reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Czym Ty się martwisz!! Najważniejsze jest Twoje i maleństwa zdrowie. Ta baba to jakaś bez empatii.. brak słów do takich ludzi.. czy ona ma w ogóle dzieci ?!
Ma jedno dziecko i z tego co zauważyłam to traktuję ją bardzo uczuciowo, natomiast Męża jak najgorszego człowieka i każdy mu w firmie współczuję. Nasłuchałam sie przez te pare tygodni historii o niej i no, trochę jest stres. Chciałam jutro iść (mam zmiane 5h), zabrać rzeczy i w czwartek jej zadzwonić, że mam l4 i tyle.. mysle ze to bedzie bezpieczne.
 
reklama
A jakie macie ciśnienie?
Ja mam w zaleceniach mierzyć 2 razy w tyg ciśnienie i jak będzie powyżej 140/70.to mam dzwonić do gin. W niedziele i dziś miałam właśnie te 140/70 ale nie powyżej więc stwierdziłam że chyba nie będę do niej dzwonić, a po jakich 15 min spadło do 130/60. Czy w ciąży jest podwyższone czy jak? Dodam że 8 tydzień.
W ciąży bywa różnie, kazał Ci mierzyć bo miałaś pewnie podwyższone, ale 140/70 to już jest wysokie. I wysokie ciśnienie niestety jest groźne wiec od razu to skonsultuj.
Ja też mierze ciśnienie ale 2x dziennie. No i znowu ja mam strasznie niskie, czasami tak niskie ze ciśnieniomierz po prostu nie mierzy. Jakbym umarła.
Wiecie co, normalnie wzięłabym l4, nie najlepiej sie czuje, ale serio sie tej baby boję.. już jak dzisiaj dzwoniłam to miałam lekkie przerażenie.. także boję się, że jak jutro zadzwoniłabym, ze nie jestem na chodzie to nie wiem... leczę sie prenalenem, domowymi dziadostwami, póki nie mam 38 stopni to nie panikuję.. no troche panikuje, ale to moja 1 ciąża i wystarana, więc chyba dlatego.
Przestań myśleć o tej kobiecie i zacznij myśleć o swoim dziecku. Miałam takie samo chore podejście, ale serio obcy ludzie i praca to nie jest najważniejszy aspekt życia. Idź normalnie na l4 powiedz jej, ze jesteś w ciąży i miej w 4 literach co ona na to.
Trzymaj się 😉
 
Teraz troche teorii spiskowych :p co sadzicie w ciazy o falach gsm i laptopach? Bo mi w poprzedniej ciazy poprzedni gin zabronil klasc se lapka na brzuchu gdyz nie zbadano wplywu fal wifi i promieniowania kompow na plody.
 
U mnie 6+2 także idziemy łeb w łeb 😁

I u mnie tez starszak 10 lat (a drugi 13). Ja się bardzo cieszę z tej różnicy wieku. Chłopaki są już bardzo świadomi i wiem że będą mi dużo pomagać .
dzięki za pozytywne słowa, ja mam kolejną wizytę 3 marca zobaczymy czy będzie już serduszko, a póki co to po duphastonie ledwo żyję. tak mnie mdli
 
A jakie macie ciśnienie?
Ja mam w zaleceniach mierzyć 2 razy w tyg ciśnienie i jak będzie powyżej 140/70.to mam dzwonić do gin. W niedziele i dziś miałam właśnie te 140/70 ale nie powyżej więc stwierdziłam że chyba nie będę do niej dzwonić, a po jakich 15 min spadło do 130/60. Czy w ciąży jest podwyższone czy jak? Dodam że 8 tydzień.
Ja mam ciśnienie w okolicach 100/60, więc dosyć niskie, ale od zawsze tak mam.
To niestety dodatkowo potęguje senność
 
Ma jedno dziecko i z tego co zauważyłam to traktuję ją bardzo uczuciowo, natomiast Męża jak najgorszego człowieka i każdy mu w firmie współczuję. Nasłuchałam sie przez te pare tygodni historii o niej i no, trochę jest stres. Chciałam jutro iść (mam zmiane 5h), zabrać rzeczy i w czwartek jej zadzwonić, że mam l4 i tyle.. mysle ze to bedzie bezpieczne.
Dziewczyny mają rację. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinnaś stamtąd uciekać. Ani wszechobecne zarazki ani życie w ciągłym stresie ciąży nie służą.
Miałam kiedyś szefową w podobnym typie, tacy ludzie najchętniej postawiliby Cię na posterunku do pierwszego odmlenia, widzą tylko czubek własnego nosa.
Uciekaj na L4, tym bardziej, że nie planujesz przyszłości z tym miejscem, a rozmowa z szefową postaraj się nie przejmować, bo nie masz ku temu powodów. Trzymam kciuki!
 
Wiecie co, normalnie wzięłabym l4, nie najlepiej sie czuje, ale serio sie tej baby boję.. już jak dzisiaj dzwoniłam to miałam lekkie przerażenie.. także boję się, że jak jutro zadzwoniłabym, ze nie jestem na chodzie to nie wiem... leczę sie prenalenem, domowymi dziadostwami, póki nie mam 38 stopni to nie panikuję.. no troche panikuje, ale to moja 1 ciąża i wystarana, więc chyba dlatego.
idź na l4 i naprawdę się nie przejmuj wredna baba. Twoj spokój jest teraz najważniejszy a w tej pracy napewno go nie zaznasz!
 
reklama
na kolanach tak :p tez trzymalam ale potem mi bylo nie wygodnie i niefortunnie sie ginowi pochwalilam ze dziecko tak kopie ze komputer mi spada i mnie zbesztal ze promieniowanie blablabla
Na kolanach tzn, siedziałam na podłodze, kolana zgięte, a laptop oparty z jednej strony o brzuch, z drugiej o kolana xd
Tak to nawet telefonu nie powinno się nosić w kieszeni
 
Do góry