reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

A to tak w ogole dziala? Ze przy cukrzycy ciazowej po zjedzeniu czegos slodkiego ma sie jakies objawy?
ja czułam się absolutnie normalnie, jedyne co to sporo przybierałam na wadze w pierwszej ciąży, mimo ze nie jadłam inaczej niż przed ciąża (23 tydzień i prawie 10kg do przodu). Cukry jak sprawdzałam na glukometrze były zawsze Ok. No najgorzej było
Po
Schabowym i gotowanej marchewce wtedy w kosmos 🤪🤪🤪 tak to w zasadzie nigdy nie przekroczyłam wyników nawet po
Lodzie w czekoladzie 🙈🙈🙈 ale
Pani diebetolog mówiła ze to nie ma znaczenia ze po lodzie cukry Ok bo i tak po prostu to jest jedzenie
Które szkodzi
Dziecku jak na krzywej wychodzi cukrzyca ..
przypominam ze mi krzywa wyszła o 1 za duża wiec miałam pecha 😂🙈🙈🙈🙈
 
reklama
Mój lekarz kazał nie jeść od 19 poprzedniego dnia, ostatni posiłek lekki bez dużej ilości węglowodanów i cukrów i od tej samej pory pić już tylko wodę.
Przed ogólnymi badaniami krwi też piszą że 12h się nie powinno nie jeść,ja tam nigdy nie wytrzymałam żeby nie skubnać o 22 kanapki😐
 
Często nie ma żadnych objawów, dopiero glukometr wykazuje podwyższony cukier a czujesz sie normalnie 🤷🏻‍♀️ ale nie mówię o ogromnych przekroczeniach, na ten temat nic nie wiem. Ale takie kilka, nawet kilkadziesiąt jednostek to ja nawet nie odczułam
Też się boje, że mi wyjdzie u mnie to senność jest powodem no i jedzenie.Zawsze chuda byłam ale nie ma reguły,znam koleżankę chudsza ode mnie i miała cukrzycę ciążowa i nie tyła nad wymiar w ciąży. Więc to jedna wielka nie wiadoma co wyjdzie.
 
ja czułam się absolutnie normalnie, jedyne co to sporo przybierałam na wadze w pierwszej ciąży, mimo ze nie jadłam inaczej niż przed ciąża (23 tydzień i prawie 10kg do przodu). Cukry jak sprawdzałam na glukometrze były zawsze Ok. No najgorzej było
Po
Schabowym i gotowanej marchewce wtedy w kosmos 🤪🤪🤪 tak to w zasadzie nigdy nie przekroczyłam wyników nawet po
Lodzie w czekoladzie 🙈🙈🙈 ale
Pani diebetolog mówiła ze to nie ma znaczenia ze po lodzie cukry Ok bo i tak po prostu to jest jedzenie
Które szkodzi
Dziecku jak na krzywej wychodzi cukrzyca ..
przypominam ze mi krzywa wyszła o 1 za duża wiec miałam pecha 😂🙈🙈🙈🙈
Akurat schaba dziś sobie odmrazam na obaid. Niby kurczak jest polecany w ciąży ale ja jedynie robię córce bo ona że świni mało co je i dlatego patrzeć nie mogę ani już jeść chickena, od tego częstego jej robienia.
 
Oj tak, ludzie sobie nie zdają często sprawy jak ciężkim okresem może być ciąża a szczególnie ten pierwszy trymestr, kiedy jeszcze nic nie widać. Ja w pierwszej ciąży myślałam, że będę długo pracować, miałam w głowie takie przeświadczenie, że kobiety chodzą wcześnie na zwolnienie, bo mogą a nie bo muszą, bo tak się często mówi w naszym społeczeństwie 🤷 no i w 10. tygodniu miałam krwawienie, trafiłam do szpitala na tydzień i siedziałam na zwolnieniu do końca ciąży 😏 W ogóle w tamtej ciąży czułam się bardzo kiepsko.
Teraz jeszcze pracuje, ale ja mam pracę dorywczą, obecnie to mi wychodzi jakieś 5-7 dni w miesiącu. Dla mnie to super oderwanie od domu 🙂 W lipcu jeszcze będę chodzić a w sierpniu to już zależy czy ktoś będzie za mnie.

Ja wczoraj stałam w kolejce to przede mną z 3razy się odwracała babka patrząc na brzuch i nic, ja miałam 3rzeczy ona z rodzinka też 3rzeczy ,pewnie miała dylemat, ale mi dziwnie się przeciskać, zawsze to ja przepuszczam starsze osoby albo jak widzę że mają parę rzeczy a ja więcej to też wpuszczalam młodszych od siebie.
Większość ludzi wychodzi z założenia skoro chodzi to jej sprawa jak ma siłę w ciąży po sklepach chodzić to niech stoi w kolejce.Nie zawsze pomyślał że nawet jak nie ma siły może nie ma poprostu za niej kto tego zrobić.Taki kraj ...ostatnio facet z nogą do biodra w gipsie o kulach wszedł bez kolejki do apteki to bunt ludzi był na maxa jeden facet nawet krzyczał że ooo ciekawe gdzie on ma tą kartę inwalidy ..
 
Mnie kasjerka w Biedronce powiedziała kiedyś, żebym nikogo nie pytała i nie przepychała się w kolejce, tylko po prostu wyszła na około za linię kas i stanęła z zakupami przy kasie, to mnie obsłużą w pierwszej kolejności. A babka w rejestracji w przychodni zawsze mi mówi, żebym nie siedziała w kolejce (co 2 tyg chodzę do diabetolgoa, który ma dużo pacjentów, zawsze jest kolejka), ale dopóki jeszcze jakoś się czuje, to głupio mi wyprzedzać tych starszych ludzi - ostatecznie nie wyglądają na takich, którzy przychodzą tam na ploteczki. Raz tylko na jakieś 6 wizyt tam jedna pacjentka powiedziała, że przecież w ciąży mam pierwszeństwo i żebym weszła pierwsza. Ale ta Pani była okolo 60-tki i o dwóch kulach :/
 
Mnie kasjerka w Biedronce powiedziała kiedyś, żebym nikogo nie pytała i nie przepychała się w kolejce, tylko po prostu wyszła na około za linię kas i stanęła z zakupami przy kasie, to mnie obsłużą w pierwszej kolejności. A babka w rejestracji w przychodni zawsze mi mówi, żebym nie siedziała w kolejce (co 2 tyg chodzę do diabetolgoa, który ma dużo pacjentów, zawsze jest kolejka), ale dopóki jeszcze jakoś się czuje, to głupio mi wyprzedzać tych starszych ludzi - ostatecznie nie wyglądają na takich, którzy przychodzą tam na ploteczki. Raz tylko na jakieś 6 wizyt tam jedna pacjentka powiedziała, że przecież w ciąży mam pierwszeństwo i żebym weszła pierwsza. Ale ta Pani była okolo 60-tki i o dwóch kulach :/
U nas diabetolog jest tam gdzie ginekolog to nie zauważyłam nigdy by przepuścili ciezarnął ani pani co wychodzi z recepcji je wytypowala ,nawet już na ostatkach stała i czekała.Kolejka kolejka czytają z listy i nie ma że brzuch już prawie na wystrzale.
 
U nas diabetolog jest tam gdzie ginekolog to nie zauważyłam nigdy by przepuścili ciezarnął ani pani co wychodzi z recepcji je wytypowala ,nawet już na ostatkach stała i czekała.Kolejka kolejka czytają z listy i nie ma że brzuch już prawie na wystrzale.
W lab też my z kolejki dziewczynę na krzywa wypchnelysmy bo stała i czekała...wtedy u mnie brzuch był nie widoczny ,ale u nas to chyba te pierwszeństwo nie działa wogole.
 
Akurat schaba dziś sobie odmrazam na obaid. Niby kurczak jest polecany w ciąży ale ja jedynie robię córce bo ona że świni mało co je i dlatego patrzeć nie mogę ani już jeść chickena, od tego częstego jej robienia.
Raz jedyny zjadłam schabowego w ciąży. Myślałam, że się przekręcę. Zgaga, wzdęcia, kłucie w brzuchu. I to całą noc. Skutecznie mnie to od wszystkiego panierowanego i smażonego odstraszyło. Jak widzę to mi niedobrze od razu heheh
Co do objawów cukrzycy, np. Moja siostra miała cukrzyce i to od samego początku praktycznie zdiagnozowaną. W ciąży prawie nie przytyła. Na koniec nogi i ręce to miała patyki. A dziecko miało ponad 4 kg. Nie miała żadnych objawów oprócz tego, że po wszystkim jej bardzo cukier skakał. Musiała ekstremalnie diety pilnować. Więc to totalnie różnie bywa.
 
reklama
Raz jedyny zjadłam schabowego w ciąży. Myślałam, że się przekręcę. Zgaga, wzdęcia, kłucie w brzuchu. I to całą noc. Skutecznie mnie to od wszystkiego panierowanego i smażonego odstraszyło. Jak widzę to mi niedobrze od razu heheh
Co do objawów cukrzycy, np. Moja siostra miała cukrzyce i to od samego początku praktycznie zdiagnozowaną. W ciąży prawie nie przytyła. Na koniec nogi i ręce to miała patyki. A dziecko miało ponad 4 kg. Nie miała żadnych objawów oprócz tego, że po wszystkim jej bardzo cukier skakał. Musiała ekstremalnie diety pilnować. Więc to totalnie różnie bywa.
Nie akurat po smazonym mi nic nie jest za to po kiwi to mnie wykręciło napoczatku ciąży brzuch.
 
Do góry