - mam tu na myśli problemy z nasieniem.
Napisz proszę jakie dotychczas leczenie przeszliście i gdzie??

nika nic nie napisałaś co lekarz na wyniki TSH
 
reklama
smerfetko u mnie wyglądało to podobnie. Na pierwszej wizycie lekarz zlecił nam badania AMH, mycoplasma i ureplasma i chromatyna plemnikowa Kolejną wizytę miałam po miesiącu i na tej wizycie zrobił mi jeszcze odpłatnie posiew z pochwy i dostałam już receptę na tabletki anty. Trzecia wizyta była już za darmo i kolejne badania wirusowe i chlamydie robiłam na fundusz. Na kolejnej wizycie dowiedziałam się ,że zachował się pęcherzyk i musiałam kolejny miesiąc zażywać tabletki anty. Na ostatniej wizycie lekarz kazał mi dokończyć branie tabletek do 21 dnia cyklu ale w 17 dniu cyklu dołączyć również gonapetyl i zgłosić się teraz mam w 2 dniu cyklu na usg i zlecone też mam w tym dniu badanie na estradiol i lh i z tego co na forach wyczytałam to jeśli parametry wg określonych norma bedą dobre to dostaje się kolejne zastrzyki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry