reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Dziewczyny, razem z chłopakiem mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu. On jest zameldowany na stałe u swoich rodziców, ja u swoich. Czy możemy zameldować dziecko tam gdzie on jest zameldowany, czy musimy tam gdzie ja?
 
reklama
Czyli z tym USC to raczej jednak decyduje gdzie szpital…
Persefona a z jakiej to okazji synek był w gazecie?

A tą maść Solcoseryl można w ciąży stosować, bo mnie głównie o to chodzi.

Antiope maluszek był w gazecie, bo u nas w szpitalu taka tradycja.Chodzi pani z apartem i cyka fotki maluszkom, a potem za zgodą rodziców jest taka fotka umieszczona w lokalnej gazecie :) Zdjęcie mojego synka było razem ze zdjęciem córci Pannacoty :p

A ta maść solcoseryl jest bezpieczna w ciąży. W ulotce pisze,że trzeba o tym fakcie poinformować lekarza. Ale właśnie w ciąży został mi przepisany ten lek i opryszczka zeszła jak ręką odjął (ja miałam w kąciku ust).
 
sabina142 dziecko musi byc zameldowane albo pod adresem ojca albo matki. Jesli jestescie bez slubu to musisz isc razem z ojcem dziecka do urzędu zeby wyrazic zgodę na zameldowanie dziecka u niego lub napisac mu upoważnienie. Jesli jestescie po slubie z 2 roznymi adresami to wystarcza oba dowody osobiste i akt malzenstwa
 
Dziewczyny, razem z chłopakiem mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu. On jest zameldowany na stałe u swoich rodziców, ja u swoich. Czy możemy zameldować dziecko tam gdzie on jest zameldowany, czy musimy tam gdzie ja?

Możecie tam gdzie on, choć z reguły dziecko meldowane jest przy matce. Ja mam podobny dylemat. Nie mamy ślubu z Robertem, on ma meldunek w swoim domu rodzinnym na wsi, ja w swoim, a mieszkamy zupełnie gdzie indziej. I nie wiem, jak to zrobimy. Ale chyba zostanie mój adres, tak dla "bezpieczeństwa" ;) Ślubu nie mamy, nie wiem czy będzie kiedyś i co? Nie dość, że jego nazwisko, to i meldunek u niego? A wiecie, jakie są problemy potem dla matki, w razie coś w związku się nie poukłada? Nie chcę nawet rozważać takiego scenariusza, ale po przygodach mojej przyjaciółki z mężem (już po rozwodzie, po pół roku) to wiem, że w życiu niczego nie można być pewnym.
 
cześć dziewczynki, dziś ostatni dzień starego życia mojego :-)

Villandra Liliana piekne imie jeden z moich typow na dziewczynkę ale maz nie przekonany, jakiś progres w sprawie męskiego imienia?

Novaspace komplementuje fryzurę Twojej córeczki!!!! cudo! u mojego M wszystkie dzieciaki w rodzinie rodzą się kudlate, u mnie łyse. mój M mówi że jak Leon będzie łysy to nie jego :) jutro się okaże...

Madziulka jak tam? ktoś ma jakiś cynk?

Antiope co do obniżania brzucha to mój jest nieco niżej ale ponieważ młody głową w górze to dupka wpuscilaby się w kanał rodny przed samym porodem. Podobno standardowo obniża się do 2 tyg przed porodem u wielorodek na kilka dni przed lub nawet kilka godzin przed.

Carla co za pech z tym okiem, trzymaj się!!! jak nie urok to....

Limonka jednocze się z Tobą w problemach że snem, u mnie doszły jeszcze zwariowane sny, ostatnio np że byłam w obuwniczym z moim kumplem w postaci nikogo innego jak Kurta Cobaina ;) załatwić komuś autograf? - mam znajomości po drugiej stronie ;)

Karoola powodzenia z zapalkami mam nadzieje że pomogą ;-)

Persefona współczuję problemów z piersią bardzo się tego obawiam. Jesli nie dasz rady karmic z chorej piersi to jest butelka i smoczek medela calma która maluch ssie jak piers i się nie rozleniwia więc jak wyleczysz piers powinien wrócić do cycka bez problemu. Kupiłam je po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii.
Iwona a gdzie Ty?

w sprawie meldunku nie pomogę bo nie mam pojęcia- tu na wyspach nie ma obowiązku meldunkowego, istnieje tylko w państwach postkomunistycznych, juz dawno powinni znieść....

jeśli kogoś ominelam to przepraszam ale ciężko pisać z telefonu, a komp nam padł....

A ja jestem podekscytowana że hej stresik jest ale jeszcze nie tak duży pewnie jutro osiągnie apogeum :) mój M bardzo mnie wspiera i uspokaja, choć się denerwuje i mówi że wolałby on leżeć na tym stole. Ogolnie wszystko chyba gotowe. Co ma być to będzie próbuje nie martwić się na zapas.
Krew wczoraj oddana do analizy, dziś muszę wziąć tabletki i stawić się w szpitalu na 7.30. cesarki robią do 12 ale nie wiem która będę. Dam Wam znać jak najszybciej :)
Calusy
 
cześć Dziewczyny jakoś tu pusto od wczoraj :-D

ja właśnie po porannym rozruchu i wybieram się do zielarskiego po liście malin bo mi się skoczyły a powiem Wam że nawet mi smakuje ten napar :-) a przy okazji spacer zaliczę...

aleksiel- trzymam kciuki za jutro, będzie dobrze i obyś jak najszybciej doszła do siebie :tak:

co do rejestracji dziecka to nie pomogę bo u nas idzie się do urzędu miasta gdzie swoje biura ma także USC i tam się rejestruje dzieciaczka niezależnie od tego w jakim szpitalu się rodzi a z meldunkiem to rzeczywiście bez sensu jest tym bardziej że meldunek w dzisiejszych czasach to często fikcja...

presefona- a ta maść na opryszczkę to na receptę? A twój Dzieć od małego bierze się za karierę w mediach :-)

dobra zbieram się zanim zacznie padać deszcz bo dziś znów mega pochmurno u nas a ja mam w planie jeszcze dwa okna umyć:-(
 
Witam!!!

Dziś dzień lenistwa, nie będę robić zupełnie nic, kapuśniak na obiad ugotowany, pranie jeszcze nie wyschło więc prasowania nie mam, w mieszkaniu w miarę czysto więc do czasu odebrania córki z przedszkola mam labę :-) Poleżę, obejrzę jakiś fajny film i tyle. Wam życzę równie miłego dnia i dużo odpoczynku!!! wczoraj obejrzałam film "Oszukane", niby fajny, popłakałam sobie na nim trochę, ale czekałam jeszcze na inne zakończenie.

Agnes_19_09 oj tak zawsze jest, że musi się coś do nas przyczepić, jak nie złe wyniki krwi jak u mnie niedawno, to jakaś bakteria jak u Ciebie. Wszystko da się wyleczyć i będzie dobrze.
Carla. jak z okiem dziś? moja córka miała tak kiedyś jak męczył ją gęsty katar, strasznie ropiały jej oczy, budziła się przerażona, że nic nie widzi, bo miała posklejane. Tak czasem właśnie wyłazi przeziębienie. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!!
madziulka11 trzymam kciuki!!! chociaż już pewnie tulisz maleństwo i podziwiasz swój piękny skarb!!!
Antiope z tego co kojarzę, to dziecko rejestruje się w mieście w którym jest rodzone.
persefona współczuję dolegliwości z piersią, wierzę, że szybko minie. Bardzo dobrze, że zasięgnęłaś rady drugiego fachowca i mimo bólu nie rezygnujesz z karmienia piersią. Dzieci szybko przyzwyczajają się do butli, ale Ty jako doświadczona mama pewnie wszystko to wiesz :-) Powodzenia!!!
 
Cześć :)

Rano weszłam, nic nowego nie było, myślałam, że wszystkie zaczęłyście nagle rodzić ;)
U mnie od rana jakoś spokojnie. Maleństwo nie rusza się za bardzo, nawet po śniadanku i czekoladzie na deser nic się nie zmieniło, ale myślę, że to przez tą senną pogodę. A może uspokoiło się, bo odpoczywa przed porodem?? Ja wczoraj (mimo prawie 3 h drzemki w dzień), padłam spać ok. 21.30., pobudka koło 8:00, więc nieźle pospałam ;) A i dziś też nie będę się przepracowywać :D Moja mama i mama Roberta ostatnio ciągle mówią o odpoczywaniu jak najwięcej, więc posłucham mamusiowych rad :) Może później zwlokę się do składania ubranek i wstawienia kolejnej pralki, ale póki co jeszcze się polenię :)
 
Hej. Wpadam się tylko w zasadzie przywitać, bo dziś będę chodzić jak zoombie :O
W nocy 4 pobudki, mały marudny, a ja po tych tabletkach jeszcze się źle czuję. No niestety taki skutek uboczny brania tych tabletek.Ale na szczęście to tylko jeszcze doba i koniec,więc jakoś przetrwam. Ale męczą mnie mdłości i bóle głowy :/
karoola ja ten solcoseryl dostałam od lekarza jak badał mi młodsze dziecko,ale on jest bez recepty. Tu masz przykładowy link -> Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej, 5 g - Portal Dbam o Zdrowie
aniula właśnie dlatego karmię póki mogę ;) A nawet najbardziej doświadczone mamy nie wiedzą wszystkiego :p
aleksiel na razie zaciskam zęby i karmię z cyca
 
reklama
Hej dziewczyny!


persefona aj współczuje z tą piersią, oby szybko przeszło! no i dużo zdrówka dla córy
villandra w takim razie w najmniejsze pampersy zaopatrzę się tylko w jedną dużą paczkę a dalej zobaczymy :)
ale te w rossmanie 5-9kg to chyba kupie ze 2
dżem z dyni i borówek? mniammmmm, ja w rtm roku odpuściłam przetwory tzn jeszcze nigdy ich nie robiłam :D ale na przyszły rok nie odpuszczę
aleksiel czyli jutro poród? supcio, chyba bym nie zasnęła dziś z wrażenia :-D
karoola przypomniałaś mi o liściach malin, trzeba zrobić sobie spacerek do zielarskiego :D i u mnie z meldunkiem jest jak u ciebie, na szczęście

wczoraj odwiedziła mnie koleżanka i zadeklarowała się że pojedzie ze mną na porodówkę jeżeli mojego D. nie będzie, nie będzie ze mną na sali ale chce poczekać aż urodzę, zadziwiła mnie ale w sumie to mi miło :)
a najlepszy kolega który chętnie mnie zawiezie do szpitala "dasz mi znać, to ja specjalnie wolne w pracy wezmę" no tak jakbym mogła wcześniej wiedzieć że będę rodzić :D

dziś wizyta i obiadek u rodziców, pozdrowionka :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry