reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Powiedzieliśmy wczoraj, po prenatalnych :D Mieliśmy nie jechać na święta do rodzinki, bo M pracuje w weekend, ale jednak się wybieramy do soboty :)
 
Ja mam pracę biurową, więc na razie nie myślę o L4, ale właśnie zastanawiam się ile realnie potrzeba czasu. Mam dobre układy, więc nie chciałabym utrudniać
 
A powiedzcie kiedy mówicie w pracy? Bo ja mocno rozkminiam i z jednej strony wolałabym są w wstrzymać jeszcze, ale też nie chce robić im pod górkę w poszukiwaniu zastępstwa. Wiadomo że to jakiś czas się szuka, ktoś jeszcze ma z miesiąc wypowiedzenia....
Ja już powiedziałam, bo wzięłam L4, mam straszne mdłości przez całą dobę, także nie dam rady pracować. W pierwszej ciąży pracowałam do 6 miesiąca i myślałam, ze tym razem będzie podobnie, no ale nie dałam rady.
 
Im szybciej powiesz tym lepiej. Zwłaszcza jeśli masz później zamiar wrócić do tej pracy. Zawsze może się zdarzyć coś nieprzewidzianego i możesz mieć nagłą, dłuższą nieobecność. A wiadomo że to już może być problem dla pracodawcy, bo znikniesz nagle 😉
 
reklama
A powiedzcie kiedy mówicie w pracy? Bo ja mocno rozkminiam i z jednej strony wolałabym są w wstrzymać jeszcze, ale też nie chce robić im pod górkę w poszukiwaniu zastępstwa. Wiadomo że to jakiś czas się szuka, ktoś jeszcze ma z miesiąc wypowiedzenia....
Mnie lekarz od razu na L4 wysłał w 8 tyg ciąży z racji wcześniejszego poronienia, wiec od razu powiedziałam. Co to zmieni ze powiesz później? 🤷‍♀️🤷‍♀️ Tak czy inaczej będziesz musiała w końcu powiedzieć a im szybciej tym lepiej bo pracodawca może kogos znaleźć na Twoje miejsce. Chyba ze masz pracodawcę nie fair i boisz się ze np. Nie przedłuży umowy czy coś w tym stylu.... to w takim przypadku już musisz sama zdecydować i zdać się na intuicje ❣️❣️👍
 
Do góry