reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paulinka 27tc 1100g 37cm

reklama
Sylkao, dzięki. Paulinka nie ssie z tego kubka tylko pije normalnie jak ze szklanki, on ma kilka funkcji, ssanie jej nie szło. U nas problemem jest to gryzienie wszystkiego, dziś rano miała pogryzioną rączkę aż rany miała :-( gryzie co popadnie, dlatego też szklankę odstawiłam, bałam się że szkła się naje ;-)
No cóż, liczę że dr Ł coś poradzi na to gryzienie, nie wiem co się stało, ze przestała, bo jadła już nawet makaron i klopsy...
 
Hm..dziwne, prawda? Gzyzie nie to co powinna..
Dorota, ty mnie uświadom prosze jakie funkcje ma ten kubek i jak do nich dojść.
Próbowałam dziś unieść tę silikonową uszczelke, efekt - lało sie bokami. Jak ja całkiem wyjęłam, to Franc oblał sie cały..
 
Nie wyjmuj silikonowej uszczelki! Jezu musiałam uruchomić program do przerabiania zdjęć :-D wrzucam zdjęcie, strzałką zaznaczyłam tą część, którą trzeba wypchnąć do góry. Odkręć pokrywkę i od spodu trochę wypchnij ten środek. Ja sama do tego doszłam, taki kombinator jestem :-D
136ec9bd4256c696fdeeba222b63a65980415.jpg

Agnieszka, dlatego się martwię, że nie gryzie pokarmów, trzyma długo w buzi i połyka w całości, ale bułki kawałek jej dam to miętoli w buźce. Używa jedynie przednich ząbków, po bokach ich jeszcze nie ma :-(
 

Załączniki

  • 136ec9bd4256c696fdeeba222b63a65980415.jpg
    136ec9bd4256c696fdeeba222b63a65980415.jpg
    15 KB · Wyświetleń: 26
Ostatnia edycja:
Dorota, ale ja tak robiłam dzis z tą środkową częscia i o kant 4 liter to wychodziło..

Słuchaj, tak mi przyszło do głowy patrząc dzis na młodego - a może rozwiązanie problemu jest banalnie proste? Może idą jej zęby???
 
Idą zęby, jedna trójka już jest, tyle, ze u nas idą zęby 2-3 miesiące (ślinienie, gryzienie) potem 2-3 miesiące przerwy (gryzienie pozostaje) i tak na zmianę. Ja już różne opcje brałam pod uwagę, głupia jestem i już chyba nic nie wymyślę.
No widzisz, ale wy jesteście do przodu z bidonem ;-) a ja się za jakiś czas przymierzę znowu :zawstydzona/y: kubek i tak jest super, bo mała ciągle podchodzi do mnie, zeby popić herbaty, a jak nie zauważę zabiera kubek z ławy. Często była odwodniona bo za mało piła a teraz jestem spokojniejsza :-)
 
Wiesz jak ja nauczyłam Franka pic z bidonu? Przez przypadek:)
Na jedna z wypraw do wawy, na droge do pociagu, kupiłam małemu serek w takiej saszetce z dzióbkiem zakrecanym (Bakus chyba). I mu wciskałam do dzioba. Raz sie zamyśliłam i młody sam zassał. Jak to zobaczyłam, pomyslałam, ze może by spróbować z bidonem. I udało się:) Wczesniej kilka serków tym sposobem spałaszował był:)
Spróbuj może?:)
 
Jeśli mogę to napiszę jak ja nauczyłam pić przez rurkę. Kupiłam soczki bobovity te małe z rurką, podawałam małemu i lekko naciskałam kartonik, tak aby sok wylatywał z rurki. Po dwóch dniach Nikoś pił już z bidonu:tak:
 
Nie ma to jak rady doświadczonych mam, wykorzystam Wasze sposoby, spróbuję jak będę u rodziców za tydzień, bo ona na takich wyjazdach najlepiej odpoczywa i łapie nowe umiejętności :tak:
 
reklama
a oskar mój dalej nieumie sam pić z kubka choć to już duży facet wiec gratulujemy Paulince :-) a ząbki idą jak nic nic dziwnego że mały gryzoń z niej :)
 
Do góry