reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Cześć dziewczyny.
Dzisiaj po wizycie u ginekologa okazało się że mam złe wyniki z glukozy .
Dostałam skierowanie od niego do diabetologa ale nie mogę się dodzwonić , jutro będę próbowała od rana. Do czasu wizyty szukam czegoś na własną rękę ..
Czy któraś z was ma jakąś sprawdzoną stronę z przepisami dla kobiet mających cukrzycę ciążową? Byłabym bardzo wdzięczna :)
 
Ja nie mam, ale generalnie dieta cukrzycowa to taka z niskim indeksem glikemicznym, częstymi i niewielkimi posiłkami. W temacie ig polecam dietę plaż południowych, tylko od razu druga fazę, czyli warzywa, produkty pełnoziarniste, chude mięso i nabiał 🙂
 
Dziewczyny ta cukrzyca ciążowa nie jest dla mnie..
Strasznie źle się czuje jak nie zjem słodkiego, mała mi od rana do wieczora buszuje w brzuchu. Jak chodze to czuje jakbym miala zaraz pasc na "ryj" . Cukry mam w normie , na czczo 83 dzis , w dzien roznie 104, 102, 112, 84, 109 itp..
To jest jakas masakra :/ .
 
Hej dziewczyny! Gratulacje ogromne dla Was! Pisze krótko w imieniu jednej z mam, która urodziła Helenkę w maju 2020 roku ale niestety są w szpitalu bo mała jest po drugiej operacji serducha. Operacja się udała ale mała ma sepsę i wysiadają pokolei płuca, nerki, trzustka. Liczy się każda minuta by podać drugi lek który kosztuje kilka tysięcy euro- jeżeli możecie pomóżcie, bo dziewczyna została z problemem sama bez wsparcia ojca dziecka 😞 Dziękuje za każdą złotówkę która jest na wagę złota!🙏🏼 Tutaj opis choroby małej i zbiórka środków - Link do: Operacja ratująca życie/ leczenie po operacji/ rehabilitacja i leki SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA ŚCIGAMY SIĘ Z CZASEM | zrzutka.pl . Przepraszam, że tak brzydko wchodzę na forum i proszę o środki ale zostało 6 godzin na uzbieranie 1500 zł.
W każdym razie : Życzę Wam spokojnej ciąży i zdrowych bobasów! Powodzenia! ❤️ Pozdrawiam Mama Stasia (2020) i Zuzi (2018) 😘
 
Dziewczyny muszę sie Wam wyżalić. Otóż jutro mam wizytę u endo więc dziś byłam w labo. Moje tsh wynosi 26.5 przy dawce euthyrox75. Wczesniej przez 5 lat przed obumartą ciązą i w jej trakcie brałam euthyrox150. W trakcie ciązy tuż przed obumarciem tsh zaczęlo isc bardzo do góry. To dzialo sie w przeciagu doslownie kilku dni. Stanęło wtedy na tsh powyżej 7. Po zabiegu spadło odrazu na 1.3, a potem jeszcze bardziej na 0.02. Endo zdecydowała 26.06. o zmniejszeniu dawki o polowę i tak oto teraz stan na dziś dzień to 26.5 . Jutro mam wizyte u niej. Jestem zła bo póki nie unormuje tego tsh to musze odłozyć starania. Ryczeć mi się chce normalnie.
 
Dziewczyny muszę sie Wam wyżalić. Otóż jutro mam wizytę u endo więc dziś byłam w labo. Moje tsh wynosi 26.5 przy dawce euthyrox75. Wczesniej przez 5 lat przed obumartą ciązą i w jej trakcie brałam euthyrox150. W trakcie ciązy tuż przed obumarciem tsh zaczęlo isc bardzo do góry. To dzialo sie w przeciagu doslownie kilku dni. Stanęło wtedy na tsh powyżej 7. Po zabiegu spadło odrazu na 1.3, a potem jeszcze bardziej na 0.02. Endo zdecydowała 26.06. o zmniejszeniu dawki o polowę i tak oto teraz stan na dziś dzień to 26.5 . Jutro mam wizyte u niej. Jestem zła bo póki nie unormuje tego tsh to musze odłozyć starania. Ryczeć mi się chce normalnie.
Bardzo współczuje, że masz takie przejscia i utrudnienia. A ta twoja endo to jakas sensowana babka? Od dawna cie prowadzi? moze warto poszukac kogos takiego (ja wlasnie chodziłam, bo mialam cechy polic.) kto jest endokrynologiem oraz ginekologiem poloznikiem tez? :(
 
Bardzo współczuje, że masz takie przejscia i utrudnienia. A ta twoja endo to jakas sensowana babka? Od dawna cie prowadzi? moze warto poszukac kogos takiego (ja wlasnie chodziłam, bo mialam cechy polic.) kto jest endokrynologiem oraz ginekologiem poloznikiem tez? :(
Zobaczę co mi juto powie. Nie wykluczam konsultacji z innym endokrynologiem.
 
Dziewczyny muszę sie Wam wyżalić. Otóż jutro mam wizytę u endo więc dziś byłam w labo. Moje tsh wynosi 26.5 przy dawce euthyrox75. Wczesniej przez 5 lat przed obumartą ciązą i w jej trakcie brałam euthyrox150. W trakcie ciązy tuż przed obumarciem tsh zaczęlo isc bardzo do góry. To dzialo sie w przeciagu doslownie kilku dni. Stanęło wtedy na tsh powyżej 7. Po zabiegu spadło odrazu na 1.3, a potem jeszcze bardziej na 0.02. Endo zdecydowała 26.06. o zmniejszeniu dawki o polowę i tak oto teraz stan na dziś dzień to 26.5 . Jutro mam wizyte u niej. Jestem zła bo póki nie unormuje tego tsh to musze odłozyć starania. Ryczeć mi się chce normalnie.
Szkoda straszna. Myślałam, że po tej traumatycznej stracie będzie Ci dane szybko ruszyć na przód a tu takie coś na dokładke ;/
 
reklama
Cześć Dziewczyny! Wieki mnie tu nie było, poczytam Was trochę ale na pewno już nie nadrobię 🙈 od czasu kiedy otworzyli restauracje mąż wrócił do pracy na pełnych obrotach- jest kucharzem. A ja z młodą w domu czasem już wysiadam, pogoda tez nieciekawa, bo albo upały i siedzimy zamknięte albo teraz deszcze. Zosia jeszcze do końca tego tygodnia ma wakacje, później wraca do żłobka a od września rusza do przedszkola.
Dla dzidzi w brzuszku wybraliśmy imię Antosia. Przywiozłam ostatnio pudło ciuchów po Zosi i pewnie we wrześniu zacznę pranie. Prawie nic nie musimy kupować, bo mamy po starszej, może tylko jakieś ręczniki, pieluchy tetrowe czy kosmetyki 😀 ekonomiczna ta druga ciąża pod względem wyprawki 😀
 
Do góry